Yellow Peel, czyli chemiczny peeling twarzy: jak wygląda zabieg Yellow Peel i jakie przynosi efekty?

Fot: Lacheev / gettyimages.com

Yellow Peel to peeling twarzy o silnych właściwościach złuszczających. Zabieg eliminuje drobne zmarszczki, przebarwienia oraz blizny na skórze. Głęboko złuszczający peeling najlepiej wykonywać w gabinecie kosmetologicznym, po przeprowadzeniu wcześniej precyzyjnej analizy typu skóry, jej kondycji i problemów skórnych.

Yellow Peel to jeden z najskuteczniejszych chemicznych peelingów na twarz dostępnych obecnie na rynku. Największą zaletą zabiegu są długotrwałe efekty, które utrzymują się do 12 miesięcy, pod warunkiem stosowania odpowiedniej pielęgnacji skóry po zabiegu, co w dużej mierze decyduje o finalnym efekcie kuracji złuszczającej.

Czym jest Yellow Peel?

Yellow Peel to głęboki peeling chemiczny o właściwościach złuszczających, który stosuje się na twarz. Kuracja pomaga pozbyć się wielu problemów skórnych, jak: zmarszczki, blizny po trądziku czy przebarwienia. Yellow Peel to alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, jednak ze względu na silne działanie peelingu, decyzję o jego zastosowaniu powinna podjąć kosmetolog, na podstawie oceny fototypu skóry, jej kondycji oraz zasięgu problemu, jaki jej dotyczy.

Peeling Yellow Peel zawiera w sobie takie składniki, jak:

  • kwas azelainowy - działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, wybielająco i złuszczająco,
  • kwas retinowy - usuwa zewnętrzną warstwę rogową naskórka i pobudza do pracy komórki skóry właściwej oraz stymuluje syntezę kolagenu (odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry),
  • kwas kojowy - łagodzi plamy pigmentacyjne na skórze i wyrównuje jej koloryt,
  • askorbyl palmitynowy - pochodna witaminy C o naturalnym pH, bezpieczna dla każdego rodzaju cery, chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz opóźnia procesy starzenia się skóry,
  • kwas fitowy - silny antyoksydant o delikatnym działaniu złuszczającym i rozjaśniającym,
  • ekstrakt z rumianku - działa przeciwzapalnie, dezynfekująco, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, łagodzi podrażnienia, wyrównuje koloryt skóry i przynosi ulgę swędzącej i suchej cerze.

Yellow Peel - wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Peeling Yellow Peel najlepsze efekty przynosi w zwalczaniu takich problemów skórnych, jak: pierwsze oznaki starzenia się skóry, bruzdy oraz plamy pigmentacyjne. Wskazaniem do zabiegu są zatem: wiotka i pozbawiona elastyczności skóra, zwłaszcza wokół oczu, blizny, np. po trądziku, przebarwienia skóry (również na dekolcie), a także zmiany łojotokowe naskórka.

Chcesz zrobić peeling? Zobacz film i dowiedz się, który jest najlepszy:

Zobacz film: Który peeling wybrać? Źródło: Wiem co kupuję.

Peelingi chemiczne nie powinny być stosowane u kobiet w ciąży oraz w przypadku występowania poważnych uszkodzeń skóry, np.: ropiejących ran, zadrapań, oparzeń, aktywnych zmian zapalnych. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również opryszczka w aktywnej fazie (w trakcie występowania wykwitów wypełnionych płynem), kiedy jest najbardziej zaraźliwa.

Głęboki peeling twarzy - na czym polega zabieg Yellow Peel u kosmetyczki?

Zabieg złuszczający poprzedza konsultacja kosmetologiczna, w trakcie której ocenia się ogólny stan skóry, jej fototyp, rodzaj problemu, a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zastosowania peelingu.

Kuracja rozpoczyna się od dokładnego oczyszczania twarzy i zastosowania preparatów z kwasem glikolowym (o działaniu złuszczającym, nawilżającym i oczyszczającym). Po przygotowaniu cery, na skórę twarzy nakładana jest maska Yellow Peel. Po upływie ok. 30 minut maseczka jest zmywana, a na twarz nakładana jest jej kolejna warstwa. Ilość warstw zależy głównie od indywidualnej reakcji skóry na peeling chemiczny oraz efektu, jaki chce się uzyskać. W trakcie jednorazowego zabiegu stosuje się zwykle 4 warstwy. Zabieg Yellow Peel trwa, mniej więcej, od 1 godziny do 3 godzin. Dzień lub dwa dni po kuracji kosmetycznej na skórze twarzy utrzymuje się niewielki rumień i można odczuwać lekkie napięcie skóry. Przez kolejne kilka dni (zwykle 3-4) skóra twarzy zaczyna się intensywnie łuszczyć, co jest naturalną reakcją cery, która w tym czasie zaczyna się powoli regenerować.

Peeling chemiczny - efekty

Po zastosowaniu chemicznego peelingu, skóra twarzy nabiera zdrowego kolorytu, jest widocznie gładsza i bardziej rozświetlona. Zabieg wygładza drobne zmarszczki, zmniejsza widoczność plam pigmentacyjnych oraz blizn. Peeling Yellow Peel nie jest w stanie całkowicie usunąć tendencji do powstawania przebarwień na skórze (hiperpigmentacji), jednak zabieg złuszczania można powtarzać co miesiąc, aż do momentu uzyskania satysfakcjonującego wyglądu skóry. Efekty kuracji złuszczającej mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy, pod warunkiem, że po zabiegu odpowiednio zadba się o cerę.

Peeling twarzy Yellow Peel - jak dbać o skórę po zabiegu?

Pielęgnacja skóry po zastosowania peelingu chemicznego Yellow Peel polega, przede wszystkim, na jej intensywnych nawilżaniu oraz ochronie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Po kuracji należy, w miarę możliwości, unikać słońca oraz stosować kremy z wysokim filtrem. Do codziennego mycia twarzy najlepiej stosować delikatne mydło lub żel o naturalnym pH, a po oczyszczaniu nałożyć na skórę delikatny preparat nawilżający. Na cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji cery po zabiegu Yellow Peel można również liczyć u kosmetolog, która podpowie jakich kosmetyków używać, zgodnie z rodzajem cery i jej indywidualnymi potrzebami.

Yellow Peel - cena

Jednorazowy zabieg Yellow Peel na całą twarz, z nałożeniem 4 warstw produktu, to koszt ok. 550 zł. Gabinety kosmetyczne dla swoich klientów często przygotowują różnego rodzaju promocje w postaci pakietów zabiegowych, dzięki czemu wykupując z góry np. zestaw 3 peelingów chemicznych można zaoszczędzić ok. 150 zł.

Peeling chemiczny w domu

Peeling Yellow Peel dostępny jest w sprzedaży w postaci gotowego zestawu zawierającego saszetki z kremem o wysokim stężeniu retinolu oraz ampułki z witaminą C. Aby wykonać zabieg złuszczający, wystarczy na oczyszczoną skórę twarzy nałożyć serum oraz krem i po kilku godzinach zmyć kosmetyki letnią wodą bądź łagodnym myjącym środkiem hipoalergicznym. Pomimo tego, że zestaw do Yellow Peel można łatwo kupić, np. za pośrednictwem Internetu, producenci peelingu zalecają, aby kurację przeprowadzała uprawiona do tego osoba, np. przeszkolona kosmetyczka.

Zobacz film i dowiedz się jak działa skóra:

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry. Źródło: 36,6.

Data aktualizacji: 29.10.2018,
Opublikowano: 29.10.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej