Ewa Chodakowska skalpel - efekty ćwiczeń

Fot. PeopleImages / Getty Images

Ewa Chodakowska i jej trening skalpel są znane wszystkim. Efekty ćwiczeń potwierdzają zadowolone kobiety, które wymodelowały sylwetkę dzięki treningowi. Jak zrobić skalpel? Jakich efektów możemy się spodziewać?

Skalpel to najpopularniejszy trening, a jego autorką jest Ewa Chodakowska. Trening można z powodzeniem wykonać w domu, autorka daje bardzo dokładne wskazówki i pokazuje na swoim kanale, jak poprawnie wykonać wszystkie ćwiczenia.

Skalpel - ćwiczenia

Skalpel zaczynamy od rozgrzewki (jak każdy trening - to podstawowy element. Ważne, aby rozgrzać wszystkie stawy i mięśnie, aby uniknąć kontuzji). Cały trening trwa 40 minut, spala około 450 kcal i składa się z ćwiczeń, które angażują całe ciało, a w szczególności: brzuch, uda, ramiona i pośladki.

Polecamy: Ćwiczenia ABS na brzuch – co to jest? Jakie są efekty treningu na mięśnie brzucha? 

Ćwiczenia, które wchodzą w skład skalpela to:

  • wznosy ramion z jednoczesnym stawaniem na palcach,
  • przysiady ze wspinaniem na palce,
  • wykroki i wypady z unoszeniem kolan,
  • unoszenie nogi do boku i pulsowanie,
  • glute bridge (unoszenie bioder w leżeniu),
  • unoszenie bioder w leżeniu bokiem,
  • różnego rodzaju brzuszki (np. skośne).

Zobaczcie, jak wygląda trening z Ewą Chodakowską. Prezentowany poniżej zestaw ćwiczeń jest prawdziwym "spalaczem tłuszczu":

Zobacz film: Trening z Ewą Chodakowską. Źródło: Dzień Dobry TVN

Ewa Chodakowska przypomina, że dobrze wykonany trening to nie wszystko. Aby zgubić od 4 do 8 kilogramów w ciągu miesiąca należy także przestrzegać pewnych zasad.

  • trening wykonuj co drugi dzień, dłuższe przerwy nie są wskazane;
  • jedz 5 zbilansowanych posiłków dziennie;
  • ćwiczenia wykonuj dokładnie. Lepiej zrobić mniej powtórzeń, jednak powinny być one wykonane dokładnie;
  • tempo i oddech - nie możesz nabawić się zadyszki podczas treningu. Oddychaj spokojnie, dotleniaj mięśnie.

Skalpel - efekty ćwiczeń

Pierwsze efekty widać już po 4 tygodniach ćwiczenia skalpela. Skóra jest bardziej napięta, uda wysmuklone. W komentarzach na stronie Chodakowskiej znajdziemy, że trening pozwolił niektórym paniom stracić do 10 cm w obwodzie ud czy brzucha. Skalpel redukuje także cellulit.

Po około 6 tygodniach ćwiczeń widać wyraźną różnicę - pośladki są uniesione do góry, figura wysmukla się, rysują się już mięśnie. 

Pamiętajmy, że skuteczne odchudzanie to nie wszystko. Treningi wpływają także na poprawienie kondycji zdrowotnej, odstresowują i poprawiają humor (dzięki wydzielaniu się endorfin). Ćwiczenia fizyczne pozwalają także uregulować ciśnienie krwi, oczyścić organizm z toksyn, poprawić kondycję i pojemność płuc. 

Skalpel - co dodać?

Jeśli zależy nam na szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej, to do skalpela warto dodać treningi kardio, które są wymierzone prosto w tkankę tłuszczową. 

Można także stosować triki poprawiające metabolizm - np. picie wody z pieprzem cayenne, zielonej lub czerwonej herbaty zamiast czarnej, jedzenie na śniadanie owsianki z owocami, kaszy jaglanej i owsianej.

Polecamy: Jak podkręcić metabolizm dietą? Śniadanie, które spala tłuszcz

Data aktualizacji: 07.06.2019,
Opublikowano: 06.06.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jesteś w trakcie przygotowania do maratonu? Oto wskazówki, które pomogą w biegu długodystansowym

Przebiegnięcie maratonu to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ty również szykujesz się do pierwszej trasy o długości 42 km 195 m? Sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej przygotować się do drogi i uzyskać oczekiwany czas. 

Czytaj więcej
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Stretching dynamiczny – przykładowe ćwiczenia, efekty treningu

Stretching dynamiczny to forma ćwiczeń rozciągających, które zaleca się przed właściwym treningiem. Aktywność tego typu stanowi rozgrzewkę poprzedzającą zajęcia na siłowni, w terenie, a nawet w ramach wychowania fizycznego w szkole. Ćwiczenia nie są skomplikowane.

Czytaj więcej
Jazda na rolkach - dlaczego warto?

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że jazda na rolkach to zarówno bardzo przyjemny, jak i zdrowy sport. W czasie jego uprawiania twoja kondycja zostaje mocno poprawiona, mięśnie się wzmacniają, a koordynacja ruchowa szybuje w górę. Na tym jednak nie koniec, wiele osób traktuje tę aktywność fizyczną jako sposób na spędzanie wolnego czasu. Jest ona niezwykle relaksująca, a dodatkowa możliwość spędzenia czasu z bliskimi sprawia, że spora część ludzi decyduje się na właśnie takie hobby. Sprawdź sam, dlaczego warto jeździć na rolkach!

Czytaj więcej
Wyciskanie żołnierskie sztangi, czyli trening na wzmocnienie barków

Wyciskanie żołnierskie to jeden z najpopularniejszych treningów na wzmocnienie barków. Istnieje kilka wariantów ćwiczeń – można wykonywać je na siedząco lub na stojąco oraz z użyciem sztangi, hantli lub kettlebell. Żołnierskie wyciskanie, jeżeli jest poprawne, pozwala zbudować masę i siłę mięśniową.

Czytaj więcej
Fitness sylwetkowy – zasady, dieta, przebieg treningu

Fitness sylwetkowy to dyscyplina sportowa, ukierunkowana na rozbudowę muskulatury przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Proporcjonalną i wysportowaną sylwetkę osiąga się dzięki połączeniu restrykcyjnego treningu siłowego z wyszczuplającym. Nacisk kładzie się także na dietę.

Czytaj więcej
Trening mentalny – praca nad rozwojem potencjału w sporcie i w życiu

Trening mentalny to praca z umysłem – modelowanie myśli, emocji i przekonań jednostki tak, aby służyły jej dążeniom, pozwalały w pełni wykorzystać własny potencjał. Stanowiący integralną część przygotowania sportowców trening mentalny znajduje zastosowanie we wszystkich obszarach życia.

Czytaj więcej
Czym jest pułap tlenowy? Jak go obliczyć? Normy i determinanty pułapu tlenowego

Pułap tlenowy definiuje się jako zdolność pochłaniania tlenu przez organizm. Uważa się go za wskaźnik wydolności sportowca, jaki rosnąć powinien w miarę poprawy jego kondycji fizycznej. VO2max zwiększają zwłaszcza sporty aerobowe – bieganie. Pomocne są również ćwiczenia skocznościowe i oddechowe.

Czytaj więcej