Koronawirus w USA. Prawie 900 ofiar śmiertelnych w ciągu doby
Reza Estakhrian/getty images
To dotychczas rekordowy wynik jaki padł w Stanach Zjednoczonych. Tym samym bilans ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 osiągnął w tym kraju 5116 osób. Jakie są prognozy?
Rekordowy bilans zgonów
Co najmniej 884 osób zmarło w środę 1 kwietnia 2020 roku w USA z powodu COVID-19, zwiększając bilans ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 w tym kraju do 5116 osób – informuje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. Tym samym to najtragiczniejszy dzień pod względem liczby zgonów od samego początku epidemii koronawirusa.
Stany Zjednoczone to obecnie największe skupisko koronawirusa na świecie. Liczba chorych osiągnęła już liczbę 216 000. Ponad 5000 ofiar śmiertelnych. Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork, gdzie infekcje wykryto u ponad 83 tys. osób, a zmarło już 1941. W nowojorskich szpitalach brakuje środków ochronnych - władze apelują o pilne dostarczenie nowych respiratorów.
Niestety duże ogniska choroby występują także w stanach Waszyngton, Kalifornia, Michigan, Luizjana i New Jersey.
W środę 1 kwietnia 2020 roku na lotnisku w Nowym Jorku wylądował rosyjski samolot wojskowy ze sprzętem medycznym, który będzie przeznaczony do walki z pandemią. Departament Stanu USA wyjaśnił w oświadczeniu, że pomoc ta została zakupiona przez władze w Waszyngtonie.
Jakie są prognozy?
Przy obecnych ograniczeniach COVID-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów. Szczyt epidemii w Stanach Zjednoczonych ma przypaść w okolicach Świąt Wielkanocnych.
Dzienny bilans ofiar śmiertelnych ma wtedy wynosić ponad 2 tys. osób. Szacuje się, że dopiero w czerwcu dobowa liczba zgonów ma spaść poniżej 100.
źródło:x-news
Autor:
Magdalena Gudowska
Data aktualizacji: 02.04.2020,
Opublikowano: 02.04.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?