Sposób na muszki owocówki - jak się ich pozbyć? Pułapka zwalczająca muszki owocówki

Fot. Dorbuz / Getty Images

Muszki owocówki potrafią być prawdziwą plagą, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy pozostawiamy owoce i warzywa na blacie w kuchni. Muszki owocówki zalegną się szybko, ale pozbyć się ich to prawdziwe wyzwanie. 

Muszki owocówki pojawiają się nagle i kolonizują wszystko, co spotkają na swojej drodze. Żywią się zepsutymi owocami i warzywami, przyciąga je ich zapach - lubią także wino, piwo, dżemy. Niestety muszki owocówki bardzo szybko się rozmnażają, dlatego należy podjąć radykalne środki do walki z nimi jak tylko zobaczymy choć kilka muszek.

Jak się pozbyć muszek owocówek?

Jest kilka sposobów, które umożliwiają szybkie pozbycie się muszek owocówek z kuchni, bo głównie tam możemy je spotkać. 

Pułapka na muszki owocówki ze zgniłych owoców

Muszki przyciąga zapach gnijących produktów. Ta wiedza to Twój atut do walki z nimi - przygotuj pułapkę, w którą zwabisz muszki. W tym celu włóż zepsuty owoc do miski, następnie miskę szczelnie zakryj folią. Folię nakłuj wykałaczką w kilku miejscach - muszki wlecą do środka, ale już nie wylecą!

Polecamy: Komarów jest coraz więcej! Jak skutecznie się przed nimi chronić?

Muszki owocówki - winny sposób na ich eliminację

Pozostaw butelkę po winie na blacie w kuchni. Powinna ona zawierać około 2-3 cm trunku. Muszki zwabione aromatem wlecą do butelki, jednak wąska szyjka sprawi, że już nigdy nie wylecą na wolność i pozostaną w butelce na zawsze!

Jak otruć muszki owocówki?

Śmiercionośna dla muszek będzie odrobina wody z mydłem wymieszana z octem jabłkowym lub z sokiem. Chemia zawarta w mydle będzie niewykrywalna poprzez połączenie jej z sokiem i zabije niczego niepodejrzewające muszki, które zwabi zapach soku lub octu.

Upij i wykorzystaj muszki owocówki

Pułapka z piwa jest prosta do przygotowania. Napełniasz słoik do połowy piwem, w wieczku robisz dziurki (np. małym gwoździem) i zakręcasz słoik. Muszki owocówki mają pociąg do alkoholu, więc szybko wpadną w pułapkę, z której już nie wylecą. Piwo możesz wylewać i zmieniać co kilka dni. Sukces w pozbyciu się muszek gwarantowany.

Likwidacja jaj muszek owocówek

Muszki owocówki bardzo szybko się rozmnażają. Musisz pamiętać o tym, aby usunąć ich jaja, które zwykle składają w zlewie, jego okolicach oraz w owocach i warzywach. Oznacza to po prostu porządek w kuchni - z blatu muszą zniknąć owoce i warzywa (wyrzuć je, jeśli są zepsute, a jeśli nie - przenieś do lodówki), a zlew należy wyparzyć. 

Jak uniknąć kolejnej plagi i wojny z muszkami?

Zadbaj o porządek i nie pozostawiaj owoców, warzyw, szklanek po soku i soku, dżemów, a także alkoholi bez dokładnego ich zamknięcia. Te zapachy wabią muszki, które później będziesz musiał wymordować używając sprytnych sposobów.

Regularnie zmywaj naczynia, czyść zlew i odpływ. Śmieci wyrzucaj do śmietnika, który ma pokrywę - oczywiście same śmieci powinny być regularnie wynoszone z domu. 

Na okna i drzwi załóż siatki - uchroni to mieszkanie nie tylko przed muszkami, ale i muchami czy komarami. 

Zobaczcie, jakie zioła odstraszają komary:

Zobacz film: Naturalne metody ochrony przed komarami i meszkami. Źródło: Dzień Dobry TVN


Data aktualizacji: 14.06.2019,
Opublikowano: 13.06.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny, jak może pomóc ginekologia estetyczna? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej. 

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej