Wszystko, co powinieneś wiedzieć o COVID-19. Oglądaj specjalne podsumowane tygodnia przygotowane przez zespół 36,6°C
Fot. Iwona Lisowska
Pandemia nie odpuszcza. Jak długo jeszcze będzie trwała walka z groźnym wirusem? Czy znoszenie kolejnych zakazów to dobry pomysł? Które informacje są warte uwagi i faktycznie mogą coś zmienić? O tym Ewa Drzyzga porozmawia z prof. Krzysztofem Łabuzkiem na specjalnym live czacie!
Specjalne wydanie na żywo programu 36,6 - sprawdzone informacje o koronawirusie
Z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 walczy cały świat. Chorych ciągle przybywa także w Polsce. Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 od kilku tygodniu odnotowuje się głównie na Śląsku.
Kiedy w końcu pandemia zostanie opanowana?
Niemal każdego dnia otrzymujemy też informacje o lekach, które mogą być skuteczne w leczeniu COVID-19 czy postępach w pracach nad szczepionka. Media informują także o kolejnych badaniach, dzięki, którym naukowcy wiedzą więcej o specyfice nowego wirusa.
Gdzie szukać więc rzetelnych wiadomości? W specjalnym odcinku programu 36,6, który już po raz kolejny nadawany będzie na Facebooku.
Live czat będziecie mogli obejrzeć na Facebooku na profilu programu 36,6 °C oraz serwisu Zdrowie TVN już w tę sobotę, 13 czerwca. Startujemy o 18.00! Do zobaczenia!
źródło: 36,6
Autor:
Magdalena Gudowska
Data aktualizacji: 13.06.2020,
Opublikowano: 13.06.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?