Wypadają Ci włosy? Poznaj domowe sposoby na ich pielęgnację

Zobacz film: Jak pomóc swoim włosom w domu? Źródło :36,6

Wypadanie włosów to przypadłość jaka może pojawić się u kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Ze względu na obecną sytuację wizyty u specjalistów są ograniczone, dlatego też w momencie kiedy z dnia na dzień obserwujemy, że tracimy włosy w coraz większych ilościach warto spróbować pielęgnacji na własną rękę w domu.

Peeling do włosów

Na początek warto zacząć od zabiegów wspomagających środowisko rozwoju naszych włosów. Chodzi o przygotowanie tak zwanego podłoża, skóry głowy, czyli miejsca, z którego te włosy będą wyrastać. Czego potrzebujemy, żeby dobrze przygotować skórę głowy do ich wzrostu? Oczywiście peelingu. Wiele osób zastanawia się czy powinny używać taki, który zawiera w swojej konsystencji drobinki, czy nie. Maska zawierająca ziarenka służy do złuszczania i przeznaczona jest dla osób, które mają problem z łojotokowym zapaleniem skóry, zatkaniem ujścia meszków włosowych oraz widoczne płaty łuszczącej się skóry. Natomiast osoby które mają zdrową skórę głowy powinny wybrać peeling enzymatyczny, bez drobinek. Na początku pielęgnacji peeling powinniśmy stosować raz w tygodniu, z czasem odstęp między zabiegami można wydłużać do dwóch lub trzech tygodni

- mówi Magdalena Szymczak, trycholog.

Masaż skóry głowy

Sposób znany i stosowany od stuleci. Skutecznie likwiduje ból głowy, odpręża, poprawia krążenie krwi, a tym samów wzmacnia włosy i sprawia, że stają się one bardziej wytrzymałe. Możemy go wykonać samodzielnie lub przy użyciu specjalnych narzędzi.

Na rynku dostępne są szczoteczki do masażu skóry głowy, występują w formie zwykłej i elektrycznej. Jeżeli nie mamy w domu takiej szczotki to narzędziem mogą być nasze palce u rąk. Wystarczy okrężnymi ruchami masować skórę głowy przez kilka minut dziennie.

- mówi Magdalena Szymczak, trycholog.

Olejowanie włosów

Technika olejowania włosów może polepszyć ich kondycje. Pielęgnację tę mogą stosować wszyscy, jednak w szczególności jest ona wskazana dla osób, które mają puszące i kołtuniące się włosy. Zabieg najlepiej przeprowadzić na lekko zwilżone włosy lub na które wcześniej nałożyliśmy odżywkę, ponieważ dzięki temu olej będzie się lepiej rozprowadzał. Następnie upięte włosy zostawiamy na 1-2 godziny, po tym czasie zmywamy preparat i myjemy je. Istotne jest by zapamiętać, że olejowanie stosujemy tylko na włosach, a nie na skórze głowy.

- podpowiada Magdalena Szymczak, trycholog.

Do pielęgnacji można użyć różnych rodzajów oleju. Od tych, które znajdują się w naszych kuchniach po takie, które dostępne są w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Mowa o oliwie z oliwek, oleju lnianym, z czarnuszki, sojowym, słonecznikowym, ze słodkich migdałów, rzepakowym, musztardowym, kokosowym, palmowym i itp.

Odpowiednia dieta

Często wypadanie włosów związane jest ze stosowaniem restrykcyjnej diety lub spożywaniem jedzenia ubogiego w składniki odżywcze. W związku z tym produkty, które powinny znaleźć się na liście osób, które zmagają się z dużą utratą włosów lub chcą o nie zadbać to jaja, sezonowe owoce, zielone warzywa, kasze, orzechy, nasiona słonecznika, podroby i czerwone mięso.

Data aktualizacji: 26.05.2020,
Opublikowano: 26.05.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny, jak może pomóc ginekologia estetyczna? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej. 

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej