Chcesz mieć rzetelne informacje o COVID-19? Oglądaj w sieci podsumowanie tygodnia przygotowane przez zespół 36,6!
materiały promocyjne
Od ponad dwóch miesięcy żyjemy w towarzystwie koronawirusa. I choć mogłoby się wydawać, że o tym patogenie powiedziano już wszystko, w mediach co chwilę pojawiają się nowe doniesienia – mniej lub bardziej związane z prawdą. W które wierzyć? O faktach i mitach na temat SARS-CoV-2 już po raz kolejny Ewa Drzyzga porozmawia z prof. Krzysztofem Łabuzkiem na specjalnym live czacie.
Najgorętsze doniesienia minionego tygodnia na temat koronawirusa? Eksperci nie przestają informować o pracach związanych z wynalezieniem szczepionki przeciwko SARS-CoV-2, jak również leku, który skutecznie łagodziłby objawy COVID-19. Dodatkowo już od kilku dni media donoszą o tajemniczej chorobie dziecięcej (podobnej do choroby Kawasaki), która łączy się z infekcją koronawirusa. Gorącym tematem w sieci jest wciąż noszenie maseczek, jak również powikłania po COVID-19. Naszą głowę z pewnością zaprzątają też myśli o założeniu WHO. Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła bowiem, że prawdopodobnie SARS-CoV-2 pozostanie z nami już na zawsze…
Specjalne wydanie na żywo programu 36,6 - sprawdzone informacje o koronawirusie
O tym wszystkim Ewa Drzyzga porozmawia już w najbliższą sobotę, 16 maja, o godzinie 18.00 na specjalnym live czacie, który będzie można obejrzeć na Facebooku programu 36,6°C oraz serwisu Zdrowie TVN. Prowadzący 36,6°C porozmawiają nie tylko prowadzonych na całym świecie badaniach nad terapiami, które w końcu mają zatrzymać pandemię, ale także podsumują najciekawsze doniesienia o COVID-19, o których media informowały w mijającym tygodniu.
Dodatkowo odpowiedzą na nurtujące was pytania, a także postarają się rozwiać wątpliwości dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2. Dlatego też gorąco zachęcamy was do zadawania pytań w komentarz na Facebooku! Zaczynamy o 18.00!
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?