Przedwczesny wytrysk - metody leczenia

Zobacz film: Przedwczesny wytrysk - metody leczenia. Źródło: 36,6

Większość zaburzeń związanych z przedwczesnym wytryskiem ma podłoże stresowe, dlatego należy zacząć od zbadania poziomu hormonów stresowych: kortyzolu i prolaktyny. Warto także przebadać się pod kątem hormonów tarczycowych oraz zmierzyć testosteron.

Leczenie przedwczesnego wytrysku obejmuje farmakoterapię oraz ćwiczenia, które leczą przyczynę problemu. Leków, choć nie powodują skutków ubocznych, nie można przyjmować dłużej niż pół roku. Lekiem najczęściej przepisywanym przez lekarzy jest dapoksetyna, antydepresant dedykowany specjalnie do leczenia zaburzeń związanych z przedwczesnym wytryskiem. Jego zadaniem jest wyciszyć i uspokoić pacjenta, aby podczas stosunku był mniej nerwowy.

W leczeniu schorzenia można zastosować także maści znieczulające stosowane do prezerwatywy, niebieskie tabletki, a nawet zastrzyki bezpośrednio do penisa z Prostaglandyny E, o czym dowiecie się więcej na filmie.

Leki nie leczą jednak przyczyny przedwczesnego wytrysku, dlatego do terapii należy włączyć ćwiczenia mięśni Kegla, dzięki którym mężczyzna może kontrolować swój wzwód.

W celu wydłużenia stosunku można stosować także specjalne techniki - start-stop, ucisku, mechanicznego opuszczania jąder oraz należy nauczyć się odwracać uwagę od bodźców erotycznych,

Polecamy: Zobacz zapis czatu z dr Ewą Kempisty-Jeznach, spec. z zakresu medycyny męskiej

Co wiesz o zdrowiu?

Odpowiedz na 14 pytań
Rozpocznij quiz


Data aktualizacji: 27.09.2018,
Opublikowano: 26.03.2018 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Nowe badania w sprawie leczenia raka prostaty

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Jak wygląda leczenie? Co pacjentom oferuje współczesna medycyna?  

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Brak snu – skutki, przyczyny. Jak sobie radzić z bezsennością?

Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej
Otyłość brzuszna – jaką dietę stosować u kobiet i mężczyzn?

Dieta na otyłość brzuszną powinna być ubogokaloryczna, oparta na podstawowych zasad żywienia, bogata w warzywa, owoce, błonnik pokarmowy. Otyłość brzuszna występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Bezdech senny – przyczyny, objawy, rozpoznanie i sposoby leczenia

Bezdech senny to zaburzenia oddechu w czasie snu. Czynnikiem predysponującym do jego powstania jest otyłość. Około 70% osób z bezdechem sennym ma nadmierną masę ciała. W jego leczeniu stosowane są przede wszystkim specjalne aparaty wspomagające proces oddychania. Sprawdź, jak rozpoznać bezdech senny. 

Czytaj więcej
Leczenie stopy cukrzycowej - jak przebiega? Jakie są metody?

Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne i wymaga zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od skali objawów, a rokowania co do wyleczenia stopy cukrzycowej wzrastają, jeśli interwencja medyczna zostanie wprowadzona na początkowym etapie rozwoju schorzenia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
10 patentów na zdrowe święta

Święta to  okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!

Czytaj więcej