Fot. Kadr z programu 36,6 - mężczyzna z bioniczną ręką.
Zupełną nowością będą dokumenty programu 36,6 °C dostępne na platformie Player.pl. W najbliższym odcinku Ewa Drzyzga przybliży nam bionikę, czyli naukę tworzącą maszyny na wzór żywych organizmów. Pamiętacie posiadacza bionicznej ręki z programu 36,6 °C? Teraz dowiecie się jeszcze więcej.
Już 6 grudnia na platformę Player.pl trafi premierowy odcinek z serii dokumentów wyprodukowanych przez zespół programu 36,6 °C. Ewa Drzyzga w pierwszym odcinku zajmie się bioniką. To, co dotychczas wydawało się fantazją twórców filmów science-fiction dziś jest zupełnie realne i co więcej, służy ludzkości! Bioniczna ręka, o której opowiada pierwszy dokument 36,6 °C, to najnowocześniejsza dostępna proteza, która jak się okazuje nie jest jednak ostatnim słowem bioników…
Premiery dokumentów, które 36,6°C przygotowało dla widzów Player.pl to nie tylko ciekawa propozycja dla ludzi zainteresowanych zdrowiem i medycyną, ale też zapowiedź nowego sezonu programu Ewy Drzyzgi i prof. Krzysztofa Łabuzka.
LINK DO PLAYERA - tutaj obejrzycie nowe dokumenty programu 36,6 °C.
Nigel Ackland jest bohaterem pierwszego dokumentu programu 36,6 °C - posiada bioniczną rękę, która umożliwia mu funkcjonowanie na bardzo wysokim poziomie. W odcinku zobaczymy m. in. możliwości bionicznej ręki.
Zobacz film; Promocja 36,6 - dokument na Player - bioniczna ręka. Źródło: 36,6
Działanie sztucznej ręki, czy inaczej bionicznej ręki, oparte jest na przewodzeniu odpowiednich impulsów biegnących z mózgu do rdzenia kręgowego. To stamtąd wychodzą impulsy, które normalnie trafiają do mięśni, a dzięki temu mamy kontrolę nad ciałem, działamy świadomie. Po utracie kończyny nerwy, które sterowały kończyną nadal istnieją, nie ma natomiast odbiornika. Bioniczna ręka jest właśnie takim sztucznym odbiornikiem - na kikut utraconej ręki nakłada się mankiet z odpowiednimi elektrodami, które zanotują sygnał, który biegnie do ręki od rdzenia.
Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00. Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.
Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.
Dieta na otyłość brzuszną powinna być ubogokaloryczna, oparta na podstawowych zasad żywienia, bogata w warzywa, owoce, błonnik pokarmowy. Otyłość brzuszna występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Bezdech senny to zaburzenia oddechu w czasie snu. Czynnikiem predysponującym do jego powstania jest otyłość. Około 70% osób z bezdechem sennym ma nadmierną masę ciała. W jego leczeniu stosowane są przede wszystkim specjalne aparaty wspomagające proces oddychania. Sprawdź, jak rozpoznać bezdech senny.
Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne i wymaga zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od skali objawów, a rokowania co do wyleczenia stopy cukrzycowej wzrastają, jeśli interwencja medyczna zostanie wprowadzona na początkowym etapie rozwoju schorzenia.
Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.
Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.
Święta to okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!