Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019. Ile zebrano podczas finału i co zostanie kupione?

Fot. hero images / Getty Images

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 27. Tym razem podczas finału udało się zebrać ponad 92 miliony złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali pediatrycznych.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku. Podczas finału zebrano ponad 92 miliony złotych, a dokładnie - 92 143 798 złotych - wynika z informacji podanych zaraz po północy przez WOŚP. Tym samym, przez 27 lat pracy fundacji zebrano ponad miliard złotych.

To jednak nie koniec zbiórki - wiele aukcji potrwa do końca stycznia, wśród nich znajdziemy m. in. kolację z Mateuszem Gesslerem, lot szybowcem z Robertem Biedroniem czy dzień z Donaldem Tuskiem. 

Na co zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas 27. finału? Przede wszystkim na specjalistyczny sprzęt dla szpitali pediatrycznych. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. 

Co WOŚP kupi w tym roku? Zobaczcie!

Pojedynczy tomograf czy rezonans kosztuje około 5-6 milionów złotych, przy czym należy pamiętać, że na rynek wchodzą coraz nowocześniejsze urządzenia. Wiele szpitali chce wymienić sprzęt, aby lepiej pomagać pacjentom.

Cały czas mam wrażenie, że dla polskich szpitali chcących rozwijać swoje możliwości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ostatnią deską ratunku. System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami – mówi Jerzy Owsiak, były już prezes zarządu WOŚP.

Jerzy Owsiak, w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, poinformował 14 stycznia 2019 roku o tym, że rezygnuje z funkcji prezesa zarządu fundacji. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma działać dalej. Więcej informacji o śp. Adamowiczu znajdziecie tutaj: Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska 

Zobaczcie, co Jerzy Owsiak mówił o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze przed nim:

Zobacz film: WOŚP 2019: Jerzy Owsiak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy 2019. Źródło: Dzień Dobry TVN


Data aktualizacji: 14.01.2019,
Opublikowano: 14.01.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny, jak może pomóc ginekologia estetyczna? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej. 

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej