Paznokcie żelowe – jak o nie dbać i na co zwracać uwagę?

Fot. baiajaku / Getty Images

Paznokcie żelowe coraz częściej wypierane są przez manicure hybrydowy, jednak z tego pierwszego rozwiązania nadal chętnie korzystają panie, którym zależy na przedłużeniu paznokcia. W przypadku manicure’u hybrydowego takie rozwiązanie nie jest możliwe. Lakier żelowy pozwala na wydłużenie płytki i nadanie jej smukłego kształtu. 

Paznokcie żelowe są uznawane za bezpieczny typ manicure’u. Nie oznacza to jednak, że zbyt częste stosowanie tego rozwiązania (bez zalecanych przerw na odżywienie płytki) nie może doprowadzić do osłabienia i uszkodzenia paznokcia.

Za co kobiety kochają paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to możliwie szybki i dość trwały sposób, który pozwala na osiągnięcie wymarzonego efektu zadbanych paznokci, ich ewentualne przedłużenie oraz wysmuklenie płytki paznokciowej.

Lakier żelowy to produkt, który podczas kontaktu z promieniowaniem UV lub LED (w specjalnie do tego celu zaprojektowanej lampie) błyskawicznie się utrwala. Odpowiednio założone paznokcie żelowe bez większego problemu powinny utrzymać się około 3 tygodni. Po tym czasie konieczne jest uzupełnienie ubytków. Manicure żelowy to także cenne rozwiązanie dla pań, którym zależy na przedłużeniu paznokcia oraz wysmukleniu dłoni poprzez odpowiednie ukształtowanie płytki paznokciowej. Tipsy żelowe można swobodnie przedłużać dzięki odpowiednim szablonom, co daje nieskończone wręcz możliwości stylizacji. Żelowe paznokcie można pomalować jednolitym lakierem w wymarzonym kolorze lub też wtopić w nie specjalnie do tego celu przygotowane dodatki (cyrkonie, perełki, brokat). Bogate możliwości stylizacji sprawiają, że paznokcie żelowe sprawdzają się zarówno w przypadku klientek, które akceptują jedynie tradycyjny french manicure, jak i tych lubiących eksperymenty.

Polecamy: Manicure tytanowy – czym jest, jakie są jego zalety i jak wykonać go krok po kroku

Chcesz mieć mocne i zdrowe paznokcie? Koniecznie obejrzyj nasz film:

Zobacz film: Domowe sposoby na łamliwe i zniszczone paznokcie. Źródło: Klinika urody.

Paznokcie żelowe krok po kroku

Manicure żelowy rozpoczyna się od tradycyjnej pielęgnacji paznokci. Przede wszystkim należy usunąć pęknięte fragmenty paznokcia, rozdwajające się końcówki oraz skórki. Następnie przed nałożeniem żelu z pomocą specjalnych produktów zmatowić płytkę paznokcia. Dokładnie ją oczyścić i odtłuścić (służą do tego specjalne kosmetyki). Na tak przygotowane dłonie zakłada się szablon lub przykleja tipsy. Na paznokcie nakłada się primer poprawiający przyczepność żelu. Na każdy paznokieć nakłada się żel. Zabieg ten wykonuje się pojedynczo na każdym paznokciu i po kolei utwardza się kolejne paznokcie w lampie UV lub LED. Podczas wykonywania manicure żelowego bardzo ważne jest, aby żel do nie dotykał skóry. Tipsy żelowe wykańcza się przez umiejętne ich opiłowanie. W ten sposób nadaje się im również pożądany kształt. Ostateczne wykończenie to nałożenie lakierów i ewentualnych dodatków oraz specjalnych aplikacji.

Polecamy: Uczulenie na hybrydy – jak je rozpoznać? Czy można je wyleczyć?

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Ładne paznokcie żelowe potrafią sprawić, że dłoń kobiety wygląda zupełnie inaczej. Nie zmienia to jednak faktu, że samo wykonywanie manicure żelowego wymaga od przeprowadzającej zabieg kosmetyczki wprawy i wiedzy na temat budowy paznokcia. Nie wolno bowiem doprowadzić do naruszenia podstawy paznokcia, absolutnie nie wolno również spiłowywać zbyt mocno, ponieważ istnieje ryzyko, że osłabiona w ten sposób płytka nie utrzyma żelu.

Krótkie paznokcie żelowe również mogą wiązać się z problemami estetycznym. Zbyt mocne opiłowanie płytki paznokcia może w najgorszym razie prowadzić do podejścia powietrza pod żel, co niejednokrotnie skutkuje rozwojem grzybicy.

Co robić, żeby paznokcie były mocne? Dowiesz się tego z naszego filmu:

Zobacz film: Co zrobić, żeby paznokcie były mocne i zdrowe? Źródło: Klinika urody.

Jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Delikatne paznokcie żelowe należy nie tylko umiejętnie nakładać, lecz także zdejmować. Niejednokrotnie dziewczyny zmęczone widokiem nieco zniszczonych już paznokci, zamiast udać się do kosmetyczki, same próbują ściągnąć żel. To jedna z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić swoim paznokciom. Manicure żelowy jest specjalnie utwardzany, a próba samodzielnego jego usunięcia może się skończyć poważnymi uszkodzeniami płytki paznokcia. Dlatego warto pamiętać, że tipsy nie tylko zakłada się, lecz także zdejmuje u kosmetyczki.

Polecamy: Jak piłować paznokcie? Technika, wybór pilnika i kształtu płytki

Jak dbać o żelowe paznokcie?

Paznokcie żelowe to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniego salonu, w którym pracują profesjonaliści. Równie istotna, jeśli nie najważniejsza, jest domowa pielęgnacja paznokci żelowych. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie skóry dłoni oraz skórek przypaznokciowych.

Warto także w określonych odstępach czasu robić sobie przerwy od tego typu zabiegów i poświęcić ten czas na regenerację paznokci. Można skorzystać z zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych lub zakupić dostępne w drogeriach produkty do samodzielnego stosowania. Do dyspozycji są specjalne odżywki dedykowane paznokciom żelowym, maski do dłoni i paznokci, kuracje parafinowego oraz szereg innych zabiegów pielęgnacyjnych. W procesie regeneracji płytki paznokciowej doskonale sprawdzą się również olejki naturalne:

Czy miałaś żelowe paznokcie?

Odpowiedz aby zobaczyć wyniki
Zagłosuj
Data aktualizacji: 09.04.2019,
Opublikowano: 03.04.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej