Paradontoza to Twój problem? Zobacz zapis czatu ze stomatologiem, dr Joanną Rozwadowską

Fot. ultramarinfoto / Getty Images

Chorujesz na paradontozę? Chcesz wiedzieć więcej o swojej chorobie i metodach jej leczenia? Zobacz zapis czatu ze stomatologiem, specjalistą z zakresu periodontologii dr Joanną Rozwadowską.

W programie 36,6°C poruszane są ważne zagadnienia z zakresu medycyny. Nic dziwnego, że w kolejnym odcinku programu prowadzący Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek skupią się na problemach jamy ustnej, a dokładniej - paradontozie. Paradontoza, inaczej nazywana zapaleniem przyzębia, może doprowadzić do wypadania zębów, dlatego tak ważne jest szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia. 

Jak wygląda leczenie paradontozy? Czy jest bolesne? Czy odbywa się przy udziale lasera, a może w pełnym znieczuleniu? Jak odtworzyć tkanki przyzębia i jak często usuwać kamień z zębów w gabinecie dentystycznym? Na wszystkie nurtujące Was pytania odpowiadała ekspertka programu 36,6°C, dr Joanna Rozwadowska.

Doktor Joanna Rozwadowska posiada specjalizację z periodontologii, potwierdzoną zdaniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Aktywnie działa w strukturach Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej. Stale doskonali swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych specjalistycznych kursach, szkoleniach i seminariach, zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami. Jej zawodowa pasja to choroby przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Uwielbiana przez najmłodszych Pacjentów – posiada dar zjednywania sobie serc dzieci, które dzięki niej z radością odwiedzają Galerię Uśmiechu. Inicjatorka wdrożenia standardów opieki nad pacjentami – dziećmi, czyniąc z Kliniki Centrum Przyjazne Dzieciom.

Kreatorka piękna i estetyki, po pracy spędza czas z rodziną spontanicznie aranżując wnętrza. Jest fanką kina mocno osadzonego w realiach, z elementami prawa i psychologii, zaś jej marzeniem jest podróż do EKO energetycznej Nowej Zelandii. Razem z mężem prowadzi Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii „Galeria Uśmiechu” w Krakowie. 

Drogi Użytkowniku serwisu zdrowie.tvn.pl pamiętaj, że jeśli zamieszczasz wypowiedź, zarówno w formie komentarza jak i wymiany zdań w trakcie czatu, zawierającą dotyczące Cię informacje, to tym samym upubliczniasz informacje mogące zawierać twoje dane osobowe w tym np. dane o Twoim stanie zdrowia.

Korzystanie z czatu odbywa się na zasadach określonych w regulaminie serwisu zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczenie usług drogą elektroniczną.

Czat z ekspertem ma charakter edukacyjny i nie zastępuje wizyty u lekarza. Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości związane ze swoim stanem zdrowia, omów je ze swoim lekarzem.

Masz paradontozę? Chcesz wiedzieć więcej o swojej chorobie? Weź udział w czacie!
Data aktualizacji: 05.10.2019,
Opublikowano: 01.10.2019 r.

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Ania 05.10.2019r.

Jak usunac przebarwienia z kawy?

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Czy licówki mogą pomóc w leczeniu wady zgryzu?

Wada zgryzu to nieprawidłowa budowa szczęk, zaburzająca czynności jamy ustnej. Pojawia się w dzieciństwie i już wtedy powinna być leczona. Zaniedbana wada zgryzu może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości w późniejszym życiu. Czy licówki mogą pomóc w leczeniu?

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Zgryz głęboki – wada wymagająca leczenia ortodontycznego. Jak jeszcze można pomóc osobie ze zgryzem głębokim?

Zgryz głęboki jest wadą pionową, w której górne siekacze zachodzą na dolne. Przyczyną jego powstawania mogą być uwarunkowania genetyczne lub złe nawyki przyjęte we wczesnym dzieciństwie. U osoby ze zgryzem głębokim leczenie jest wieloetapowe i wymaga konsultacji u kilku specjalistów.

Czytaj więcej
Zgryz krzyżowy – czy ta wada wymaga leczenia? Jakie są sposoby na korektę tej nieprawidłowości?

Zgryz krzyżowy jest wadą stomatologiczną spowodowaną zachodzeniem zębów dolnych na górne. Jego przyczyną są czynniki genetyczne lub złe nawyki przyjęte we wczesnym dzieciństwie. Do powstania zgryzu krzyżowego predysponuje również stres i zła dieta w okresie ciąży, a także trudny poród. Osoby, u których rozpoznano nieprawidłowości, wymagają leczenia u lekarza ortodonty.

Czytaj więcej
Zgryz przewieszony – nieprawidłowe ułożenie zębów w jamie ustnej. Jak się leczy tę wadę?

Zgryz przewieszony jest wadą związaną z nieprawidłowym ułożeniem zębów bocznych w jamie ustnej. Niekiedy obejmuje również zęby przedtrzonowe lub trzonowe. Wada może się ujawnić w różnym wieku. Jeśli zostanie rozpoznana, chory powinien poddać się leczeniu stomatologicznemu.

Czytaj więcej
Jak działa szczoteczka soniczna do zębów? Czy warto?

Szczoteczka soniczna to nowoczesne urządzenie umożliwiające kompleksowe dbanie o higienę jamy ustnej. Sprawdź, co to jest soniczność, dowiedz się, jak działa szczoteczka soniczna i przekonaj się, czy warto ją kupić.

Czytaj więcej
Jak objawia się ropne zapalenie dziąseł? Leczenie i domowe sposoby na ropień dziąseł

Ropne zapalenie dziąseł jest skutkiem zaawansowanego procesu chorobowego w tkankach okołowierzchołkowych lub przyzębia. Jego objawy to m.in. zaczerwienienie, obrzęk z ropną wydzieliną, tkliwość tkanek, a niekiedy także podwyższona temperatura ciała. Ropne zapalenie dziąseł zaliczane jest do zapaleń przyzębia.

Czytaj więcej
Czynniki sprzyjające powstawaniu ran na podniebieniu, rodzaje oraz metody ich leczenia

Ranom na podniebieniu często towarzyszą ból, uczucie swędzenia czy też zaczerwienienie. Przyczyny ich powstawania są zróżnicowane. Można wyróżnić: oparzenia, podrażnienia czy też afty. W zależności od czynników je wywołujących dobierana jest metoda leczenia. Niekiedy wystarczy zastosować domowe sposoby.

Czytaj więcej
Znieczulenie komputerowe w stomatologii – na czym polega?

Znieczulenie komputerowe to pojęcie stosowane w stomatologii. Odnosi się do miejscowej aplikacji substancji znoszących ból, które zmniejszają dolegliwości związane z właściwym znieczuleniem do zabiegu. Zapewnia to większy komfort zarówno pacjentowi jak i lekarzowi.

Czytaj więcej
Hipodoncja – przyczyny, objawy i leczenie zespołu chorobowego

Hipodoncja jest definiowana jako brak wykształcenia się jednego lub kilku (maksymalnie sześciu) zębów. Jeśli stan taki pojawia się u osób z zębami mlecznymi, wymaga specjalistycznej opieki od bardzo wczesnego wieku. Łączy się często z innymi nieprawidłowościami rozwoju zębów.

Czytaj więcej