Planujesz odchudzanie? Waga analityczna pomoże ci kontrolować zrzucane kilogramy!

mat. prasowe

Wagi analityczne wzbudzają duże zainteresowanie. Coraz więcej osób decyduje się na wymianę wagi klasycznej, na to cudo techniki. Czy warto? Jak działa waga analityczna? I w czym tak naprawdę może pomóc? Na te wszystkie pytania odpowiadamy poniżej!

Zaawansowana technologia w domowym zaciszu. Jak działają wagi analityczne?

Klasyczne wagi pozwalają nam na kontrolę masy ciała. Robią zatem dokładnie to, czego od tego typu urządzeń oczkujemy. A gdybyśmy oczekiwali więcej? Bycie w formie nie oznacza przecież jedynie nieustannej kontroli wagi! Jest wiele różnych aspektów dotyczących ogólnej kondycji, zdrowia i odżywiania, na które powinniśmy zwracać uwagę. Pomaga w tym waga analityczna. Dzięki zaawansowanym algorytmom pozwala na przeprowadzenie szeregu innych pomiarów. Na przykład (w zależności od modelu) mogą to być:

  • pomiar poziomu wody w organizmie,
  • pomiar tkanki tłuszczowej, kostnej i mięśniowej,
  • pomiar zapotrzebowania kalorycznego,
  • wysokość BMI (Body Mass Index – wskaźnik poziomu otyłości, obliczany na podstawie stosunku masy ciała mierzonej w kilogramach do wzrostu podawanego w metrach).

Nowe gwiazdy w dziale wag analitycznych. Czym wyróżniają się wagi inteligentne?

Te sprytne urządzenia na pozór niewiele różnią się od pozostałych wag analitycznych. Cała magia tkwi w szczegółach – w tym przypadku jest to możliwość połączenia urządzenia poprzez Bluetooth ze smartfonem. Cały proces zabiera jedynie kilka minut i jest jednorazowy. Kiedy urządzania są już sparowane, możemy przystąpić do utworzenia profilu, wpisania parametrów, takich jak: płeć, wzrost czy wiek, następnie... do ważenia! Choć w tym przypadku słowo „ważenie” jest niewłaściwym określeniem na to, co oferuje nam urządzenie. Za pomocą skomplikowanych algorytmów, przy klasycznym pomiarze masy ciała, waga inteligentna określa cały wachlarz innych parametrów, takich jak: poziomu tłuszczu, wody, masy kostnej, masy mięśniowej, białka czy tłuszczu trzewnego, poziom otyłości i wiek biologiczny oraz wskaźniki: BMI (wskaźnik masy ciała), BMR (wskaźnik podstawowej przemiany materii) oraz LBM (masę ciała bez tkanki tłuszczowej). Brzmi imponująco!

Sprawa sporej wagi! Dlaczego waga analityczna jest lepsza niż klasyczna?

Klasyczna waga pomaga w kontroli postępów diety odchudzającej - wydaje się to dość proste. Niestety w praktyce, kiedy dołączymy ćwiczenia fizyczne, może okazać się, że po pierwszych sukcesach przyjdzie moment zastoju - mimo skrupulatnego trzymania się planu diety, czy harmonogramu ćwiczeń, odczyt na wadze ani drgnie. Bardzo łatwo wtedy o zwątpienie i sporą demotywację. Tymczasem może nie być do tego powodów! To zupełnie naturalne, że masa mięśniowa ma swoją wagę. Możemy tracić objętość „w obwodach”, nie zmieniając swojej wagi. Waga analityczna pomaga zatem bardzo dokładnie śledzić postępy, a także ogólną kondycję całego organizmu! Planujesz odchudzanie? Waga analityczna pomoże Ci w kontrolowaniu zrzucanych kilogramów!

Zabierz je do domu! Jak wybrać odpowiednią wagę analityczną i wagę inteligentną?

Przy wyborze odpowiedniej dla siebie wagi warto sprawdzić, jakie parametry określi dla nas urządzenie. W przypadku wag inteligentnych ze strony eldom.eu będzie to aż 12 różnych pomiarów podczas jednego odczytu. Równie ważne jest działanie aplikacji dedykowanej danej wadze. Powinna ona być intuicyjna i przejrzysta. Warto sprawdzić, czy umożliwia zakładanie kont innym użytkownikom. W przypadku urządzeń marki ELDOM aplikacja przewiduje możliwość prowadzenie 8 profili. Aplikacja powinna być także „żywa”- oznacza to, że musi być nieustannie aktualizowana, tak aby odpowiadać na potrzeby klientów.

Waga analityczna może stać się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem, zarówno w walce o wymarzoną sylwetkę, jak i w rutynowym kontrolowaniu kondycji organizmu. Jeden pomiar upewni Cię o podejmowaniu odpowiednich wyborów żywieniowych lub zachęci do poszukiwania wiedzy i zagłębienia się w temat zdrowego stylu życia i świadomych decyzji konsumenckich w codziennych zakupach spożywczych.

Data aktualizacji: 27.08.2020,
Opublikowano: 26.08.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny, jak może pomóc ginekologia estetyczna? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej. 

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej