Krem BB – połączenie fluidu i kremu ochronnego. Jakie działanie ma ten kosmetyk?

fot: fotostorm / gettyimages.com

Krem BB jest jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków. Odgrywa rolę nie tylko kremu ochronnego, ale i podkładu tuszującego niedoskonałości. Jego zaletami są wydajność i skład, a wadą jest słaby retusz cery z problemami. Mimo to popularność kremu BB stale rośnie. Rzeczywiście nie powinno go zabraknąć w żadnej kosmetyczce.

Krem BB swoją nazwę zawdzięcza angielskiemu określeniu blemish balm, co można przetłumaczyć jako „balsam na niedoskonałości”. Choć jest rozpowszechniony w Azji, to pomysł na jego powstanie zrodził się w Niemczech. Zyskawszy popularność, krem BB stał się uosobieniem skóry pozbawionej zanieczyszczeń. Dobry krem BB potrafi sprostać oczekiwaniom nawet bardzo wymagających klientów.

Krem BB – co to za kosmetyk?

Krem BB jest połączeniem podkładu i kremu pielęgnacyjnego. Od klasycznego fluidu odróżnia go subtelność i delikatność. Jego recepturę opracowano w Niemczech, ale największą popularność zyskał w krajach azjatyckich, dlatego ochrzczono go mianem „koreańskiego kremu BB”. Stało się tak dzięki używającym go kobietom, które charakteryzowały się gładką i pozbawioną niedoskonałości skórą. Ponieważ od lat jest udoskonalany, stał się produktem uniwersalnym, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom niemal każdej kobiety. Krem BB jest także idealnym kosmetykiem dla pań aktywnych, którym brak czasu na wykonanie perfekcyjnego makijażu.

Jakie funkcje powinien mieć dobry krem BB?

Dobry krem BB to taki, który jest wielofunkcyjny i wydajny. Jego rolą ma być nie tylko wygładzenie cery, ale również właściwa pielęgnacja skóry. Dlatego krem BB powinien zawierać:

  • odpowiedni pigment, który będzie tuszował niedoskonałości i wyrównywał koloryt cery;
  • substancje o właściwościach pielęgnacyjnych, które zagwarantują nawilżenie i będą zapobiegać podrażnieniom;
  • filtr UV, który ochroni skórę przed działaniem promieni słonecznych (krem BB z filtrem UV jest świetnym kosmetykiem na lato);
  • korektor, który zatuszuje niewielkie mankamenty;
  • substancję rozświetlającą, która nadaje skórze blask i usuwa oznaki zmęczenia.

Warto pamiętać, że krem BB ma słabsze działanie niż tradycyjny podkład, dlatego trudno będzie nim zatuszować bardzo widoczne zmiany na skórze, np. trądzik. Krem BB do cery trądzikowej może być jedynie bazą pod makijaż wykonany z użyciem fluidu, korektora i pudru sypkiego.

Jakie kosmetyki do skóry wybrać? Dowiesz tego z filmu:

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.

Kremy BB a CC

Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele produktów, które mają działanie podobne do naturalnego kremu BB, ale są od niego silniejsze. Jednym z takich kosmetyków jest krem CC, który ma nie tylko formułę pielęgnacyjną, ale znakomicie tuszuje niedoskonałości. Występuje też w kilku wariantach: do cery trądzikowej, wrażliwej, tłustej i naczynkowej.

W składzie krem CC ma substancje przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia, co czyni go popularnym i pożądanym nawet przez bardzo wymagające klientki. Dodatkowo matuje i nawilża skórę. Choć działaniem jest zbliżony do kremu BB azjatyckiego, to sprawdza się bardziej przy skórze z problemami. Trudno odpowiedzieć na pytanie, który produkt wybrać. Dylemat w kwestii krem BB czy CC każda klientka musi rozwiązać sama. Kosmetyk musi spełniać jej oczekiwania i być dostosowany do potrzeb.

Ciekawostką na rynku kosmetycznym jest krem DD. Jest popularny wśród kobiet, które chciałyby odjąć sobie lat. Ma silne działanie przeciwzmarszczkowe i zawiera sporo pigmentów rozświetlających, przez co stał się konkurencją dla kryjących kremów BB.

Czy używasz kremu BB?

Odpowiedz aby zobaczyć wyniki
Zagłosuj

Jak nakładać krem BB?

Lekki krem BB można stosować na kilka sposobów. U pań z niewielkimi mankamentami, które chcą poprawić koloryt skóry i usunąć oznaki zmęczenia, produkt sprawdzi się jako podkład imitujący delikatny makijaż. Kobietom z problematyczną cerą zaleca się stosowanie BB jako bazę pod makijaż, ponieważ kosmetyk nie zatuszuje wszystkich niedoskonałości.

Warto pamiętać, że krem BB trzeba zmyć tak samo jak tradycyjny makijaż. Większość tego typu produktów zawiera silikony, które są trudne do usunięcia i mogą zatykać pory. Jeśli skóra nie będzie mogła oddychać, będzie bardziej podatna na podrażnienia, co jest prostą drogą do powstania zaskórników. Usunięcie kremu BB wymaga dokładnego oczyszczenia twarzy. Nie jest to produkt leczniczy, a jedynie wyrób kosmetyczny o właściwościach upiększających.

Przedział cenowy kremów BB jest bardzo zróżnicowany. Koszt jest zależny nie tylko od producenta, ale i od przeznaczenia. Tradycyjne kosmetyki kupione w sklepach są z reguły dużo tańsze niż dermokosmetyki z aptek. Cena niektórych kremów może sięgać nawet 100 złotych.

Data aktualizacji: 31.05.2019,
Opublikowano: 27.02.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jesteś w trakcie przygotowania do maratonu? Oto wskazówki, które pomogą w biegu długodystansowym

Przebiegnięcie maratonu to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ty również szykujesz się do pierwszej trasy o długości 42 km 195 m? Sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej przygotować się do drogi i uzyskać oczekiwany czas. 

Czytaj więcej
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej