Dziecko wypuszczone ze szpitala z igłą w płucach!

Fot.: utah778 / Getty Images

Mała Nel leżała przez dwa tygodnie w szpitalu na Niekłańskiej w Warszawie. Miała zapalenie płuc i sepsę. Kiedy lekarze uznali, że półtoraroczne dziecko może wrócić do domu bez wahania wypisali je. Tymczasem w płucach dziewczynki tkwiła igła, na którą nikt nie zwrócił uwagi! 

Półtoraroczna Nel od urodzenia ma wielowadzie, nie chodzi, słabo widzi i słyszy, a także oddycha przez rurkę tracheostomijną. To prawdopodobnie właśnie tą drogą igła trafiła do płuc dziecka. 

Dziewczynka z zapaleniem płuc i sepsą trafiła do szpitala 23 grudnia 2017 roku, a 5 stycznia została wypisana do domu. Jednak w domu stan dziewczynki pogarszał się i trzy godziny po powrocie karetka zabrała Nel do szpitala. Na oddziale intensywnej terapii lekarze uznali, że jest w jeszcze gorszym stanie niż w grudniu. Stan dziewczynki do chwili obecnej poprawił się - jest przytomna.

Matkę zaniepokoiła obecność igły w płucach małej Nel. Poprosiła szpital o zdjęcie RTG płuc wykonane 23 grudnia. Na nim również była widoczna  igła! Jednak nikt z personelu nie poinformował o tym kobiety, ani nie wpisał tego do dokumentacji medycznej. Olga Guz, matka Nel, złożyła skargę na szpital do Rzecznika Praw Pacjenta. Tymczasem szpital zawiadomił prokuraturę podejrzewając matkę o niewłaściwą opiekę nad dzieckiem.

Trwa wyjaśnianie sprawy. Więcej na: "Lekarz uznał, że nie należy tego wpisywać". Nel wyszła ze szpitala z igłą w płucach

Zobacz film: Czym jest sepsa? Źródło: Bez recepty

Data aktualizacji: 10.04.2018,
Opublikowano: 08.02.2018 r.

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Nik 08.02.2018r.

Ciekawe kto to zrobił

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej