Joanna Przetakiewicz zdradza tajemnicę swojego pięknego wyglądu

Instagram @joannaprzetakiewicz

Joannie Przetakiewicz możemy zazdrościć kilku rzeczy. Sukcesu w biznesie, przystojnego partnera, pięknego mieszkania, luksusowych podróży czy zjawiskowego wyglądu. Zatrzymajmy się jednak przy ostatnim, wymienionym przez nas przykładzie, ponieważ celebrytka postanowiła uchylić na Instagramie rąbek tajemnicy swojej urody. W czym tkwi beauty sekret 52-latki? W odpowiedniej pielęgnacji!

I choć mogłoby się wydawać, że zabiegi, jakie serwuje sobie Joanna, nie będą należały do najtańszych (w końcu gwiazda nie kryje swojego zamiłowania do luksusu), okazuje się, że jej recepta na zjawiskowy look po 50-tce wcale nie musi kosztować wiele. Asia nie wymienia bowiem w swoim przepisie na piękno zabiegów czy kuracji, wykonywanych w ekskluzywnych salonach urody, lecz raczej zwraca uwagę na pewne nawyki i kroki w codziennej pielęgnacji.

Jak o urodę dba Joanna Przetakiewicz?

Jakie rytuały znajdują się na codziennej liście ”to do” pięknej bizneswoman? Wieczorne dbanie o skórę rozpoczyna od demakijażu. Następnie przychodzi czas na delikatny masaż specjalnym rollerem. Później Joanna nakłada odżywcze serum, dalej krem na twarz i pod oczy. Pielęgnacja nie kończy się jednak na skórze. Koniec dnia to idealny moment na wdzięczność za wszystkie dobre rzeczy, które spotkały ją w ciągu dnia, a także chwila na oddechowe ćwiczenia. A co od rana? Tonik, masaż zamrożonymi balonikami oraz odżywcze kremy.

Przeczytaj też: 7 nawyków, które odbierają ci urodę

Asia zapewnia, że te rytuały nie tylko dodadzą urody każdej kobiecie, lecz także sprawią, że poczujemy zadbane i szczęśliwsze. Spróbujesz na własnej skórze?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Mam kilka pasji. Właściwie spokojnie mogłabym powiedzieć kilka MANII ;) m.in BEAUTY managment. Mój absolutny beauty HIT rytuał to: WIECZOREM: 1.Zmywam dokładnie twarz, czyli nakładam mleczko do demakijażu, wsmarowywuje i zmywam bawełnianą szmatką zimną wodą. 2. Robię delikatny masaż 3 minuty, rollerem mikroigłowym (1 mm). Proste ruchy w górę twarzy, żeby nie uszkodzić skóry. 3. Na to, bawełnianym wacikiem wklepuje tonik z kwasami (ja używam Biologique Recharche lotion P50. Usuwa martwe komórki oraz zanieczyszczenia skóry. Odnawia i nawilża naskórek, poprawiając jego ogólną kondycję. Równoważy pH i wzmacnia efekty zastosowanych w dalszej kolejności kosmetyków) 4. Następnie, wklepuje serum z kolagenem lub elastyną. 5. Nakładam krem odżywczy pod oczy (ma mniejsze cząsteczki niż krem do twarzy, dzięki czemu nie powoduje opuchnięć) oraz krem odżywczy lipidowy na całą twarz, szyję i dekolt. Odbudowuje warstwę ochronną skóry. W ŁÓŻKU obowiązuje zasada‼️ 2xR czyli RELAKS I ROZKOSZ ♥️♥️ tak więc: 6Piszę sobie kilka miłych rzeczy, które wydarzyły się w ciągu dnia. Takich, które powodują, że życie doceniam bardziej. Nawet jeśli są bardzo drobne. To idealny start na dobry sen. 7. ‼️ Oddycham 5 minut w następujący sposób: 4 sek. wdech. 8 sek. wstrzymanie i 8 sek. wydech. Ale jest jeden warunek: trzeba w trakcie oddychania myśleć o czymś bardzo miłym i przyjemnym. Cały organizm wprowadzić w szczęśliwe wibracje. RANO : 8. Zmywam twarz tonikiem 9. Robię masaż zamrożonymi balonikami. Pięknie budzi i stymuluje skórę, a co najważniejsze, zimno powoduje, że każdy krem wchłania się lepiej. 10. Wklepuje napinające i rozświetlające serum z wit C i E. (Ja używam CE Ferrulic skin ceuticals), na to krem pod oczy oraz do twarzy i szyi. GWARANTUJĘ ‼️ Na tak odżywionej, pobudzonej i błyszczącej skórze makijaż wygląda duuużo lepiej. Ja lubię taki, który jest rozświetlający i delikatny. Ale o tym kiedy indziej... OBIECUJĘ ‼️ CAŁA POCZUJESZ SIĘ O NIEBO LEPIEJ! ♥️ Zadbana, zatroszczona, odświeżona i SZCZĘŚLIWSZA ♥️ Co byś dodała lub zmieniła w swoich rytuałach? . . . . #rytuały #rytuałyszczęścia #szczęściamożnasięnauczyć #eranowychkobietklub

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz)

Zobacz film: jak makijażem odjąć sobie kilka lat?


Źródło: Dzień Dobry TVN


Data aktualizacji: 08.01.2020,
Opublikowano: 08.01.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jakimi ziołami leczyć popularne dolegliwości? Ekspert radzi

Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii. Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości  leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi ze świata roślin. Przed zastosowaniem ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w temacie fitoterapii.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Co jeść, aby podkręcić metabolizm?

Prawidłowe trawienie jest kluczem do zachowania dobrego stanu zdrowia, braku uczucia ciężkości i do utrzymania prawidłowej masy ciała. Są produkty, które wspomagają i napędzają układ trawienny. Warto wiedzieć, jak można wspierać organizm i cieszyć się dobrym samopoczuciem cały czas. 

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
5 sygnałów, że siedzący tryb życia zaczyna ci szkodzić i potrzebujesz więcej ruchu

Ciało człowieka nie jest przystosowane do przebywania w pozycji siedzącej, tymczasem większość z nas spędza tak  8-10 godzin dziennie. To odbija się na naszym zdrowiu bardziej, niż się spodziewamy. Siedzący tryb życia przyczynia się zarówno do groźnych chorób cywilizacyjnych, jak i codziennych dolegliwości, takich jak ból głowy czy zaparcia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie NNW - czy warto?

Odkąd nasz świat się w miarę ucywilizował i zaczęliśmy mieć większy wpływ na nasze życie, ubezpieczenia stały się absolutną podstawą normalnego i bezpiecznego funkcjonowania. Nie wszyscy są do nich, oczywiście, przekonani. Wiele osób zakłada, że jeśli ma się wydarzyć coś złego, to na pewno nie im. Tymczasem nieszczęścia chodzą i to nie tylko parami. Dlatego ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, skrótowo nazywane NNW, powinno być jednym z absolutnie podstawowych priorytetów.

Czytaj więcej
Woda wodzie nierówna – jak wybrać najlepszą dla siebie

Wody mineralne mogą zawierać nawet 70 różnych składników, ale praktyczne znaczenie dla zdrowia ma tylko dziesięć. Sprawdź, jak wybrać wodę, która ugasi nie tylko pragnienie, ale też dostarczy minerałów, które są ważne właśnie dla nas.

Czytaj więcej
Jak bezpiecznie ubrać się w góry?

Wyprawa w góry powinna być dobrze zaplanowana. Poza właściwym prowiantem i wyznaczeniem trasy należy wziąć pod uwagę także uniwersalny ubiór. Najlepszy jest ten na cebulkę, bo pogoda w górach zmienia się dynamicznie. Nie bez znaczenia jest również oddychająca bielizna na zimę, a niezależnie od pory roku – wygodne i wytrzymałe buty trekkingowe lub górskie. O czym musisz wiedzieć, kiedy kompletujesz garderobę w góry?

Czytaj więcej