Idealny krem na zimę i mróz przepis na jeden z najlepszych!
Fot. plprod / Getty Images
Zimą nasza skóra narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wiatr i mróz. Ale to nie wszystkie zagrożenia. Suche powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy może ją bardzo wysuszyć. Jak zadbać o skórę zimą i zapewnić jej nie tylko ochronę, ale i nawilżenie? Stosując krem domowej roboty.
Jest on prosty, szybki w wykonaniu, bezpieczny i skuteczny. Doskonały i dla dorosłych, i dla dzieci. Krem zabezpiecza skórę przed chłodem, wiatrem i śniegiem. W naturalny sposób ją odżywia i pielęgnuje. Dodatek oleju aloesowego koi i łagodzi podrażnienia. A delikatny słoneczny zapach ylang ylang od razu poprawia nastrój i dodaje tropikalnej energii!
Ustawcie w kąpieli wodnej na małym ogniu ceramiczną/porcelanową miseczkę. Wsypcie do niej wosk pszczeli i dajcie mu się rozpuścić. Następnie dodajcie masło shea do rozpuszczenia. Na końcu wlejcie oleje, całość zamieszajcie i ściągnijcie z ognia. Tłuszcze przelejcie do większej miseczki. Za pomocą małego miksera do spieniania mleka, ręcznego mieszadła lub zwykłego miksera na najmniejszych obrotach, rozpocznijcie mieszanie. Kiedy całość zgęstnieje i się ochłodzi, dodajcie olejek ylang ylang i kontynuujcie miksowanie przez chwilę. Krem odstawcie w chłodne miejsce na 5 minut i ponownie dokładnie zmieszajcie. Czynność tę powtórzcie jeszcze raz, a następnie przełóżcie krem do słoiczka.
Ma miękką, tłustą, przyjemną konsystencję. Smarujemy nim zarówno twarz przed wyjściem na zewnątrz, jak i spierzchnięte usta, dłonie, stopy, kolana czy łokcie. Krem wykonany w czystej przestrzeni i przechowywany w suchym miejscu spokojnie postoi kilka miesięcy. Jeśli chcielibyście przedłużyć żywot tłuszczy i zapobiec ich zbyt szybkiemu jełczeniu, warto dodać odrobinę witaminy E.
Jakie zabiegi dla suchej skóry są najlepsze? Dowiesz się tego z naszego filmu:
Zobacz film: Zabiegi dla skóry suchej. Źródło: Klinika urody.
Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści. Dlaczego?
Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar? Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.
Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?
Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.
Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.
Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.
Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.
Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.