Czy technologia GPS może pomóc rozpoznać raka płuc? Chcecie poznać odpowiedź? Oglądajcie program 36,6 °C, w sobotę 3 listopada, o 18.00!

Fot. Iwona Lisowska

Czy grozi nam epidemia alergii? Jak rozpoznać raka płuc na wczesnym etapie rozwoju i co zrobić, aby stres nie przejął kontroli nad naszym życiem? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie oglądajcie program 36,6 °C, w najbliższą sobotę o 18.00 na antenie stacji TVN.

Uwaga, alergia!

Alergia nie bez powodu nazywana jest epidemią XXI wieku. Szacuje się, że z tym schorzeniem żyje aż 15 mln Polaków. Jeśli nic się nie zmieni w 2025 roku 60 proc. z nas będzie miało jakąś alergię. Dlaczego jest taka niebezpieczna i do czego może doprowadzić nieleczona alergia? Odpowiedź poznacie już w sobotę o 18.00, ale to nie wszystko! Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek sprawdzą, czy możliwe jest, aby stworzyć szczepionkę przeciwko alergii pokarmowej, która dotyka co piątego dorosłego. Oglądajcie program 36,6 °C w najbliższą sobotę. Co się będzie działo? Sprawdźcie:

Zobacz film: Program 36,6 sezon 4 - odcinek 9. Źródło: 36,6

Nocne moczenie – co z tym zrobić?

Moczenie nocne i posikiwanie zdarza się każdemu dziecku. Mimo że jest zupełnie naturalne i powinno minąć z wiekiem, to nie zawsze tak się dzieje. Kiedy taka przypadłość jest zupełne normalna i nie powinna stanowić powodu do obaw, a kiedy konsultacja z lekarzem jest konieczna? Jak w skuteczny i prosty sposób można poradzić sobie z tą bardzo wstydliwą dolegliwością? O tym wszystkim opowie Wam prof. Rafał Chrzan, urolog dziecięcy.

Raka płuc można wyleczyć

Rak płuc zaliczany jest do jednych z najgroźniejszych i najbardziej śmiertelnych nowotworów. Każdego roku zapada na niego ponad 20 tys. Polaków, na szczęście wcześnie rozpoznany daje się skutecznie leczyć. Dr hab. Jarosław Pieróg, chirurg klatki piersiowej opowie Wam o bronchonawigacji. To nowatorskie urządzenie, które pozawala tak jak GPS dotrzeć nawet do bardzo małej zmiany w płucach i co najważniejsze pobrać z niej wycinek do badania histopatologicznego. Kto się kwalifikuje do takiego badania? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę o 18.00!

Cały ten stres. Jak nad nim zapanować?

Stresu nie da się uniknąć i musimy się z nim mierzyć każdego dnia. Mimo że jest nam potrzebny, z jego pomocą szybko podejmujemy decyzję i motywujemy się do działania, to w nadmiarze może być bardzo niebezpieczny. Kiedy stres jest naszym sprzymierzeńcem, a kiedy wrogiem? Jakie mogą być konsekwencje długofalowego stresu i dlaczego nie wolno ich lekceważyć? Już w najbliższą sobotę negatywny wpływ stresu na organizm na własnej skórze poczuje Ewa Drzyzga. Jeśli chcecie wiedzieć jak skutecznie walczyć ze stresem oglądajcie program 36,6 °C, w sobotę 3 listopada o godzinie 18:00 na antenie stacji TVN!

Data aktualizacji: 31.10.2018,
Opublikowano: 29.10.2018 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej