Test: Ile bakterii jest w łazience? Odpowiedź w 36,6°C już w sobotę, 22 września o 18.00

Fot. 36,6

W kolejnym odcinku najbardziej prozdrowotnego programu w Polsce, czyli słynnego już 36,6 °C, dowiemy się kilku ciekawostek. Na początek - ile bakterii mieszka w naszej łazience? Jak skutecznie się ich pozbyć? Potem prowadząca Ewa Drzyzga wraz z prof. Łabuzkiem odpowiedzą jak pozbyć się migrenowego bólu głowy oraz jak poprawić sobie humor u dentysty.

W sobotę 22 września o godzinie 18.00 na antenie TVN zobaczycie kolejny odcinek najzdrowszego programu telewizyjnego w Polsce. Mowa oczywiście o 36,6 °C, który poprowadzą Ewa Drzyzga oraz prof. Krzysztof Łabuzek. Czego dowiecie się tym razem? 

Na początek - bakterie w łazience

W kolejnym odcinku programu został przeprowadzony eksperyment prosto z domowej łazienki. Jego celem było zbadanie tego ile i jakich bakterii znajduje się w miejscu w którym dbamy o czystość. Zaczęto od tego, że solidnie wyczyszczono łazienkę, a następnie pobrano kilka próbek od badań laboratoryjnych. Wyniki zaskoczyły wszystkich. Znaleziono ogromne kolonie bakterii m. in. na szczoteczce do zębów oraz w niewinnie wyglądającej dziecięcej kaczuszce. Czym to może grozić i jak uniknąć takich niespodzianek? Czy bakterie mogą się unosić w powietrzu, przenosić z toalety na szczotkę do zębów? Pora się przekonać - odpowiedź już w sobotę o 18.00.

Ból głowy i nowoczesne metody leczenia

Na bóle migrenowe cierpi aż 15 proc. populacji. Jak odróżnić zwykły ból głowy od tego migrenowego? W sobotnim odcinku programu poznamy odpowiedź - udzieli jej neurolog dr Łukasz Kmieciak. Dowiemy się także skąd się bierze migrena i jakie są najpopularniejsze metody jej leczenia. Leki, blokady czy może botoks – co polecił specjalista? A co jest ratunkiem dla tych, którym nic nie pomaga? Okazuje się, że wizyta u chirurga plastycznego! Na świecie metoda chirurgicznego leczenia migreny jest już dość popularna, w Polsce nadal praktycznie nieznana. Jako pierwszy podjął się jej u nas chirurg plastyczny dr Michał Charytonowicz. Dr Charytonowicz wraz ze zoperowaną pacjentką również zaskoczą widzów programu rezultatami zabiegu.

Zobacz film:  36,6 °C sezon 4, odc. 3

Zmiany skórne - jak usuwać?

Prawie każdy z nas w ciągu swojego życia, znajduje na skórze co najmniej jeden guzek. Zazwyczaj to włókniak, kaszak, tłuszczak lub brodawka. No i wtedy pojawia się pytanie: czy to groźne, usuwać czy nie usuwać? A jeśli tak, to jaką metodę wybrać? W programie 36,6 °C poznamy opinie ekspertów oraz innowacyjne metody usuwania takich zmian skórnych. 

Dentysta nie taki straszny?

Groźnie wyglądająca strzykawka ze znieczuleniem, widok wiertła, dźwięk borowania i ból. Według badań prawie co drugi Polak boi się chodzić do dentysty i z powodu strachu unika wizyt w jego gabinecie. Efekt? Aż 99 proc. Polaków ma próchnicę. Okazuje się, że nie ma się czego bać... Wystarczy poprosić o nowoczesne znieczulenie. O najnowszych zdobyczach techniki w stomatologii dowiecie się w sobotę 22 września w programie 36,6 °C na antenie TVN. Zapraszamy.

Zobaczcie także, jak w poprzednich odcinkach programu dentyści polecali dbać o zęby:

Zobacz film: Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Źródło: 36,6


Data aktualizacji: 19.09.2018,
Opublikowano: 19.09.2018 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Naukowcy odkryli nowe obiekty w naszych organizmach, nie mieliśmy o nich pojęcia 

W ciele każdego z nas żyją bakterie, wirusy, grzyby, które w różnym stopniu wpływają na nasze funkcjonowanie. Najnowsze badania pokazują, że w ciele człowieka znajdują się jeszcze  - nieznane dotąd - organizmy. Czym są obeliski i do czego są nam potrzebne? 

Czytaj więcej
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Jakie badania zrobić po przechorowaniu COVID-19? Ten wirus może mieć długofalowe skutki

COVID-19 to znacznie więcej niż infekcja układu oddechowego. Lekarze mówią o chorobie ogólnoukładowej, która może wywoływać bardzo groźne powikłania. Aby je wykluczyć lub potwierdzić i wdrożyć odpowiednie leczenie trzeba się przebadać. Co powinny sprawdzić osoby, które przechorowały COVID-19?   

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Kawa może ochronić twoją wątrobę. Czy jest zdrowa? 

O tym, że kawa jest zdrowa i ma korzystny wpływ na nasze zdrowie badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy tylko to potwierdzają i dowodzą, że regularne picie kawy może uchronić przed problemami z wątrobą. 

Czytaj więcej
W zimie zwiększa się ryzyko zawału serca. Na co powinniśmy uważać? 

Pora roku ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Zdaniem badaczy zima i niskie temperatury mogą nasilać problemy z układem krążenia. W jaki sposób? Kto powinien szczególnie na siebie uważać? 

Czytaj więcej
Jak nadmierne oglądanie telewizji wpływa na dziecko? Zmienia zachowanie

O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce? 

Czytaj więcej
Odkryto prawdopodobną przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej 

Mimo wielu badań  naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci? 

Czytaj więcej
Mózg kurczy się od palenia papierosów? Najnowsze badania 

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe? 

Czytaj więcej