Orgazm łechtaczkowy - jak go osiągnąć?

Fot: WANDER WOMEN COLLECTIVE / gettyimages.com

Wciąż żywe jest przekonanie, że tylko orgazm pochwowy daje kobiecie pełną satysfakcję. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że znacznie przyjemniejszy i silniejszy jest orgazm łechtaczkowy. Jak go osiągnąć? 

O łechtaczce zaczęło się robić głośno w latach 60. minionego wieku wraz z wybuchem rewolucji seksualnej. Wprawdzie zaczęto w końcu głośno mówić o tym, że kobieta też może czerpać radość i przyjemność z seksu. To wciąż za jedyny słuszny uznawano orgazm pochwowy. Okazuje się jednak, że stymulacja łechtaczki daje kobiecie równie wartościową rozkosz.

Łechtaczka, czyli co?

Łechtaczka to kilkunastocentymetrowy organ, który składa się z żołędzia, dwóch ciał jamistych w kształcie skrzydeł i opuszków przedsionka.

Najnowsze badania pokazują, że orgazm pochwowy jest odłamem orgazmu łechtaczkowego. Okazuje się, że gałęzie unerwienia odpowiedzialne za odczuwanie orgazmów pochwowych biegną od przedniej ściany pochwy przez unerwienie łechtaczki do mózgu. Ta powierzchnia wewnątrz pochwy, unerwiana przez gałęzie łechtaczkowe to tzw. punkt G. Świadczy to o tym, że orgazm pochwowy wywodzi się właśnie z łechtaczkowego – tłumaczy dr. n. med. Tomasz Basta.

Specjalista podkreśla, że nigdy nie spotkał pacjentki, która miałaby tylko orgazmy pochwowe i nie była zdolna do odczuwania orgazmów łechtaczkowych. Warto jednak zaznaczyć, że sytuacja odwrotna zdarza się znacznie częściej. Co gorsza, zdarzają się sytuacje, gdy kobieta nie ma orgazmu w ogóle.

Zobacz także: Łechtaczka – narząd służący przyjemności: budowa, umiejscowienie, stymulacja

Dlaczego kobiety nie mają orgazmu? 

Niektóre kobiety ani orgazmu pochwowego, ani łechtaczkowego. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może kilka. Pierwszą kwestię, którą należy wziąć pod uwagę jest bariera psychiczna. Kobiety, które w przeszłości doświadczyły różnych patologii związanych z życiem seksualnym (np. przemoc lub bardzo rygorystyczne wychowanie) mogą mieć trudności w późniejszym osiąganiu orgazmów. W takim przypadku warto poszukać pomocy u psychologa lub seksuologa.

Niekiedy również gwałtowna zmiana trybu życia może doprowadzić do braku orgazmów. Stres, zmęczenie, nieprawidłowa dieta, nagły spadek wagi ciała – także mogą  spowodować, że orgazm się nie pojawi.

Jak na seks patrzą mężczyźni, a jak kobiety? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Seks - różne podejście do seksu przez pryzmat płci Źródło: Dzień Dobry TVN

U części kobiet brak orgazmu jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Trzeba sobie zdawać sprawę, że hormony mają olbrzymi wpływ na działanie całego organizmu, także to czy seks skończy się orgazmem czy nie.

W dużym stopniu hormony pobudzają mechanizmy odpowiedzialne za seksualność oraz libido. Decydują także o temperamencie seksualnym oraz postrzeganiu wybranej osoby za atrakcyjną – wyjaśnia dr n. med. Tomasz Basta.

Które hormony mają szczególne znaczenie?

  • estrogeny – odpowiadają za rozwój narządów rozrodczych kobiety, regulują cykl płciowy, zachowania seksualne i poziom libido, a także uwrażliwiają na bodźce seksualne;
  • testosteron – dbają o dobrą kondycję organizmu, wzmacniają szczytowanie oraz pożądanie (kobiety o wyższym jego poziomie mają większą ochotę na zbliżenia);
  • progesteron – jest niezbędny do owulacji, przygotowuje macicę do zagnieżdżenia komórki jajowej oraz utrzymania ciąży, gdy spada jego poziom, obniża się również libido;
  • oksytocyna – nazywana jest hormonem miłości, bo wzmaga potrzebę bliskości, uwalniana jest po podrażnieniu brodawek sutkowych i receptorów pochwy oraz szyjki macicy. Powoduje także pobudzanie skurczów mięśni gładkich macicy,
  • endorfiny – przede wszystkim poprawią samopoczucie, podczas zakochania, jedzenia czekolady, śmiechu czy orgazmu ten hormon jest wytwarzany w dużych ilościach,
  • dopamina – to dzięki niej mamy w ogóle ochotę na seks, odpowiada za odczuwanie euforii i przyjemności;
  • prolaktyna – wywołuje laktacje i pobudza wzrost gruczołów podczas ciąży. Hamując wydzielanie FSH i LH blokuje menstruacje i owulacje, szczególnie parę miesięcy po porodzie obniżając popęd;
  • serotonina – daje poczucie komfortu oraz szczęścia. Odpowiada za regulację cyklu snu. Pojawia się u zakochanych i reguluje ich nastroje;

Kobieta, która zaobserwuje u siebie spadek libido, permanentne zmęczenie, zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie, zaburzenia cyklu czy zmienność nastrojów może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych. Powinna skonsultować się lekarzem i wykonać badania z oznaczeniem hormonów.

Zastrzyk orgazmu - na czym polega zabieg? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz także:"Zastrzyk orgazmu" - na czym polega zabieg? Źródło: Klinika urody

Wciąż nic?

Czasem zdarza się, że brak orgazmu nie ma związku z poprzednimi doświadczenia kobiety, czy zaburzeniami hormonalnymi. Może się zdarzyć, że budowa anatomiczna lub słabe unerwienie okolic intymnych sprawiają, że kobieta nie odczuwa rozkoszy podczas stosunku. Rozwiązaniem problemu może być ostrzykiwanie stref erogennych różnego rodzaju preparatami, czy zabiegi laserowe odpowiednio wpływają na większe ich pobudzenie i regenerację.

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów mających ułatwić osiąganie orgazmów jest O-shot. Aplikujemy wówczas fibrynę bogatopłytkową w kobiece miejsca erogenne m.in. okolice łechtaczki, ale też punktu G, jeśli kobieta kiedykolwiek miała orgazm pochwowy, przez co miejsca te stają się bardziej wrażliwe na bodźce. Substancja ta ponadto pobudza fizjologiczne procesy naprawcze, sama regeneruje ubytki i wspomaga odbudowywanie naczyń krwionośnych. Kobiety, które chcą uzyskać łatwiejszą stymulację łechtaczki mogą zdecydować się na jej augmentację za pomocą kwasu hialuronowego. Jest on wstrzykiwany jest pod łechtaczkę również w celu jej uwypuklenia. Dzięki temu podczas współżycia jest ona bardziej odkryta i wystawiona na stymulowanie oraz intensywne pobudzanie – tłumaczy dr n. med. Tomasz Basta z Intima Clinic.

To szybkie i bezbolesne zabiegi, które dają długotrwałe efekty. Poważniejsze operacje ginekologii plastycznej na łechtaczce przeprowadza się, gdy widoczna jest jej duża wada anatomiczna.

Z domowych sposobów na lepsze uwrażliwienie miejsc intymnych, a tym samym zwiększenie kobiecych doznań jest zastosowanie różnych masaży lub np. po prostu ust partnera. Po zassaniu łechtaczki zwiększa się jej ukrwienie i osiągnięcie orgazmu jest dużo bardziej prawdopodobne.

Najważniejsza jest blisko

Nie recepty na idealny seks. Nawet najlepsze zabieg i duże libido nic nie zdziałają, jeśli między dwojgiem ludzi nie ma bliskości i czułości. Wszystko to, co może zaoferować medycyna estetyczna stanowi jedynie dodatek. żaden zabieg czy operacja nie zbudują między ludźmi głębokiego uczucia.

Data aktualizacji: 21.02.2020,
Opublikowano: 21.02.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakimi ziołami leczyć popularne dolegliwości? Ekspert radzi

Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii. Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości  leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi ze świata roślin. Przed zastosowaniem ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w temacie fitoterapii.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Klinika bez tajemnic. Kto pojawi się w kolejnym odcinku?

Klinika bez tajemnic nie tylko pokazuje pracę i życie kliniki od kuchni. Program przede wszystkim pomaga bohaterom pozbyć się mankamentów urody i odzyskać wiarę we własne możliwości. Komu specjaliści z kliniki dr. Marcina Ambroziaka pomogą w 8.odcinku?

Czytaj więcej
Nowy odcinek Raportu life już 20 grudnia na antenie Discovery life!

Już w niedzielę, 20 grudnia, o 14.20 na antenie Discovery life emisja najnowszego odcinka Raportu life! O czym będzie mowa w programie? Sprawdźcie! 

Czytaj więcej
Mastektomia profilaktyczna – czy jej wykonywanie ma sens?

Czytaj więcej
Skleroterapia żylaków. Na czym polega zabieg i kiedy się go wykonuje?

Czytaj więcej
Czy łysienie androgenowe da się zatrzymać? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym odcinku Kliniki bez tajemnic!

Medycyna estetyczna ma ogromne możliwości. Dzięki niej można nie tylko poprawić kształt nosa czy pozbyć się zmarszczek, ale także zatrzymać łysienie! Z takim problemem do kliniki dr. Marcina Ambroziaka zgłosił się Harry Jefferson - makijażysta oraz influencer. Czy specjalistą udało się rozwiązać jego problem?

Czytaj więcej
Przebarwienia na twarzy. Co zrobić, aby się ich pozbyć?

Czytaj więcej
Świerzbiączka - co to za choroba i jak z nią walczyć?

Świerzbiączka to choroba skóry. Pod wpływem różnych czynników, np. promieni słonecznych na ciele chorych pojawiają  się nieestetyczne, swędzące zmiany. Jak można sobie z nimi poradzić? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie świerzbiączki?

Czytaj więcej
Malformacje naczyniowe. Jak powstają i czy można je usunąć?

Czytaj więcej