Poduszka Visco pomoże na ból szyi - doradzają eksperci z SleepMed

Fot: materiał partnera

Ból szyi to problem, który skutecznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Często jest on wynikiem nieprawidłowo dobranej poduszki.

Ból karku to choroba cywilizacyjna

Wiele osób spędza w pracy niemal osiem godzin przy biurku. Sporo mówi się o ergonomii pracy, a jednak niełatwo jest pamiętać często o wszystkich zasadach. Niestety wystarczy, że nasz monitor ustawiony jest poniżej linii wzroku, a już po paru godzinach odczujemy spięcie mięśni karku, ich ból, mrowienie. Jeśli taki stan rzeczy będzie permanentny, możemy nabawić się nawet zwyrodnień kręgosłupa. Wiążą się one nie tylko z bólem, ale również zawrotami głowy, uciskiem na nerwy. Problem pogłębia się, jeśli decydujemy się na nieodpowiednie materace i poduszki niedające prawidłowego podparcia. W nocy nie jesteśmy w stanie kontrolować przyjętej pozycji, dbać o "postawę", dlatego powinniśmy zainwestować w produkty, które zrobią to za nas. Niezależnie od tego czy wybieramy materac miękki czy ten o podwyższonym stopniu twardości, bierzmy pod uwagę na ile daje on podparcie różnym partiom ciała, uwzględniając ich potrzeby. Poduszka natomiast powinna pozwolić głowie i karkowi znajdować się w naturalnej pozycji. Dzięki temu będziemy rano budzić się bez bólu i zdrętwiałych mięśni. Taką poduszką jest poduszka Visco, produkowana z wykorzystaniem specjalnej pianki termoelastycznej.

Fot: materiał partnera

Poduszki Visco

Pianka Visco to innowacyjny materiał, który jest bardzo popularny w produkcji poduszek ortopedycznych i materacy. Pianka wynaleziona została w laboratoriach NASA - naukowcy świadomi byli tego, że astronauci przebywający na orbicie mierzą się z trudnościami dotyczącymi warunków snu. Dlatego stworzyli materiał, który miał zapewnić im maksymalny komfort. Okazało się jednak, że pianka idealnie sprawdza się także w materacach i akcesoriach produkowanych do codziennego użytku. Piankę Visco charakteryzuje punktowa elastyczność - dzięki temu eliminowane jest uczucie zapadania się. Materiał reaguje na temperaturę ciała, w doskonały sposób podpierając kręgosłup i mięśnie, dzięki czemu odciąża je. Poduszki Visco są w specjalny sposób profilowane - mają wyższy i niższy wałek. Dzięki takiemu kształtowi niezależnie od tego czy śpimy na boku czy na plecach nasz kark i głowa będą spoczywać w naturalnej dla siebie pozycji. Zapytać można - co ze spaniem na brzuchu? Warto jednak zauważyć, że ta pozycja jest bardzo nienaturalna dla ułożenia anatomicznego, dlatego też nie jest polecana. Jeśli do tej pory nie było nam wygodnie w innych pozycjach może się to zmienić po zakupie odpowiedniej poduszki. Rano będziemy budzić się wypoczęci, wyspani i bez dolegliwości bólowych.


Fot: materiał partnera

Piankę Visco wykorzystano na przykład w modelu SleepMed Comfort Pillow - w zetknięciu z ciepłotą ludzkiego ciała poduszka idealnie odwzorowuje krzywizny głowa-szyja. Dzięki temu poduszka stanowi produkt indywidualnie dopasowany do jej użytkownika. Istotnym elementem poduszki jest także pokrowiec z dzianiny z elastanem, który umożliwia znakomitą wentylację wewnątrz poduszki. Dzięki temu, wyeliminowany został problem gromadzenia się wilgoci i rozwoju drobnoustrojów, co będzie mieć niebagatelne znaczenie dla alergików lub astmatyków.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Data aktualizacji: 21.07.2020,
Opublikowano: 21.07.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej