Nie tylko WOŚP wspiera walkę z koronawirusem. Fundacja TVN przekazuje milion na zakup testów
Instagram @fundacjatvn
W trudnych chwilach możemy liczyć na wsparcie innych! Fundacja TVN przekazała milion złotych na testy do wykrywania SARS-CoV-2.
Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie, ale równie szybko rośnie również liczba chętnych do pomocy. Jak już informowaliśmy w naszym serwisie, w walce z SARS-CoV-2 bierze udział nie tylko wiele osób prywatnych, ale i fizycznych. Ostatnio do szeregów tej armii wcieliła się między innymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wśród bojowników nie mogło zabraknąć także Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”.
Fundacja TVN walczy z koronawirusem
W jakiś sposób Fundacja chce wesprzeć tę na razie nierówną bitwę? Jej władze przekazały właśnie milion złotych na zakup testów do wykrywania SARS-CoV-2. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ lekarze oraz Światowa Organizacja Zdrowia apelują, by wykonywać ich jak najwięcej, bo tylko w taki sposób można przezwyciężyć pandemię. Niestety wbrew temu, co głosi rząd, w naszym kraju wciąż robi się ich zbyt mało.
Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” przeznaczy milion złotych na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach firmy Warsaw Genomics aż 2500 badań realizowanych w bardzo krótkim czasie - w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników – czytamy na Instagramie Fundacji.
Jak sami możemy wspomóc działania przeciw koronawirusowi?
Najważniejsze, co możemy zrobić, to pozostać w domu i postarać się ograniczyć do minimum kontakt z innymi ludźmi. Poza tym kluczowa jest także odpowiednia higiena, a w szczególności częste mycie rąk. Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do walki z tym patogenem? Na stronie siepomaga.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy. Za uzbieraną kwotę zostanie zakupione niezbędne wyposażenie do powstających oddziałów zakaźnych. Na ten moment zebrano już ponad 16 milionów złotych.
Zobacz też film: Wywiad Ewy Drzyzgi z Łukaszem Szumowskim, Ministrem Zdrowia
Źródło: 36,6
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 25.03.2020,
Opublikowano: 24.03.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?