Poznaj ukryte właściwości kremu ze śluzu ślimaka. Kiedy go stosować?

Fot.: ALDECAstudio / stock.adobe.com

Śluz ślimaka obecny jest w kosmetyce od wielu lat. To jeden z głównych składników kremów. Wykazuje silne właściwości regenerujące i pielęgnujące. Likwiduje zarówno blizny, jak i oznaki starzenia na skórze.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka to zdobywający coraz większe rzesze fanów hit kosmetyczny. Wykorzystywany głównie przy produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych, w widoczny sposób poprawia stan cery, ale też znakomicie sprawdza się do zadań specjalnych, np. spłyca blizny. Krem ze śluzu ślimaka produkuje coraz więcej firm, zarówno premium, jak i drogeryjnych, dając kobietom możliwość spróbowania tego cudownego specyfiku. Jak działa śluz ślimaka zamknięty w słoiczku kremu?

Krem ze śluzu ślimaka – właściwości

Śluz ślimaka doceniono już w starożytności, m.in. w Grecji i Rzymie, gdzie wykorzystywano go w formie leku. Szybko odkryto jego właściwości regeneracyjne, dlatego znalazł zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości wrzodowych, leczeniu trudno gojących się ran i skaleczeń. Wytwarzany przez ślimaka śluz zawiera kryptozynę – substancję, która chroni ślimaka podczas poruszania się. Kryptozyna zabezpiecza delikatne tkanki i komórki, jednocześnie regenerując je. Znane od wieków pozytywne działanie śluzu poddano ponownej i dogłębnej analizie w XIX wieku. Badania jedynie potwierdziły wartościowe działanie śluzu na skórę człowieka. Rozpoczęto tym samym produkcję naturalnych kremów ze śluzem ślimaka. Co zawiera śluz ślimaka? Jego niezwykłe właściwości związane są z występowaniem substancji, które mają aktywny wpływ m.in. na budowę skóry, jej elastyczność i sprężystość. Kolagen, elastyna, kwas glikolowy i alantoina to cudowna czwórka, której potrzebuje skóra szczególnie po 25 roku życia, kiedy proces produkcji tych substancji zostaje zahamowany. Skład śluzu uzupełniają witaminy, kwas hialuronowy, proteiny, organiczne związki chemiczne. Czyni go to skutecznym i naturalnym składnikiem stosowanym w kosmetyce i medycynie.

Jak wybrać najlepszy kosmetyk do pielęgnacji skóry twarzy? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.

Zastosowanie kremu ze śluzu ślimaka

Śluz ślimaka obecnie wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym i medycznym do produkcji kremów pielęgnacyjnych oraz tych o specjalistycznym działaniu. Szczególnie sprawdza się do niwelowania widocznych na skórze zmian. Krem ze śluzu ślimaka na zmarszczki docenią szczególnie panie w dojrzałym wieku, którym zależy na spłyceniu bruzd na czole, wokół ust i na szyi. Profilaktycznie może być stosowany na całą twarz. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się aktywne serum ze śluzem ślimaka, które oparte na skoncentrowanych składnikach widocznie odżywia i uelastycznia skórę, czyniąc ją sprężystą i jędrną. Panie po 25 roku życia mogą wprowadzić do swojej pielęgnacji krem ze śluzu ślimaka pod oczy. Stosowany regularnie, spłyca kurze łapki i napina delikatną skórę pod oczami i na powiekach. Osoby z problematyczną skórą docenią krem ze śluzu ślimaka na trądzik. Zawarta w nim alantoina łagodzi stany zapalne i wspomaga skórę w regeneracji. Podobny efekt uzyskamy stosując krem ze śluzu ślimaka na blizny. Zaleca się go kobietom borykającym się z problemami rozstępów. Przez osoby starsze lub prowadzące siedzący tryb życia doceniany jest przy leczeniu żylaków.

Krem ze śluzu ślimaka – efekty

Naturalne pochodzenie i silne zdolności regeneracyjne czynią śluz ze ślimaka substancją o szerokim zastosowaniu. Kremy, balsamy, serum i maści z dodatkiem śluzu wyróżniają się na tle innych skutecznością, zapewniając widoczne efekty. Mają wszechstronne zastosowanie, bowiem mogą używać je osoby o różnych typach cery. Nie sposób wymienić ich wszystkich zalet i efektów. Pielęgnują, wygładzają, regenerują, rozjaśniają przebarwienia, uelastyczniają.

Śluz ze ślimaka jest substancją wykazującą biozgodność z ludzkim organizmem, dlatego może być stosowany nawet przez alergików. Pozyskiwany jest pod kontrolą laboratoryjną ze ślimaków hodowlanych, które egzystują w kontrolowanych i sterylnych warunkach, żywiąc się dobrej jakości roślinami. Dodatkowo pozyskany śluz poddaje się dokładnej analizie i oczyszczaniu, tak by mógł być dopuszczony do przemysłu kosmetycznego i medycznego.

Data aktualizacji: 26.02.2019,
Opublikowano: 26.02.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jesteś w trakcie przygotowania do maratonu? Oto wskazówki, które pomogą w biegu długodystansowym

Przebiegnięcie maratonu to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ty również szykujesz się do pierwszej trasy o długości 42 km 195 m? Sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej przygotować się do drogi i uzyskać oczekiwany czas. 

Czytaj więcej
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej