Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało. Wskazania, efekty, ceny

Fot: Prostock-studio / fotolia.com

Zabiegi kosmetyczne stanowią uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych urządzeń i preparatów pozwalają one na uzyskanie efektów niemożliwych do osiągnięcia w warunkach domowych.

Kosmetyczne zabiegi na twarz mają na celu redukcję problemów skórnych, poprawę nawilżenia, elastyczności czy kolorytu cery. Stosuje się je w przypadku osób młodych, które zmagają się z problemami typowymi dla swojego wieku – trądzikiem, zaskórnikami, suchą skórą. Często wykorzystuje się je również u osób o cerze dojrzałej. W tym przypadku zabiegi mają na celu redukcję zmarszczek lub ujędrnienie skóry. Zabiegi na ciało skupiają się przede wszystkim na modelowaniu sylwetki i walce z defektami skórnymi. Zabiegi na cellulit pozwalają zmniejszać widoczność skórki pomarańczowej, wygładzają skórę, a nawet przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Zabiegi na rozstępy umożliwiają redukcję śladów, które powstają na skórze po nagłej zmianie masy ciała, np. po ciąży.

Zabiegi kosmetyczne na twarz – oczyszczanie

Zabiegi z tej grupy zalecane są w następujących przypadkach:

  • trądzik zaskórnikowy lub zaskórnikowo-grudkowy;
  • przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry;
  • zmarszczki, utrata elastyczności skóry;
  • zaburzenia rogowacenia skóry;
  • blizny, rozstępy.

Na czym polega mezoterapia okolic oczu? Dowiesz się tego z naszego filmu

Zobacz film: Mezoterapia okolic oczu - na czym polega zabieg i kiedy warto go wykonać? Źródło: Klinika urody.

    Peeling chemiczny (zabieg kwasami)

    Polega na złuszczeniu rogowej warstwy naskórka przy użyciu substancji chemicznych. Najczęściej stosowanymi są preparaty bazujące na kwasach owocowych AHA, kwasie salicylowym lub trichlorooctowym. Podczas zabiegu kosmetyczka dobiera odpowiedni produkt i jego stężenie. Po zabezpieczeniu delikatnej okolicy oczu i ust produkt jest nakładany na skórę, gdzie pozostaje przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Po wykonaniu peelingu chemicznego należy przez 4 tygodnie unikać promieni słonecznych.

    Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

    • ciąża i karmienie piersią;
    • aktywna opryszczka;
    • brak możliwości do unikania słońca;
    • choroby autoimmunologiczne;
    • trądzik leczony farmakologiczne.
    • Cena wykonania peelingu chemicznego wynosi 200-300 złotych.

    Zabieg oczyszczania twarzy

    Polega na manualnym usunięciu niedoskonałości skóry, takich jak zaskórniki, kaszaki czy prosaki. Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada na cerę preparat o działaniu rozpulchniającym i kieruje na twarz strumień pary wodnej. Dzięki temu otwierają się pory skóry. Następnie zanieczyszczenia zostają usunięte poprzez uciskanie wybranych miejsc palcami. Na koniec zabiegu na twarz nakładane są kosmetyki przeciwzapalne i łagodzące. Manualne oczyszczanie twarzy trwa zwykle około 2 godzin. Przeciwwskazania do zabiegu to:

    • skóra naczyniowa,
    • trądzik różowaty,
    • aktywna opryszczka.

    Cena manualnego oczyszczania twarzy wynosi 100-150 złotych.

    Jak wygląda plastyka powiek? Dowiesz się tego z naszego filmu

    Zobacz film: Plastyka powiek - jak wygląda taki zabieg. Źródło: Klinika urody.

    Zabiegi wyszczuplające, ujędrniające i odmładzające

    Zabiegi z tej grupy przeznaczone są dla osób, których skóra wymaga regeneracji. Zabiegi odmładzające sprawdzają się w następujących przypadkach:

    • zwiotczała skóra;
    • utrata jędrności i elastyczności;
    • zmarszczki;
    • opadający owal twarz;
    • odwodnienie skóry;
    • cellulit i miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej.

    Mezoterapia igłowa

    Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednio skomponowanych koktajli leczniczych, np. kwasu hialuronowego, L-karnityny lub witamin. Iniekcje wykonuje się cienką igłą, w równomiernych 5-10 mm odstępach. Dzięki temu substancje aktywne mogą wniknąć w głębsze warstwy skóry, omijając barierę naskórkową. Zabieg przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Mezoterapię igłową można przeprowadzić zarówno na twarzy, jak i na ciele. W zależności od tego, jaki rodzaj koktajlu zostanie wstrzyknięty pod skórę, uzyskać można:

    • efekt odmłodzenia i napięcia (kwas hialuronowy);
    • redukcję cellulitu i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej (kwas l-polimlekowy);
    • stymulację procesów komórkowych, regenerację skóry (witaminy i minerały);
    • przyspieszenie procesów odbudowy tkankowej (koenzymy).

    Przeciwwskazania to mezoterapii igłowej to:

    • ciąża i karmienie piersią;
    • aktywna opryszczka;
    • choroby nowotworowe;
    • choroby autoimmunologiczne.

    Cena 1 zabiegu mezoterapii igłowej wynosi 250-400 złotych. Dla uzyskania najlepszych efektów konieczne jest zwykle wykonanie serii 4-6 zabiegów.

    Jak zadbać o skórę twarzy po wakacjach? Dowiesz się tego z naszego filmu

    Zobacz film: Jakie zabiegi do twarzy wybrać po wakacjach? Źródło: 36,6.

    Mezoterapia bezigłowa

    Zabieg bardzo podobny do poprzedniego. Zamiast klasycznych iniekcji, podczas tego zabiegu wykorzystuje się impulsy elektryczne. Zwiększają one przepuszczalność skóry i pozwalają na transport substancji aktywnych do jej głębszych warstw. W mezoterapii bezigłowej stosuje się te same koktajle lecznicze, co w przypadku wersji igłowej. W związku z tym efekty obydwu zabiegów są do siebie bardzo podobne.

    Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii bezigłowej to:

    • ciąża i karmienie piersią;
    • choroby serca lub rozrusznik serca;
    • epilepsja;
    • choroby żył;
    • metalowe elementy w ciele.

    Cena 1 zabiegu mezoterapii bezigłowej wynosi 150-200 złotych. Dla uzyskania najlepszych efektów konieczne jest zwykle wykonanie serii 5-10 zabiegów.

    Endermologia

    Podczas zabiegu wybrany fragment ciała masowany jest przez specjalne rolki. Pod wpływem dużej siły nacisku stymulowane jest spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie metabolizmu. Skóra w okolicy zabiegu pobudzana jest do regeneracji. Zabieg wykonywany jest przez maszynę do endermologii i trwa około 30 minut.

    Przeciwwskazania do zabiegu to:

    • ciąża i karmienie piersią;
    • bielactwo;
    • zapalenie żył;
    • choroby nowotworowe.

    Cena 1 masażu wynosi 80-120 złotych. Dla uzyskania najlepszych efektów konieczne jest zwykle wykonanie serii 10-14 zabiegów.

    Zobacz film: Co to jest botoks party? Źródło: Bez skazy

    Data aktualizacji: 03.07.2019,
    Opublikowano: 21.09.2017 r.

    Polecamy

    Komentarze (0)

    Trwa dodawanie...
    Komentarz dodany!
    Komentarz nie mógł zostać dodany
    Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

    Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

    Czytaj więcej
    Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

    Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

    Czytaj więcej
    Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

    Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

    Czytaj więcej
    Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

    Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

    Czytaj więcej
    Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

    Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

    Czytaj więcej
    Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

    Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

    Czytaj więcej
    Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

    Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

    Czytaj więcej
    Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

    Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

    Czytaj więcej
    Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

    Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

    Czytaj więcej
    SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

    Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

    Czytaj więcej