Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od kwietnia 2017 roku rozprawiają się z medycznymi mitami. W najnowszym odcinku programu 36,6°C przyjrzą się pasożytom, które mogą zamieszkać w ludzkim ciele. Jak się tam dostają? Tego dowiecie się już w sobotę o 18.00 na antenie stacji TVN.
Jakie pasożyty mogą żyć w ludzkim ciele?
Internet aż huczy od historii o pasożytach, które potrafią wniknąć w nasz organizm i przejąć nad nim kontrolę. Co rusz reklamują się ośrodki medycyny naturalnej, które chętnie Was zdiagnozują, a jak trzeba będzie, pomogą pozbyć się niechcianego lokatora. Czy warto skorzystać z ich pomocy? Sprawdził to Olaf, student medycyny i vloger. Podczas badania na biorezonansie dowiedział się, że jest nosicielem kilku różnych pasożytów. Czy badanie w licencjonowanym ośrodku medycznym potwierdziło tę diagnozę? W programie dowiecie się także czy tabletki z tasiemcem naprawdę odchudzają, a także czy warto pić wodę kranową i czy profilaktyczne odrobaczanie ma sens? Tego wszystkiego dowiecie się już najbliższą sobotę o godzinie 18.00!
Co z tą tarczycą?
Wbrew obiegowej opinii problemy z tarczycą mają nie tylko kobiety. Szacuje się co piąty chory na tarczycę to właśnie mężczyzna! Z nadczynnością tarczycy przez wiele lat zmagał się m.in. Rafał Maślak, były Mister Polski. Przez długi czas nikt nie rozumiał, dlaczego mimo intensywnego treningu na siłowni, zamiast budować masę, Rafał tracił na wadze. Problemy z tarczycą miał także dwunastoletni Maciek. Huśtawki nastroju, które jego mama wiązała z okresem dojrzewania okazały się być chorobą Hashimoto. Co jeszcze warto wiedzieć o męskiej tarczycy? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C!
Chcesz wiedzieć o czym będzie mowa w następnym odcinku programu 36,6°C? Zobacz film:
Czy światło może wyleczyć depresję?
Mieszkańcy Skandynawii od dawna wiedzą, że częstą przyczyną ich złego nastroju jest brak światła. Dlatego w Norwegii czy Szwecji od dawna depresję sezonową leczy się specjalnymi lampami. Takie lampy można też zobaczyć na lotniskach, bo światło pomaga również na problemy związane ze zmianą strefy czasowej. Specjaliści zachęcają, żeby i pod naszą długością i szerokością geograficzną zażywać terapii światłem. Takiej terapii poddała się Klaudia. Czy terapia pomogła jej wrócić do formy? Odpowiedź poznacie już w sobotę!
Czy można odtworzyć węzły chłonne?
Dominika pięć lat temu zachorowała na raka piersi. Lekarze zdecydowali, że częściowo usuną jej pierś. Po trzech latach od amputacji Dominice zaczęła puchnąć ręka.
Między zdrową, a chorą ręką miałam różnicę 3 centymetrów. Codzienne zakupy, sprzątanie to była dla mnie trudność, czułam ból, miałam też ciągle zaczerwienioną skórę. Niestety ani maści ani masaże nie przynosiły ulgi” – mówi Dominika.
Historia Dominiki nie jest rzadkością. Przy radykalnych operacjach nowotworu piersi usuwa się także węzły chłonne, które znajdują się pod pachą. Niestety taki zabieg może zaburzyć prawidłowy przepływ limfy. W skrajnych przypadkach w ręce gromadzi się nawet kilka litrów płynu! Ratunkiem dla Dominiki jest operacja rekonstrukcji węzłów chłonnych. Zespół prof. Adama Maciejewskiego w Gliwicach robi takie zabiegi jako jeden z kilku na świecie. Jak wygląda taki zabieg? Dowiecie się tego już w sobotę, 23 marca, o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN.