Już dzisiaj pierwszy odcinek nowego sezonu "36,6"! Co dla ciebie przygotowaliśmy?

Materiały prasowe

Dla wszystkich fanów "36,6" mamy dobrą wiadomość! Już dzisiaj startuje ósmy sezon programu. Jakie konkretnie tematy zostały poruszone w pierwszym odcinku? Sprawdź koniecznie! 

Dzisiaj, 5 września, startujemy z pierwszym odcinkiem programu „36,6”. Jak zawsze przygotowaliśmy dla was niezwykle ciekawe, zdrowotne tematy. Które z nich poruszymy już w najbliższą sobotę?

Przeczytaj też: Rusza ósmy sezon programu "36,6". Gorąco zapraszamy!

Żródło: x-news

Tłuszcze trans – gdzie występują?

Nadciśnienie, miażdżyca, zawały serca, udary, cukrzyca, nowotwory czy nawet depresja. To tylko niektóre choroby, które mogą być spowodowane jedzeniem tłuszczów trans! Światowi eksperci ostrzegają, że nie powinno się w ciągu dnia zjadać ich więcej niż 2,2 gram, choć najlepiej oczywiście całkowicie wykluczyć ich spożywanie. Niemniej, czy wiesz, ile tych tłuszczów zjadamy? I jak znaleźć je w żywności, którą codziennie kupujemy? Już w najbliższym programie 36,6 °C Ewa Drzyzga przeprowadzi własne śledztwo w tej sprawie i sprawdzi ile tłuszczów trans jemy. Wyniki na pewno cię zaskoczą!

Głos – jak o niego dbać?

Pracujesz w call center, jesteś przedstawicielem handlowym, przewodnikiem turystycznym, nauczycielem, księdzem, a może trenerem fitness? Jeśli właśnie przytaknąłeś, wiedz, że znajdujesz się w grupie największego ryzyka chorób krtani. Zagrożeni są wszyscy, którzy na co dzień dużo posługują się głosem, a nigdy nie szkolili się w jego emisji…Już 5 września sprawdzimy, jak powinniśmy codziennie dbać o nasz głos. Jest to o tyle ważne, że dzięki jego specjalistycznej analizie już wkrótce będziemy mogli wykryć cały szereg chorób - takich jak na przykład choroba obturacyjna płuc, niewydolność serca czy niedoczynność tarczycy

Profilaktyka raka piersi

Co roku w Polsce diagnozuje się około 20 000 nowotworów piersi, aż 6000 pacjentek umiera. Statystykę tę można zmienić dzięki częstym samobadaniom piersi oraz programom przesiewowym, które pozwalają na wykrycie raka na jego wczesnym etapie. Słabo rozwinięte nowotwory są z powodzeniem operowane, niestety często wiąże się to z oszpeceniem i usunięciem fragmentu piersi. Okazuje się jednak, że współczesna medycyna znalazła na to sposób. Jak maleńki kawałek stali nierdzewnej, stał się przełomem w ratowaniu piersi przed amputacją? Przekonajcie się najnowszym odcinku 36,6 °C!

Guz tarczycy – jak wygląda jego usunięcie?

Usuwanie guzów tarczycy w zaledwie 30 minut? Jest to możliwe za sprawą nowoczesnego lasera, który wypala chore tkanki w naszym ciele. Ta małoinwazyjna operacja od niedawana jest dostępna w kilku polskich szpitalach. Jak działa ta technologia? Dowiesz się już w sobotę!

Kontrolowana hipotermia 

A na koniec dowiesz się jeszcze, jak niska temperatura może uratować komuś życie. Co dokładnie daje lekarzom zastosowanie kontrolowanej hipotermii? Odpowiedź już 5 września... Zapraszamy przed ekrany TVN o godzinie 18:00! 


Data aktualizacji: 05.09.2020,
Opublikowano: 03.09.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Cała prawda o lodach – fakty i mity

Lody śmietankowe, czekoladowe, owocowe, lody na patyku, amerykańskie, lodowe rożki… Te zmrożone łakocie mogą przywodzić na myśl letnie dni, beztroski urlop, poobiedni deser lub słodkie umilenie dnia. 

Czytaj więcej
Ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze - jak pracować zdrowo?

Ergonomia pracy jest ważna z wielu względów. Stosowanie się do jej zasad sprawia, że ogranicza się ryzyko pojawienia wad kręgosłupa, problemów ze stawami i bólu głowy. Ergonomiczny monitor chroni wzrok oraz ułatwia wykonywanie obowiązków zawodowych, dzięki optymalnej wielkości obrazu. Sprawdź, o czym pamiętać, by pracować zdrowo przy komputerze.

Czytaj więcej
Już dzisiaj kolejny odcinek "36,6 °C". Sprawdź, co przygotowaliśmy dla ciebie tym razem

Dzisiaj o godzinie 18:00 po raz kolejny przeniesiemy cię do świata medycznych i zdrowotnych nowinek. Sprawdź, co konkretnie przygotowaliśmy!

Czytaj więcej
GIS ostrzega o bakterii w filetach śledziowych

W filetach śledziowych znaleziono bakterię Listeria monocytogenes - takie ostrzeżenie wydał GIS. Sprawdź, o jaki konkretnie produkt chodzi i jakie mogą być konsekwencje jego spożycia. 

Czytaj więcej
Uwaga na nowe narkotyki! Potrafią spowodować zgon po jednym zażyciu

Przestępcy wymyślają substancje narkotykowe, które potrafią zabić za pierwszym razem – ostrzegał w Dzień Dobry TVN prof. Mariusz Jędrzejko. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w Polsce pojawiła się już kolejna bardzo niebezpieczna substancja o nazwie 4F-MDMB-BICA. Narkotyk jest odpowiedzialny za przynajmniej 11 zgonów na Węgrzech w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku.

Czytaj więcej
Energetyki - kto powinien o nich zapomnieć i czym można je zastapić

Napoje energetyczne działają pobudzająco i polepszają koncentrację. Jednocześnie jednak fatalnie działają na jakość snu i żołądek. Co jeszcze "gwarantują" nam energetyki? Sprawdź!

Czytaj więcej
Już w najbliższą sobotę rusza ósmy sezon programu "36,6". Gorąco zapraszamy!

Plan na sobotnie popołudnie? O godzinie 18:00 serwujemy ósmy sezon najzdrowszego programu telewizyjnego w Polsce. Zbiórka? Przed ekranami TVN. Nie może ciebie zabraknąć! 

Czytaj więcej
Ocet spirytusowy- właściwości i zastosowanie. Do czego można go użyć?

Ocet spirytusowy ma wiele zastosowań. Używa się go w przemyśle tekstylnym, do produkcji detergentów i artykułów spożywczych czy w kosmetyce. Warto jednak wiedzieć, że przyjmowany w małych ilościach ma też świetny wpływ na nasze zdrowie.

Czytaj więcej
GIF wycofuje z aptek kolejny lek

O jaki produkt chodzi tym razem? Ventolin. Co to za preparat? Środek ten przepisuje się przede wszystkim astmatykom i alergikom. Ułatwia on oddychanie zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Czytaj więcej
Sukces polskich naukowców! "Sztuczna kość" trafia na rynek

Po 15 latach wynalazek naukowców z Lublina otrzymuje certyfikat CE. Co to oznacza? "Sztuczna kość", bo to o niej mowa, może być powszechnie wykorzystywana przez ludzi na całym świecie. Do tej pory mogła jedynie być używana na potrzeby badań eksperymentalnych.

Czytaj więcej