Sposoby na poprawę erekcji

mat. prasowe 

Zaburzenia wzwodu mogą być bardzo problematyczne – zarówno dla mężczyzny, jak również jego partnerki. Nie ulega bowiem wątpliwości, że udane i satysfakcjonujące życie seksualne często jest bardzo istotnym elementem związku. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy penis regularnie odmawia współpracy i w sypialni, zamiast miłosnych uniesień, zaczyna dominować irytacja i monotonia? Oto kilka sposobów, dzięki którym może być możliwa poprawa erekcji.

Poprawa erekcji – kiedy jest potrzebna?

Jednorazowy brak wzwodu to nie powód do niepokoju i utraty wiary we własną męskość. Pamiętajmy, że erekcja, wbrew temu, co może się wydawać, to złożony i całkiem skomplikowany proces. Czasem wystarczy tylko nadmierny stres lub zmęczenie, by mimo chęci uzyskanie wzwodu było niemożliwe.

Poprawa erekcji jest konieczna wtedy, gdy zaburzenia wzwodu pojawiają się regularnie lub przez dłuższy czas i uniemożliwiają przeprowadzenie satysfakcjonującego stosunku seksualnego – czyli gdy mężczyzna, mimo podniecenia, nie może uzyskać wzwodu na poziomie przynajmniej 60%.

Dysfunkcja erekcyjna, jak inaczej nazywamy impotencję, może mieć następującą postać:

  • całkowity brak wzwodu mimo odczuwania podniecenia seksualnego;
  • niepełny wzwód, uniemożliwiający odbycie satysfakcjonującego stosunku;
  • niemożność utrzymania erekcji – na przykład podczas stosunku lub w momencie włożenia członka do pochwy.

Jak poprawić erekcję?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że zaburzenia erekcji mogą mieć różne podłoże – bywają efektem chorób układu sercowo-naczyniowego, zaburzeń hormonalnych, schorzeń neurologicznych czy przebytych urazów. Z tego powodu w momencie, gdy mężczyzna obserwuje u siebie dysfunkcję erekcyjną, powinien skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi diagnostykę problemu. Nierzadko w takich okolicznościach niezbędne jest leczenie schorzenia leżącego u podstaw impotencji lub stosowanie leków na receptę.

Nie jest to jednak reguła. Przyczyny problemów ze wzwodem mogą być bardziej prozaiczne i wówczas możliwa jest poprawa erekcji bez recepty.

Poprawa erekcji bez recepty

Jak poprawić erekcję? Często za problemy ze wzwodem odpowiada nieodpowiednie dieta, bazująca na tłuszczach i węglowodanach. Tymczasem poprawa erekcji bez zastosowania leku na receptę jest możliwa poprzez zmiany w jadłospisie i postawienie na witaminy oraz minerały – czyli warzywa i owoce. Warto też odstawić alkohol, wyroby tytoniowe i inne używki.

Innym sposobem na poprawę erekcji jest ruch. Regularna aktywność fizyczna poprawia krążenie, wzmacnia organizm i zwiększa produkcję testosteronu. Spędzając całe dni przed komputerem i na kanapie, odnosimy z kolei odmienny skutek.

W niektórych okolicznościach można stosować tabletki bez recepty z syldenafilem, które rozkurczają naczynia krwionośne w penisie, zwiększając tym samym napływ krwi i wzmacniając erekcję. Takie tabletki to na przykład produkty lecznicze Actigra lub ActiGra Forte. Gdy zaburzenia erekcji mają podłoże psychiczne, konieczna jest konsultacja z psychologiem lub seksuologiem.

Zapoznaj się z ulotką ActiGra oraz ActiGra Forte 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Data aktualizacji: 26.07.2023,
Opublikowano: 25.10.2022 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Nowe badania w sprawie leczenia raka prostaty

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Jak wygląda leczenie? Co pacjentom oferuje współczesna medycyna?  

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Brak snu – skutki, przyczyny. Jak sobie radzić z bezsennością?

Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej
Otyłość brzuszna – jaką dietę stosować u kobiet i mężczyzn?

Dieta na otyłość brzuszną powinna być ubogokaloryczna, oparta na podstawowych zasad żywienia, bogata w warzywa, owoce, błonnik pokarmowy. Otyłość brzuszna występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Bezdech senny – przyczyny, objawy, rozpoznanie i sposoby leczenia

Bezdech senny to zaburzenia oddechu w czasie snu. Czynnikiem predysponującym do jego powstania jest otyłość. Około 70% osób z bezdechem sennym ma nadmierną masę ciała. W jego leczeniu stosowane są przede wszystkim specjalne aparaty wspomagające proces oddychania. Sprawdź, jak rozpoznać bezdech senny. 

Czytaj więcej
Leczenie stopy cukrzycowej - jak przebiega? Jakie są metody?

Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne i wymaga zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od skali objawów, a rokowania co do wyleczenia stopy cukrzycowej wzrastają, jeśli interwencja medyczna zostanie wprowadzona na początkowym etapie rozwoju schorzenia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
10 patentów na zdrowe święta

Święta to  okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!

Czytaj więcej