Maseczka z drożdży na włosy i twarz - jak zrobić samodzielnie i jakie ma właściwości maseczka drożdżowa?

Fot: GMVozd /gettyimages.com

Maseczka drożdżowa to domowy kosmetyk, który można stosować zarówno na włosy, jak iskórę twarzy. Drożdże poprawiają wygląd kosmyków, wzmacniają cebulki i zapobiegają ichwypadaniu a także przetłuszczaniu się skóry głowy. Maseczka drożdżowa na twarz pomagazwalczyć trądzik i podrażniania cery.

Cenne właściwości drożdży powodują, że są one częstym dodatkiem do gotowych masek na włosy oraz twarz. Maseczkę drożdżową można wykonać również samodzielnie w domu, ze składników, których używa się na co dzień w kuchni, takich jak: miód, cytryna, mleko, jajka.

Maseczka drożdżowa – właściwości

Drożdże są bogatym źródłem cennych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają nie tylko na włosy, ale i skórę. Zawierają w sobie, przede wszystkim, aminokwasy oraz witaminy z grupy B, gdzie szczególnie cenna jest witamina B6, której niedobór powoduje wypadanie włosów.

Zobacz także: In vitro - szansa na bycie rodzicem

Biotyna zawarta w drożdżach zapobiega przetłuszczaniu się skóry głowy, wzmacnia kosmyki i nadaje im sprężystość. Maseczka z drożdży na twarz to źródło cynku, który wpływa przede wszystkim na produkcję łoju i skutecznie przeciwdziała trądzikowi. Obecność pierwiastka w drożdżach powoduje również, że wykazują one właściwości regeneracyjne i przeciwstarzeniowe, gdyż hamują proces rozwoju wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek.

Maseczka z drożdży na włosy – jak zrobić maseczkę z drożdży?

Maseczka drożdżowa na włosy sprawdza się przy problemach z cienkimi, wypadającymi i przetłuszczającymi się kosmykami. Cenne właściwości drożdży można wzbogacić, dodając do domowej maski takie dodatki, jak: miód, mleko, jajka lub olej rycynowy, które odżywiają włosy, nadają im blasku i zdrowego wyglądu. Składniki maski do włosów należy dokładnie wymieszać, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Aplikacja kosmetyku będzie łatwiejsza, jeśli wcześniej zwilży się włosy wodą. Po nałożeniu maseczki, głowę należy owinąć folią spożywczą oraz ręcznikiem, a dla lepszego efektu ogrzewać ją ciepłym nawiewem suszarki. Maseczkę z drożdży zmywa się po około 30-45 minutach.

Maseczka z drożdży i mleka na włosy

Mleko skutecznie nawilża oraz wygładza włosy. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe, białko i witaminy, zwłaszcza A oraz z grupy B, powodują, że wzmacnia strukturę kosmyków oraz dodaje im blasku i sprężystości. Maseczka z drożdży i mleka na włosy sprawdzi się u osób, które mają problem z cienkimi, matowymi i osłabionymi kosmykami. Domowy kosmetyk można dodatkowo wzbogacić o oliwę z oliwek, która wzmocni efekt nawilżenia, a także zregeneruje delikatne uszkodzenia struktury włosów. Do wykonania domowej maseczki do włosów potrzeba:

  • 1/2 kostki drożdży piekarskich,
  • 5 łyżek mleka,
  • 5 łyżek oliwy z oliwek.

Maseczka z drożdży i miodu na włosy

Miód ma silne właściwości regeneracyjne, nawilżające i odżywcze, dlatego maska z jego dodatkiem sprawdzi się na włosach zniszczonych, pozbawionych blasku i suchych. Maseczka drożdżowa z miodem sprawdza się również na łamliwe i rozdwojone końcówki. Miód ma dodatkowo właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, dlatego można go stosować nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry głowy. Składniki do wykonania maseczki drożdżowej z miodem na włosy to:

  • 1/2 kostki drożdży piekarskich,
  • 2 łyżki miodu naturalnego,
  • 4 łyżki kefiru lub jogurtu naturalnego.

Maseczka na włosy z drożdży i jajka

Maseczka z jajek i drożdży to idealny kosmetyk na bardzo zniszczone i suche włosy. Białko zawarte w jajku skutecznie odżywia skórę głowy, a także cebulki włosów, przez co kosmyki stają się mocniejsze i zdrowsze, przez co mniej wypadają. Żółtko jest bogactwem witamin z grupy B, a także zawiera cenne składniki, jak: cynk, żelazo, selen czy fosfor, które wpływają na lepszą kondycję kosmyków. Niezbędne składniki domowej maseczki to:

  • 1/2 kostki drożdży piekarskich,
  • 3 łyżki oliwy z oliwek

Maseczka na włosy z drożdży i oleju rycynowego

Olejek rycynowy zapobiega wypadaniu i łamaniu się włosów. Naturalny kosmetyk oczyszcza skórę głowy, przyspiesza porost włosów a także poprawia ich elastyczność, dlatego jest dobrym dodatkiem do drożdżowej mieszanki. Do wykonania domowej maseczki na porost włosów z drożdży potrzeba:

  • 1/2 kostki drożdży piekarskich,
  • 2 łyżeczki olejku rycynowego,

Maseczka z drożdży na twarz

Maseczka z drożdży na twarz to skuteczny sposób na problemy z trądzikiem. Domowy kosmetyk łagodzi podrażnienia, działa antybakteryjnie, a także w widoczny sposób zmiękcza i wygładza skórę. Maseczkę drożdżową można nakładać na całą twarz lub tylko w zmienione miejsca na skórze, jak wypryski czy krostki. Wystarczy 1/4 kostki drożdży wymieszać z odrobiną ciepłego mleka. Domową mieszankę można dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb cery, np. dodając oliwę z oliwek w przypadku suchej skóry lub soku z cytryny, kiedy występują przebarwienia. Maseczkę nakłada się na około 10 minut, po czym spłukuje obficie ciepłą wodą.

Zobacz film: Trądzik to problem nie tylko nastolatków. Źródło: Dzień Dobry TVN.


Data aktualizacji: 05.05.2020,
Opublikowano: 05.05.2020 r.

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

vania 08.12.2020r.

co jaki czas nakładać, by otrzymać efekty?

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej