Zapraszamy na kontynuację programu 36,6°C! Zobacz rozmowę live z psychologiem na temat koronawirusa
materiały prasowe
Już dziś o godzinie 18:00 na antenie TVN odbędzie się specjalne wydanie programu 36,6°C - nadawane NA ŻYWO - o koronawirusie. Kontynuację tego wydania będzie można śledzić na naszym portalu!
Jak się chronić przed zakażeniem? Co należy zrobić, gdy zauważymy u siebie podobne dolegliwości? Czy da się powstrzymać rozprzestrzenianie się groźnego wirusa? Odpowiedzi między innymi na te pytania usłyszysz w specjalnym - emitowanym na żywo - odcinku 36,6°C! Cały program będzie poświęcony koronawirusowi. Natomiast tuż po jego emisji zapraszamy na kontynuację online – na Player.pl. Psycholog będzie poruszał kwestie związane z paniką i podpowiadał, jak przetrwać te niecodzienną i trudną sytuację.
Przypomnijmy, że w Polsce na ten moment potwierdzono 93 przypadki zarażenia koronawirusem. 2 osoby poniosły śmierć (pacjentka z Poznania i pacjent z Wrocławia). Aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym zostało blisko 18000 ludzi, a ponad 3000 musi poddać się kwarantannie.
Wczoraj premier RP – Mateusz Morawiecki – wprowadził w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego. W ramach działań walki z koronawirusem postanowiono zamknąć granice dla cudzoziemców (wracający do Polski rodacy muszą przebyć przymusową, 14-sto dniową kwarantannę), ograniczyć działalność galerii handlowych, zamknąć kluby, puby czy restauracje, a także wprowadzić zakaz organizacji zgromadzeń publicznych powyżej 50-ciu osób. Szef rządu zaznaczył, że aktualnie te decyzje mają być realizowane przez 10 dni. Premier zapewnił także, że nie zabraknie żywności ani środków higieny.
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 24.04.2020,
Opublikowano: 14.03.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?