Co to jest i na czym polega biorezonans?

Fot: pathdoc / fotolia.com

Biorezonans jest metodą wymyśloną na początku XX w, związaną z filozofią medycyny chińskiej, a w szczególności akupresurą. Według osób stosujących ten rodzaj terapii może ona pomóc na pasożyty, bakterie, boreliozę, a nawet uzależnienia.

Biorezonansu, który nie jest metodą naukową, nie należy mylić z rezonansem magnetycznym – sprawdzonym badaniem szeroko wykorzystywanym w medycynie do diagnostyki i umożliwiającym uzyskiwanie wewnętrznych obrazów ciała.

Co to jest biorezonans?

Biorezonans został wymyślony przez niemieckich naukowców – lekarza Franza Morella oraz inżyniera Ericha Rusha. Opracowali oni metodę MORA, która polega na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych do diagnostyki i leczenia chorób. Według tej teorii każdy patogen posiada swoją specyficzną częstotliwość drgań, które wywołuje, dzięki czemu można wykryć ich obecność w organizmie. Terapia biorezonansem polega natomiast na wprowadzaniu drobnoustrojów chorobotwórczych (czy pasożytów) w drgania, które powodują ich rozpad. Dodatkowo ma ona wzmacniać naturalną energię człowieka, wyrównywać poziom fal mózgowych i wpływać na pracę narządów.

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Badanie biorezonansem odbywa się na siedząco. Konieczne jest trzymanie dwóch metalowych końcówek, które podłączone są do aparatury, podczas gdy przez ciało człowieka przepuszczany jest prąd o różnych częstotliwościach (ale niskim natężeniu). Można w tym czasie odczuwać nieprzyjemne mrowienie w rękach lub rozdrażnienie. Całość może być dość czasochłonna – może trwać nawet do dwóch godzin. Długość badania zależy od rozległości problemów zdrowotnych. Jego wyniki uwzględniają stan narządów, poziom hormonów, niedobory, alergie pokarmowe, obecność pasożytów, bakterii i wirusów oraz miejsca ich lokalizacji.

Na czym polega terapia biorezonansowa?

Terapia biorezonansowa polega na przepuszczaniu przez organizm człowieka prądu wytwarzanego przez specjalne urządzenie (Zapper, Volta, SUNLINE). Jego częstotliwości zabijające konkretne patogeny opracowywane są przez specjalne towarzystwa zajmujące się tą terapią i są stale rozszerzane. Ponoć najlepszą metodą korzystania z biorezonansu jest korzystanie z wielu różnych częstotliwości i zmienianie ich. Czas używania jednej z nich nie powinien przekraczać 3 minut.

Terapia biorezonansowa dla najlepszej skuteczności powinna być wspierana przez inne metody z zakresu medycyny naturalnej. Zaleca się przyjmowanie podczas niej dużej ilości płynów, aby wypłukiwać toksyny powstające na skutek rozpadu patogenów. Dodatkowo często osoby leczące się biorezonansem zalecają przyjmowanie konkretnych ziół czy suplementów diety (szczególnie, gdy zostaną wykryte niedobory), aktywność fizyczną oraz niektóre zabiegi fizjoterapeutyczne.

Zobacz film: Biorezonans - sposób na biznes - ukryta kamera. Źródło: Stylowy Magazyn

Biorezonans a pasożyty

Jedynym z głównych założeń leczenia biorezonansem jest to, że większość osób w społeczeństwie zainfekowana jest różnego rodzaju pasożytami. Według zwolenników tej metody tradycyjne sposoby laboratoryjne mają duże ograniczenia diagnostyczne i wykrywają ich obecność tylko w rzadkich przypadkach. Niemal u każdej osoby poddanej badaniu biorezonansem diagnozuje się różnego rodzaju robaki, ameby czy przywry. Odrobaczenie jest pierwszy krokiem w terapii zdrowotnej, ponieważ zakłada się, że obecność pasożytów niezwykle osłabia organizm i uszkadza jelita oraz otwiera drogę dla innych patogenów.

Biorezonans a alergia

Badanie biorezonansem ma pozwolić na wykrycie alergii pokarmowych, nawet takich, które nie ujawniają się w tradycyjnych tekstach. W niektórych gabinetach prowadzi się odczulanie za pomocą tej metody.

Biorezonans a uzależnienia

Biorezonans ma również pomagać w zwalczaniu nałogu nikotynowego czy alkoholowego dzięki przyspieszonemu oczyszczania organizmu z toksyn.

Biorezonans – zalety

Według zwolenników biorezonansu ta metoda ma liczne zalety, z których największe to:

  • rzetelna i nieinwazyjna diagnostyka,
  • wykrywanie prawdziwych przyczyn chorób (patogeny jako czynnik spustowy chorób autoimmunologicznych, guzy i cysty będące otorbionymi pasożytami),
  • terapia nie ma skutków ubocznych,
  • metoda lecznicza celuje bezpośrednio w patogeny chorobotwórcze, nie niszcząc przy tym naturalnej flory bakteryjnej (w przeciwieństwie do antybiotyków),
  • możliwość skutecznego leczenia chorób wirusowych i autoimmunologicznych,
  • terapia oparta jest nie tylko na usuwaniu patogenów, ale też wzmacnianiu organizmu.

Biorezonans – wady

Niewątpliwymi wadami korzystania z tej metody leczniczej są jej czasochłonność oraz dość wysokie koszty. Jeden zabieg kosztuje kilkadziesiąt złotych, a często potrzebna jest wielomiesięczna terapia.

Jednak największym problemem tej metody jest to, że badania naukowe nie potwierdziły jej skuteczności – wynika z nich, że działa ona z równie dobrze, jak placebo. Być może w przyszłości pojawią się jakieś dowody na to, że biorezonans działa, póki co jednak budzi on wiele zastrzeżeń wśród środowisk naukowych i medycznych – wiele z nich uważa, że jest to zwykłe oszustwo.

Data aktualizacji: 15.10.2018,
Opublikowano: 27.09.2017 r.

Komentarze (21)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Krzysiek 08.12.2020r.

Jest wiele metodologii biorezonansowych, tu akurat opisano jedną z nich. Jest też metoda elektropunktury Volla i metoda pól magnetycznych. Ich efekt końcowy sprowadza się do tego, o czym jest artykuł, ale każda ma swoją specyfikę. Badania mówią, iż borelioza np. rozprzestrzenia się nie tylko poprzez ukłucie owada, ale również właśnie pokarmowo jak i przez kontakty seksualne. Borelia jest doskonale przystosowana do przeżycia, co nam utrudnia do stopnia niemal niemożliwego - pozbycie się jej. Amerykanie przeprowadzili badanie statystyczne odnośnie skuteczności wyleczenia boreliozy wszelkimi metodami dostępnymi medycynie alopatycznej(klasycznej). Ilość wyleczeń zanotowanych dla 50 000 osób leczonych - zero. ZERO. A przecież oni mają pomysły, aby podawać antybiotyki przez 9!!! miesięcy. W Polsce próbuje się je podawać przez 3 miesiące. To nikomu borelii nie wyleczyło, ale za to jak zniszczyło jelita, biotę , wątrobę, nerki? A jaki koszt tego? Przecież zwykłą grypa potrafi kosztować 300zł. Na refundację. Tak, są inne terapie przeciw boreliozie i - działają. Nie są częścią medycyny alopatycznej i z tego powodu są ośmieszane, deprecjonowane i zakrzykiwane. Trzeba niszczyć "konkurencję". A to tylko jedna choroba. A tysiące innych? Ta sama sytuacja. Niemcy już mają urządzenia do leczniczego biorezonansu (rok 2019) zarejestrowane jako urządzenia medyczne, a Amerykanie mają zarejestrowane w FDA terapie biorezonansowe przeciw glejakowi. pozostawiam do przemyślenia

Re 05.08.2019r.

Sredniowiecze....biorezonas leczy bolerioze, ktora została wyssana z .mlekiem matki.Bez kontaktu z kleszczem.......biznes....oszustwo

Alicja 22.06.2019r.

Co za bzdury, ten kto pisał artykuł nie ma pojęcia o czym pisał!

Ja 28.11.2018r.

Od razu widać ze tvn sfinansował ten artykuł. Gdzie biorezonans a akupresura.

Rrr 19.11.2018r.

Takie pytanie. Dlaczego jedynie słuszną uważa się medycynę klasyczną? Czy nie brakuje w niej naciągaczy? Zdaża się, że specjaliści już dobrze wiedzą że nie da się człowieka uratować ale kasę biorą. Wszędzie znajdziemy naciągaczy. A szary człowiek szuka poprostu pomocy i tyle. Na koniec i tak nie wiadomo komu ufać.

Gm 12.11.2018r.

Jaka cena takiego badania?

ada 07.11.2018r.

Wyleczylam biorezonansem wirusowe zapalenie watroby B i C(HCV) oraz nerwobol brzuszny.Bez lykania lekow.Nie wyobrazam sobie juz innego leczenia.p.s uwazac na naciagaczy,nikt nie powinien wciskac Wam ziolek za kilkaset zl!!

aaa 22.10.2018r.

naciągaczy nie brakuje w służbie zdrowia, kościele, itd to taki standardzik

aaa 22.10.2018r.

znam 2 lekarzy, którzy w ten sposób leczyli boreliozę

aaa 22.10.2018r.

10 lat temu miałem bakterie coli w drogach moczowych i nasieniu , 2 kuracje antybiotykowe po 2 tygodnie nic nie pomogły , 4x biorezonans i po problemie, teraz wróciła coli i powtórzyłem znowu przeszło.

Jancio 15.10.2018r.

Metoda jak najbardziej naukowa, tylko nieuznawana przez niektórych naukowcówz braku wiedzy i sponsorów. Z racji tego że oficjalna medycyna jej nie uznaje to trafiają siei różnej maści oszuści o d nieuków po pazernych na pieniądze. Czasochłonność jest pojęciem względnym, szczególnie w przypadkach chorób przewlekłych na które nie ma skutecznej tabletki

Baśka35 24.08.2018r.

odrobaczanie jest pierwszym krokiem... brzmi to trochę jak z reklamy - pasożyty winne wszystkiemu. tak jak zakwaszenie itp. ciekawe czy na zajście w ciążę też pomaga? Chociaż osobiście boję się pasożytów - np. ten tasiemiec bąblowcowy... bryyy, odrobaczę się przed ciążą!

Jan58 21.08.2018r.

Moj znajomy korzystał z czegoś takiego. Chciał w ten sposób rzucić palenie. Ale to nic nie pomogło i dalej pali jak smok

Robertos 03.08.2018r.

Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem na temat możliwości biorezonansu . Miałem przez jakiś czas problemy z niekontrolowanymi skurczami nóg, nie pomagały żadne suplementy typu magnez czy potas , po diagnozie biorezonansem okazało się że mam nagromadzonych dużo metali ciężkich w mięśniach. Oczyszczenie organizmu z tych metali spowodowało zlikwidowanie problemu.
Z kolei moja koleżanka miała wyrok śmierci z powodu rzekomych guzów mózgu, ,,Lekarze" stwierdzili że guzy są nieoperacyjne i nie ma szans na wyleczenie, badanie biorezonansem wykazało że to nie guzy a cysty z pasożytami którymi zaraziła się w dzieciństwie od swojego psa . Leczenie przebiegło pomyślnie.
Oceńcie Państwo sami

andrew 23.04.2018r.

Gdyby nie dzisiejsza medycyna to zyla by Pani tylko 50-60 lat...chyba tak by bylo lepiej dla Pani i dla nas. pozdrawiam

cichy 23.04.2018r.

a co maja nieudolne proby leczenia lekarzy do skutecznosci biorezonansu??? kupcie sobie biorezonans na biopaliwo i bioleczcze sie.i tak juz miasta sa przeludnione- selekcja naturalna wytnie biopacjentow.

Atena 16.04.2018r.

Skoro biorezonans w/g lekarzy nie działa , o jak skomentować ich nieudolne próby leczenia metodami konwecjonalnymi ??? Dzisiejsza medycyna jest w znakomitej większości nastawiona na zysk , nie na leczenie!!!

Michał 17.03.2018r.

Biorezonans to oszustwo skierowane na zdesperowanych ludzi. Bardzo smutne że robi się takie rzeczy i że jest to legalne od płaszczykiem "medycyny alternatywnej".

Redakcja 26.02.2018r.

Dzień dobry, poprzedni komentarz nie został usunięty. Dodała go Pani pod innym artykułem: https://zdrowie.tvn.pl/a/niedobor-progesteronu-przyczyny-i-objawy-jak-podniesc-poziom-progesteronu

Ania 12.02.2018r.

Poprzedni komentarz usunieto więc napiszę jeszcze raz. Wybrali Państwop pseudogabinet i pseudoterapeutke więc taki jest efekt.. dlaczego nie wybrano się do gabinetu prawdziwego i normalnie reklamującego się? Przez takie właśnie osoby metoda się spala. Jedni lekarze są za inni przeciw - jednostronna narracja że biorezonans nie działa jest niestety nieprawdziwa choćby nawet na to, iż Rosyjscy lekarze przeprowadzili badania i uznali biorezonans jak najbardziej skuteczny (można poczytać w internecie o tych wynikach badań). Jeśli narracja jest tylko na nie to wiadomo, ż eza tym nie stoją prawdziwi lekarze tylko ci sponsorowani... Dziwne, iż lekarze mający jakikolwiek kontakt z biorezonansem są za albo rozmawiają na ten temat merytorycznie Ci którzy nigdy nawet nie widzieli prawdziwego biorezonansu są na NIE i tylko NIE.. :)

Ania 12.02.2018r.

Dlaczego usunieto komentarz w ktorym dodalam swoja opinie na temat korzystania z biorezonanaus??? Czyzby sponsoring bigfarma???

Zobacz wszystkie 21 komentarzy
Naukowcy odkryli nowe obiekty w naszych organizmach, nie mieliśmy o nich pojęcia 

W ciele każdego z nas żyją bakterie, wirusy, grzyby, które w różnym stopniu wpływają na nasze funkcjonowanie. Najnowsze badania pokazują, że w ciele człowieka znajdują się jeszcze  - nieznane dotąd - organizmy. Czym są obeliski i do czego są nam potrzebne? 

Czytaj więcej
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Jakie badania zrobić po przechorowaniu COVID-19? Ten wirus może mieć długofalowe skutki

COVID-19 to znacznie więcej niż infekcja układu oddechowego. Lekarze mówią o chorobie ogólnoukładowej, która może wywoływać bardzo groźne powikłania. Aby je wykluczyć lub potwierdzić i wdrożyć odpowiednie leczenie trzeba się przebadać. Co powinny sprawdzić osoby, które przechorowały COVID-19?   

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Kawa może ochronić twoją wątrobę. Czy jest zdrowa? 

O tym, że kawa jest zdrowa i ma korzystny wpływ na nasze zdrowie badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy tylko to potwierdzają i dowodzą, że regularne picie kawy może uchronić przed problemami z wątrobą. 

Czytaj więcej
W zimie zwiększa się ryzyko zawału serca. Na co powinniśmy uważać? 

Pora roku ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Zdaniem badaczy zima i niskie temperatury mogą nasilać problemy z układem krążenia. W jaki sposób? Kto powinien szczególnie na siebie uważać? 

Czytaj więcej
Jak nadmierne oglądanie telewizji wpływa na dziecko? Zmienia zachowanie

O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce? 

Czytaj więcej
Odkryto prawdopodobną przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej 

Mimo wielu badań  naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci? 

Czytaj więcej
Mózg kurczy się od palenia papierosów? Najnowsze badania 

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe? 

Czytaj więcej