Jakie ćwiczenie można wykonywać czekając na przystanku, a jakie siedząc przy biurku? Zapytaliśmy trenera

Getty Images

Odrobinę ruchu można zapewnić sobie dosłownie wszędzie. Jak można ćwiczyć czekając na przystanku, a jak siedząc przy biurku? Na to pytanie odpowiada nam Jean Ekwa - trener personalny.

Ćwiczyć może każdy i ćwiczyć można wszędzie. Jeśli więc twoją wymówką do tej pory były brak miejsca czy czasu, to wiedz że i bardzo zapracowani są w stanie się poruszać. Oczywiście nie zawsze jest opcja, by wybrać się na siłownie czy biegać rano po parku. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że czasami wystarczy parę krótkich minut, by zapewnić ciału dobrą dawkę ruchu.

Przeczytaj też: "Taki trening jest bardziej treściwy i konkretny" - zapytaliśmy eksperta, dlaczego warto postawić na trening online?

A przekonasz się o tym chociażby czekając na autobus. W jaki sposób można wówczas trenować swoją sylwetkę? Zapytaliśmy o radę trenera.

Jeżeli na przykład idziemy obok wiaty przystanku, możemy złapać się jedną ręką wystającej części i powoli, powoli schodzić sobie w dół, tak jak do przysiadu. Pamiętajmy tylko, żeby nie zaginać miednicy pod siebie. […] Możemy powoli opuszczając się, schodzić w dół w tym przysiadzie i powoli wrócić. Powoli schodzić i powoli wrócić – podpowiada trener, Jean Ekwa.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Koniecznie zobacz ten materiał. 

Źródło: Zdrowie

A co zrobić, gdy wiele godzin spędza się za biurkiem? Jak się okazuje i podczas pracy przed komputerem można zapewnić sobie trochę ćwiczeń. Zresztą już kilka rozciągających ruchów może przynieść ulgę twoim obolałym plecom.

Przeczytaj też: Trening ABT – jakie ćwiczenia się wykonuje i jakie daje efekty?

Wyciągnę jedną rękę i zaplotę ją za siebie. Będę w ten sposób starać się palcami zejść w dół w kierunku kręgosłupa. To już otwiera mi mięśnie tricepsa oraz delikatnie angażuje mięsień najszerszy grzbietu. Już sam fakt, że otworzę się do tyłu […], jednocześnie lekko przechylając się na krześle, spowoduje, że poczuje się lekkie otwarcie w klatce piersiowej, otwarcie w barku czy obolałych dolnych częściach pleców – dodaje nasz ekspert.

Jeśli szukasz pomysłów na to, by choć trochę poruszać się w trakcie pracy w biurze, mamy dla ciebie również i w tym przypadku krótki materiał inspiracyjny. Zobacz koniecznie. 

Przeczytaj też: Czym się zajmuje trener personalny? Jak wygląda jego praca?

Źródło: Zdrowie

Zobacz całą naszą rozmowę!

Źródło: Zdrowie

Data aktualizacji: 02.09.2020,
Opublikowano: 02.09.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jesteś w trakcie przygotowania do maratonu? Oto wskazówki, które pomogą w biegu długodystansowym

Przebiegnięcie maratonu to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ty również szykujesz się do pierwszej trasy o długości 42 km 195 m? Sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej przygotować się do drogi i uzyskać oczekiwany czas. 

Czytaj więcej
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej