Ewa Chodakowska w mocnych słowach wypowiedziała się na temat fast foodów. Ma rację?
Ewa Chodakowska od wielu lat trenuje sylwetki Polaków. I choć promowanie aktywności fizycznej jest jednym z jej głównych zajęć, 38-latka nierzadko mówi też swoim rodakom, jak powinni się odżywiać.
Jedzenie w fast foodach jest niezdrowe. Co do tego faktu prawdopodobnie nie musimy nikogo przekonywać. Jednak większość z nas częściej lub rzadziej udaje się do tego typu miejsc. I o ile mowa tutaj o sporadycznych wycieczkach, nie ma większego problemu. Gorzej jest natomiast, gdy staje się to regułą. Ewa Chodakowska twierdzi, że wówczas robimy sobie krzywdę.
Trenerka w jednym ze ostatnich swoich wywiadów powiedziała kilka gorzkich słów o dostępności fast foodów w galeriach handlowych. Jak sama mówi, gdy wybiera się na przykład do kina, odczuwa fizyczny ból, bo musi przebić się przez wszystkie tego typu restauracje. Niejednokrotnie rzuca też wymowne spojrzenia w ich kierunku.
Czy można usprawiedliwić ten wybór żywieniowy brakiem czasu lub pieniędzy? Według Ewy, absolutnie nie. Należy mieć bowiem świadomość, że posiłek może być dla nas najlepszym lekarstwem lub najgorszą trucizną. Warto również pamiętać, że rozwiązań jest dziś bardzo dużo i na każdą kieszeń.
Dodajmy jeszcze, że Chodakowska ostatni raz w fast foodzie jadła… 15 lat temu. I nie wspomina tej chwili dobrze, ponieważ po posiłku serwowanym w tego typu restauracjach, chorowała 3 dni.
A kiedy ty ostatnim razem jadłaś hamburgera?
Zobacz film: wyzwania Ewy Chodakowskiej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 24.01.2020,
Opublikowano: 24.01.2020 r.
Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00. Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.
Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów
naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii.
Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam
zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi
ze świata roślin. Przed zastosowaniem
ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w
temacie fitoterapii.
Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?
Prawidłowe trawienie jest kluczem do zachowania dobrego stanu zdrowia, braku uczucia ciężkości i do utrzymania prawidłowej masy ciała. Są produkty, które wspomagają i napędzają układ trawienny. Warto wiedzieć, jak można wspierać organizm i cieszyć się dobrym samopoczuciem cały czas.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Ciało człowieka nie jest przystosowane do przebywania w pozycji siedzącej, tymczasem większość z nas spędza tak 8-10 godzin dziennie. To odbija się na naszym zdrowiu bardziej, niż się spodziewamy. Siedzący tryb życia przyczynia się zarówno do groźnych chorób cywilizacyjnych, jak i codziennych dolegliwości, takich jak ból głowy czy zaparcia.
Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.
Odkąd nasz świat się w miarę ucywilizował i zaczęliśmy mieć większy wpływ na nasze życie, ubezpieczenia stały się absolutną podstawą normalnego i bezpiecznego funkcjonowania. Nie wszyscy są do nich, oczywiście, przekonani. Wiele osób zakłada, że jeśli ma się wydarzyć coś złego, to na pewno nie im. Tymczasem nieszczęścia chodzą i to nie tylko parami. Dlatego ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, skrótowo nazywane NNW, powinno być jednym z absolutnie podstawowych priorytetów.
Wody mineralne mogą zawierać nawet 70 różnych składników, ale praktyczne znaczenie dla zdrowia ma tylko dziesięć. Sprawdź, jak wybrać wodę, która ugasi nie tylko pragnienie, ale też dostarczy minerałów, które są ważne właśnie dla nas.
Wyprawa w góry powinna być dobrze zaplanowana. Poza właściwym prowiantem i wyznaczeniem trasy należy wziąć pod uwagę także uniwersalny ubiór. Najlepszy jest ten na cebulkę, bo pogoda w górach zmienia się dynamicznie. Nie bez znaczenia jest również oddychająca bielizna na zimę, a niezależnie od pory roku – wygodne i wytrzymałe buty trekkingowe lub górskie. O czym musisz wiedzieć, kiedy kompletujesz garderobę w góry?