Branża beauty przygotowuje się do otwarcia. Co się zmieni w salonach?

Getty Images

Od kilku tygodni świecą pustkami. Ponownego otwarcia salonów kosmetycznych czy fryzjerskich nie mogą doczekać się jednak nie tylko właściciele i pracownicy, lecz także klienci. Jak tego typu miejsca będą funkcjonować w nowej, pandemicznej rzeczywistości?

Na ten dzień czeka pewnie większość z nas. 18 maja zostaną prawdopodobnie ponownie otwarte salony kosmetyczne oraz fryzjerskie. Pewnym jest jednak, że gdy znowu otworzą się ich drzwi, wizyta nie będzie przebiegała w taki sam sposób, jak przed pandemią. Na jakie zmiany powinniśmy się więc nastawić?

Przeczytaj też: Maseczki DIY: sprawdź, jak zrobić je z produktów, które masz w lodówce

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego opracował zestaw reguł, które mają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko klientom, ale także pracownikom. Zasady te czekają na akceptację Głównego Inspektoriatu Sanitarnego. Jeśli GIS nie będzie miał żadnych zastrzeżeń, oto jak będzie wyglądała nowa beauty-rzeczywistość.

Jak będzie przebiegała wizyta w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim po ponownym otwarciu?

Umów się na wizytę

Siedzenie na kanapie z gazetą i kawą w dłoni w oczekiwaniu na swoją kolejkę to już tylko wspomnienie. Wspomnieniem będzie także trafienie na fotel fryzjerski bez wcześniejszego umówienia wizyty. Od teraz należy przychodzić do salonu wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się (telefonicznie czy internetowo). Swoje rzeczy osobiste natomiast będzie trzeba przechowywać w specjalnych workach.

Przygotuj się na ankietę zdrowotną i pomiar temperatury

Jeśli niedługo wybierzesz się do kosmetyczki, nie bądź zdziwiona, kiedy zada ci ona kilka pytań o stan zdrowia. Dodatkowo nastaw się na to, że zostanie ci zmierzona również temperatura.

Przeczytaj też: W jaki sposób samodzielnie podciąć grzywkę? Oto instrukcja krok po kroku

Zachowaj dystans społeczny

Ta zasada obwiązuje wszędzie, także w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Minimum 1,5 metra powinno zachowywać się nie tylko na linii pracownik – klient, lecz także klient – klient czy pracownik – pracownik.

Nie zapomnij maseczki i rękawiczek

Zakrywanie nosa i ust w miejscach przestrzeni publicznej jest już naszą codziennością, także w salonach beauty. Wybierając się więc do salonu, nie zapomnij maseczki, a także rękawiczek (alternatywą będzie dezynfekcja rąk przed wizytą).

Nie licz na kawę czy herbatę

Jedyne co może zostać ci zaserwowane, to woda w jednorazowych opakowaniach.

Telefon zostaw w… torebce

Na ekranie naszych smartfonów żyje wiele bakterii i zarazków. Nie dziw się więc, że podczas wizyty w salonie beauty twój telefon musi zostać poza zasięgiem.

Nie szukaj i nie proś o tester

W nowej rzeczywistości na próżno będzie szukać testerów. Warto bowiem wiedzieć, że wszystkie tekstylia muszą być albo jednorazowe albo dezynfekowane po każdej osobie.

Staraj się płacić tylko kartą

Oczywiście gotówka również jest akceptowana, ale tego typu płatność zwiększa ryzyko zarażenia się (nie tylko) koronawirusem.

Przeczytaj też: Raport specjalny o koronawirusie

Zobacz film: Jak radzą sobie właściciele salonów kosmetycznych?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Data aktualizacji: 11.05.2020,
Opublikowano: 11.05.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej