Sculptra – nowoczesna technika z medycyny estetycznej

Fot: Hero Images / gettyimages.com

Sculptra stosowana jest przez lekarzy medycyny estetycznej. Poprawia jędrność, elastyczność skóry, hamuje procesy starzenia. Cena zabiegu to około 1500 zł, a efekt widoczny jest po kilku tygodniach. Czasami konieczne jest wykonanie 2–3 zabiegów.

Sculptra to jeden z najefektywniejszych w medycynie estetycznej preparatów stymulujących produkcję kolagenu w skórze. Przywraca skórze napięcie i poprawia jej elastyczność, a przez to wygląd. Wiek, kiedy warto zastosować ten zabieg, jest kwestią indywidualną. Skóra co prawda zmienia się istotnie po 30. roku życia, jednak nie każda kobieta wymaga już wtedy wykonania zabiegu.

Sculptra – co to jest?

Skóra wraz z wiekiem podlega procesowi starzenia. Zaczynają opadać policzki i podbródek, skóra twarzy wygląda na szarą, zmęczoną, zwiotczałą. Zabieg sculptra powinien być zastosowany w momencie, kiedy te zmiany zaczynają być widoczne. U niektórych następuje to po 25., a u innych po 30. roku życia. Jeszcze inna grupa kobiet będzie odczuwała potrzebę korzystania z zabiegów medycyny estetycznej dużo później. Nie warto pewnych preparatów stosować za wcześnie, choć można uznać preparat sculptra jako środek profilaktyczny, opóźniający proces starzenia się. Zbyt późne wdrożenie zabiegów również może powodować dłuższe oczekiwanie na efekty i zarazem słabsze efekty. Dlatego też w konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej warto zastanowić się, kiedy warto pomyśleć o tego typu zabiegu.

Sculptra to preparat stosowany w medycynie estetycznej, zawierający kwas L-polimlekowy. Nie działa jak typowe „wypełniacze”, czasowo wypełniając zmarszczki, lecz stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, co sprzyja stopniowej poprawie struktury skóry. Działa na zasadzie liftingu, unosi opadające partie twarzy, wypełnia zmarszczki mimiczne, fałdy nosowo-wargowe i zapobiega pogłębianiu się opadających policzków czy zwiotczeniu podbródka. Efektem terapii jest wypełniona, naciągnięta skóra. Dla jej osiągnięcia konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ efekty widoczne są po kilku tygodniach. Kolagen to naturalny składnik skóry tworzący dla niej swego rodzaju rusztowanie. Wraz z wiekiem jego działanie jest osłabione, dlatego wzmocnienie tego rusztowania za pomocą sculptry daje bardzo naturalny i długotrwały efekt.

Sculptra – przeciwwskazania

Mimo iż zabieg sculptrą jest bardzo polecany, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie wolno go stosować w czasie ciąży i laktacji, a także przy aktywnych zakażeniach skóry. Nie powinny poddawać się mu również osoby z tendencją do powstawania zmian przerostowych, czyli blizn i bliznowców.

Jak stosować preparat sculptra?

Jak wszystkie preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej, sculptra powinien być stosowany wyłącznie po konsultacji z wykwalifikowaną osobą. Ważna jest właściwa kwalifikacja do zabiegu. Lekarz aplikuje preparat sculptra na określone partie twarzy.

Zabieg jest niemal bezbolesny, wykonywany cieniutkimi igłami. Po wprowadzeniu preparatu rozprowadza się go poprzez delikatny masaż. Przez kilka tygodni preparat wpływa na skórę, stymulując produkcję kolagenu i wywołując określone efekty. Czasami zdarza się, że konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania procesów starzenia w skórze. Duży wpływ na efekt i czas jego utrzymywania się mają także skłonności genetyczne i tryb życia. Cena zabiegu to około 1500 zł.

Zalecenia po zabiegu

Lekarz przedstawi dokładne wskazania co do postępowania po zabiegu. Najczęściej zaleca regularne masaże twarzy w określonych miejscach. Nie wolno po zabiegu eksponować twarzy na słońce, saunę i wiele innych czynników zaburzających prawidłowe wchłanianie preparatu. Niekiedy pojawiają się po zabiegu niewielki obrzęk czy też ból i zaczerwienienie. Jednak takie powikłania nie występują u wszystkich kobiet. Mijają samoistnie po kilku dniach.

Jaki zabieg poprawi owal twarzy? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Zabiegi, które poprawiają i przywracają owal twarzy. Źródło: Klinika urody.

Data aktualizacji: 15.10.2018,
Opublikowano: 15.10.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej