Monia Miller przyznała fanom, że cierpi na wiele chorób!
Instagram @monika.miller
Wnuczka Leszka Millera pokazała na Instagramie wypełnione pudełeczko na leki i przyznała, że choroby psychiczne to nie jest już temat tabu.
O zdrowotnych problemach Moniki Miller pisze się już od pewnego czasu. Jakiś czas temu plotkarskie media rozpisywały się na temat guzków w gardle (konsekwencja po przebytym krztuścu), a teraz sama celebrytka podzieliła się z fanami informacją o swoich schorzeniach psychologicznych. O czym konkretnie mowa?
25-latka przyznała, że bierze leki na nerwicę, depresję, bezsenność oraz PTSD. Celebrytka zaznaczyła, że choroby psychiczne to nie żadna moda czy estetyka i są one tak samo poważne jak cukrzyca czy niedoczynność tarczycy. Wnuczka Leszka Millera dodała, że tego typu schorzenia były kiedyś tematem tabu, a dziś nie ma powodów do wstydu.
Monika odniosła się także do „życzliwych rad” odnośnie uprawiania sportu (niektórzy twierdzą bowiem, że aktywność fizyczna może osłabić czy wyeliminować depresję). Według niej jest to po prostu ignorancja.
Oczywiście rozmowa o problemach natury psychicznej nie jest prosta, niemniej warto ją podejmować, by oswajać ludzi z tematem. Często bowiem pacjenci z depresją traktowani są jak „nienormalni”. Warto jednak wiedzieć, że ludzie z takimi problemami cechuje często wysoka inteligencja emocjonalna.
Zobacz film: Coraz więcej Polaków ma depresję. Jak odróżnić poważny stan od zwykłego gorszego nastroju?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 10.03.2020,
Opublikowano: 10.03.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?