Zabieg ICOONE laser – wskazania, przeciwwskazania, efekty działania

Fot. HconQ / Getty Images

Zabieg ICOONE laser to skuteczny i nieinwazyjny sposób na pozbycie się cellulitu, blizn czy bruzd poprzez oddziaływanie na tkankę łączną. Wskazany jest zwłaszcza dla osób zmagających się z głęboko zlokalizowanym tłuszczem, nadwagą, problemem luźnej skóry, obrzękami nóg, po liposukcji czy porodzie.

ICOONE laser może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało. Łączy masaż podciśnieniowy ze światłem LED i laserem. Zabieg ten skierowany jest do osób, które bez względu na wiek pragną w szybki, skuteczny i bezinwazyjny sposób zniwelować problemy natury estetycznej. ICOONE laser wykorzystywany bywa także ze wskazań leczniczych. Stymuluje pracę układu limfatycznego, zmniejsza obrzęki i stany zapalne.

Co to jest ICOONE?

Zabieg ICOONE opiera się na systemie wykorzystującym działanie trzech źródeł energii – lasera diodowego, światła LED i masażu podciśnieniowego. Jest to wielowymiarowy i intensywny w działaniu zabieg wykonywany przy użyciu specjalnych zmechanizowanych głowic wyposażonych w rolki, które zapewniają efekt wielokrotnej mikrostymulacji. Jest to tzw. technologia Roboderm, gdzie podczas jednego ruchu głowicą dostarcza się aż 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na dm² skóry. W ICOONE podciśnienie pochodzić może z głowicy głównej, mikrootworów umieszczonych w rolkach oraz jednocześnie z głowicy głównej i mikrootworów rolkowych. ICOONE posiada ponad 30 różnorodnych programów (zarówno medycznych, jak i kosmetycznych), dzięki którym można precyzyjnie dobrać i dostosować działanie do indywidualnych potrzeb i problemu danej osoby.

Zobacz nasz film i dowiedz się wszystkiego o tzw. skórce pomarańczowej

Zobacz film: Fakty i mity na temat cellulitu. Źródło: Bez skazy.

Działanie ICOONE

Zabieg ICOONE laser może być stosowany zarówno na twarz, jak i inne części ciała, m.in. uda, pośladki, brzuch, kolana, dekolt, szyję, biust, ramiona i biodra. Jego wykonanie możliwe jest również na ustach i powiekach. ICOONE można przeprowadzać niezależnie od rodzaju czy kondycji skóry, m.in. na cerze delikatnej, naczynkowej i nadwrażliwej.

Zaletą zabiegu ICOONE laser jest jego wszechstronność. Służy do modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej dzięki poprawie metabolizmu komórki. Dodatkowo usuwa cellulit i rozstępy, zwalcza problem luźnej skóry i zapewnia uniesienie pośladków. ICOONE laser łagodzi zarówno świeże, jak i zwłókniałe blizny (nawet pooparzeniowe i pooperacyjne), bruzdy, a także wykazuje działanie anti-aging, bo spowalnia procesy starzenia się skóry. ICOONE na twarz przynosi efekt liftingu bez użycia skalpela. Zabieg ujędrnia, wygładza i uelastycznia skórę. Spłyca zmarszczki, modeluje owal twarzy, likwiduje podwójny podbródek i poprawia koloryt skóry twarzy. Stymuluje odbudowę komórkową poprzez produkcję kolagenu i elastyny. Poprawia mikrokrążenie krwi i dotlenia tkanki.

ICOONE laser wykonywany bywa także ze wskazań leczniczych. Zalecany jest przy nieprawidłowym funkcjonowaniu układu limfatycznego, krążenia i mięśniowego. Łagodzi problem sztywnych mięśni, zaburzeń czucia i stany zapalne. Ponadto zmniejsza obrzęk limfatyczny. Wskazany jest dla osób po liposukcji i dla kobiet po porodzie. Przeznaczony jest dla osób z tendencją do teleangiektazji – tak zwanych pajączków naczyniowych, które są poszerzeniami drobnych naczyń śródskórnych, a także dla skarżących się na bóle mięśni i pleców spowodowane nieprawidłową postawą ciała oraz cierpiących na zaparcia. Zabieg, ze względu na jego działanie relaksacyjne, zaleca się po intensywnym wysiłku fizycznym. Skuteczność ICOONE laser została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Czy zabieg ICOONE jest bolesny?

ICOONE zabieg jest niemalże bezbolesny, a podczas jego trwania odczuwane jest wyłącznie uczucie chłodu i zasysania skóry. Ból może pojawić się u osób z małą tolerancją na ból oraz wysokim stopniem zaawansowania cellulitu i głęboko położoną tkanką tłuszczową.

Skąd się bierze cellulit? Odpowiedź znajdziesz w naszym filmie

Zobacz film: Dlaczego mamy cellulit? Źródło: Bez skazy.

Jak często należy wykonywać zabieg ICOONE?

Skumulowane działanie trzech technologii w jednym zabiegu ICOONE laser daje długotrwałe efekty. Mimo że przynosi natychmiastowe rezultaty, to zaleca się przeprowadzenie całej serii, która liczy 10–15 zabiegów odbywających się średnio 2–3 razy tygodniowo. Żeby utrzymać pozytywne efekty ICOONE konieczne jest comiesięczne wykonanie jednego z nich, co zapewni utrzymanie pracy układu limfatycznego na odpowiednim poziomie.

Cena jednego zabiegu wynosi od 200 do 500 zł. Dodatkowo konieczny jest zakup specjalnego kombinezonu w cenie 80 zł. Salony kosmetyczne oferują ubranie gratis przy zakupie całego pakietu. Zabieg może trwać od kilkunastu minut do nawet godziny. Rozbieżności te wynikają z tego, jakie partie ciała są poddawane zabiegowi.

ICOONE – przeciwwskazania

ICOONE laser mimo szerokiego pozytywnego działa posiada pewne przeciwwskazania. Z zabiegu nie powinny korzystać kobiety ciężarne i karmiące piersią. Nie jest on wskazany dla osób zmagających się padaczką, chorobami nowotworowymi, autoimmunologicznymi, infekcyjnymi, ostrymi zaburzeniami wątroby i nerek lub porfirią (zwana potocznie wampiryzmem rzadka i nieuleczalna choroba, w przebiegu której ma miejsce zaburzona biosynteza hemu, czyli czerwonego barwnika obecnego w wielu enzymach ludzkiego organizmu, a zwłaszcza w hemoglobinie). ICOONE jest przeciwwskazany w przypadku osób z albinizmem, chorobą pęcherzycową skóry, zaawansowanymi zmianami trądzikowymi, opryszczką, łuszczycą, niezagojonymi ranami, wystającymi znamionami barwnikowymi, przepuklinami i posiadających metalowe lub silikonowe implanty w miejscu zabiegu. ICOONE nie powinien być wykonywany u osób zażywających leki fotouczulające i przeciwzakrzepowe oraz świeżo po peelingu chemicznym lub dermabrazji.

Bibliografia:

1. Rybicka E., Ambroziak M., ICOONE laser przełom w modelowaniu sylwetki, „Kosmetologia Estetyczna”, 2017, 6(5), s. 551.

2. Różalski M., Dermatologia estetyczna, „Ekspert Anti – Aging”, 2014, 40, s. 10-13.

Jak skutecznie pozbyć się blizn po trądziku? Dowiesz się tego z naszego filmu

Zobacz film: Jak usunąć blizny po trądziku? Źródło: Klinika marzeń.

Data aktualizacji: 19.09.2018,
Opublikowano: 31.08.2018 r.

Polecamy

Komentarze (2)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Asia 17.06.2019r.

a ja nie polecam - zero efektów po 10 zabiegach, cellulit ani troszkę nie zniknął

MartaT. 31.08.2018r.

Trochę sceptycznie podchodziłam do takich zabiegów, bo wydawało mi się, że to ściema i cellulitu można się pozbyć tylko dietą i ostrymi ćwiczeniami. Muszę jednak przyzna, że namówiłam męża, żeby na rocznicę ślubu opłacił mi właśnie ten zabieg. Efekty? Rewelacja, jest bardzo zadowolona! Z czystym sumieniem mogę polecić każdej kobiecie, która próbuje pozbyć się cellulitu!

Zobacz wszystkie 2 komentarzy
Jakie są przyczyny trądziku różowatego? 

Trądzik różowaty jest powszechną chorobą skórną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć myli się go z tradycyjnym trądzikiem, ma unikalne cechy i objawy. Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem skóry, wypryskami, a także uczuciem pieczenia i swędzenia. Chociaż nie jest groźny dla zdrowia, może znacząco wpływać na jakość życia i samopoczucie osób dotkniętych tą chorobą. 

Czytaj więcej
Jak czytać skład kosmetyków i na co zwracać uwagę? 

Odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne pomagają maskować niedoskonałości skóry, podkreślają jej naturalne piękno, a także chronią przed skutkami negatywnego wpływu środowiska. Zrozumienie składu kosmetyków ma ogromne znaczenie z perspektywy naszego zdrowia i pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami poszczególnych składników, aby świadomie wybierać produkty, które będą korzystne dla naszej skóry i naszego ciała. 

Czytaj więcej
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej