Kosmetyki Atopik - jak działają? Sprawdziłyśmy to na własnej skórze!

Fot: Atopik

Nie ma kosmetyków idealnych. To, co dla jednej osoby będzie absolutnym hitem, dla drugiej może być niewypałem. Dlatego decydując się na przetestowanie kosmetyków firmy Atopik uznałyśmy, że najrozsądniej – i najbardziej obiektywnie - będzie jeśli podzielimy między siebie otrzymane produkty. Jakie są nasze wrażenia?

Kosmetyki Atopik powstały z myślą o skórze problematycznej, tj. wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień. Bez obaw mogą ją stosować również osoby, które chorują na atopowe zapalenie skóry. Wszystkie kosmetyki powstały na bazie oleju owsianego, który intensywnie nawilża skórę. Zawiera także sporo witaminy E, która spowalnia proces starzenia się skóry.

Jak to działa?

Jak nie trudno się domyślić w serwisie zdrowotnym pracują głównie kobiety, więc chętnych do testowania kosmetyków nie brakowało. Z czterech otrzymanych zestawów (w redakcji jesteśmy we trzy) każda z nas wybrała coś dla siebie. Kasia testowała tonik, balsam do ust, olejek owsiany, krem pod oczy oraz krem do twarzy. Marta M. stosowała olejek, balsam do ust, krem pod oczy z serii Anti-age i serum ujędrniające Anti-age. Marta K. sprawdzała działanie emulsji oczyszczającej Sensitive, serum ujędrniające Anti-age, ujędrniający krem do twarzy 24 h oraz krem pod oczy Anti-age. Wymienione kosmetyki każda z nas stosowała przez miesiąc.

Kasia:

Muszę przyznać, że nie lubię zmieniać kosmetyków. Mam suchą i wrażliwą skórę, która musi odchorować nawet zmianę wody. Jeśli znajdę już preparaty, które moja skóra toleruje staram się ich trzymać, więc miałam obawy. Na szczęście - jak się później okazało – zupełnie niepotrzebnie.

Oczywiście przez pierwszy tydzień stosowania toniku i kremu moja skóra pokazała na co ją stać, i znowu wyglądałam jak nastolatka, która nie może sobie poradzić z trądzikiem. Na szczęście zmiany szybko zniknęły.

Ogromną zaletą toniku jest to, że nie tylko bardzo dokładnie oczyszcza skórę, ale bardzo szybko się wchłania. Nie trzeba czekać, aż skóra wyschnie, żeby nałożyć krem. Jako posiadaczka suchej skóry muszę się smarować kilka razy dziennie, inaczej czuję nieprzyjemne „ciągnięcie”. Z całą odpowiedzialnością muszę przyznać, że krem nawilżający Atopik spisał się lepiej niż się spodziewałam. Krem bardzo szybko się wchłania i rozsmarowuje, przez co można odnieść wrażenie, że tego kremu w ogóle na twarzy nie ma! Nic bardziej mylnego! Krem utrzymuje się na twarzy przez cały dzień i nie ma mowy o żadnym ściągnięciu czy napięciu. Tak samo jest z kremem pod oczy. Wszystkie poprzednie kosmetyki tego rodzaju, które stosowałam wywoływały reakcję alergiczną. Krem Atopik nie uczula i świetnie radzi sobie z cieniami pod oczami, które niestety czasem mam z niewyspania.

Mimo że oba kremy są świetne, to za absolutne objawienie uważam olej owsiany. Olejki zazwyczaj dodaję to maseczki z glinki, ale tylko po olejku owsianym moja skóra była tak gładka i delikatna. Co ciekawe, olejek doskonale nawilża i łagodzi podrażnienia, nawet u małych dzieci (wysypka u czterolatka wywołana zmianą proszku zniknęła następnego dnia).

Fot: Atopik

Z czystym sumieniem mogę również polecić balsam do ust, choć nie smarował nim ust, bo nie lubię takich mazideł. W moim przypadku balsam doskonale sprawdził się, jako krem do rąk. Balsam długo się utrzymuje i świetnie nawilża mają suchą, jak u drwala skórę na dłoniach.

A minusy? To, co najbardziej mi przeszkadzało – przynajmniej na początku – to specyficzny zapach. Może dlatego, że większość kosmetyków jest perfumowanych i preparat, który pachnie tak inaczej i naturalnie, może wydawać się dziwny. Jednak rewelacyjny – całkowicie naturalny – skład to rekompensuje!

Marta M.:

Krem pod oczy Anti-age to mój numer jeden. Dzięki delikatnej kremowej konsystencji bardzo łatwo się go rozprowadza szybko się wchłania bez efektu obciążenia. Jest wydajny i wystarczy na długo. Po miesięcznym stosowaniu moja delikatna i wrażliwa skóra pod oczami jest nawilżona, wygładzona, nie ma żadnych podrażnień. Ponadto redukuje worki pod oczami, opuchliznę i inne oznaki zmęczenia, a także drobne zmarszczki. Jestem zachwycona! Świetnie się sprawdza po codziennym make up-ie. Dodatkowo wyróżnia się delikatnym zapachem i o co najważniejsze jest naturalny! Bez SLS i parabenów! Z pełną odpowiedzialnością mogę go polecić każdemu, kto szuka idealnego kremu pod oczy.

Jak wybierać kosmetyki do skóry? Dowiecie się tego z filmu:

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6

Dużym zaskoczeniem było dla mnie serum Anti-age. Moja skóra już od pierwszego użycia stała się gładsza i wyraźnie nawilżona, napięta i nic mnie nie swędzi, co przy nowych kosmetykach dość często mi się zdarza. Serum ma konsystencję żelu i przyjemny delikatny zapach. Kosmetyk jest też bardzo wydajny, dobrze się go rozprowadza i niemal od razu wchłania. Mam też wrażenie, że po niecałym miesiącu stosowania moja skóra jest bardziej rozświetlona, naprężona i odżywiona. Jestem bardzo zadowolona i gorąco polecam.

Od pewnego czasu testuje różne oleje, ale oleje owsiany od Atopik to dla mnie absolutny hit! To jedyny, który poradził sobie z suchą skórą. Cera staje się nawilżona, ukojona i elastyczna. Efekt długo się utrzymuje. Produkt nie podrażnia i długo utrzymuje się na skórze. Skóra jest po nim miękka i elastyczna. Na efekty stosowania nie trzeba długo czekać, bo jest natychmiastowy. Duży plus za skład i całą ekologiczną otoczkę. Jedynym minusem jest zapach, który delikatnie mi przeszkadza. Musze też dodać, że olej pomógł mi pozbyć się liszaja

Równie zadowolona jestem z Sensitive balsam ochronny do ust. Stosowałam go na suche spierzchnięte wargi. Dał im ukojenie, nawilżenie i przyspieszył regenerację. Balsam długo pozostaje na ustach nie trzeba go cały czas nakładać. Rewelacyjnie radził sobie z popękanymi skórkami przy nosie w czasie kataru. Nakładałam go również na suche dłonie, stopy i łokcie, w miejscach najbardziej wysuszonych poradził sobie wyśmienicie! Balsam ma konsystencję twardego kremu delikatnie pachnie owsem, ale ten zapach nie przeszkadza i jest zamknięty w pięknym, podręcznym w 100 proc. biodegradowalnym, opakowaniu. Z czystym sumieniem mogę go polecić! To balsam do zadań specjalnych!

Fot: Atopik

Marta K.:

Mam skórę dojrzałą, wrażliwą, naczynkową i do tego przesuszoną, dlatego muszę bardzo uważać, przy wyborze kosmetyków. Produkty Atopik okazały się strzałem w dziesiątkę! Emulsja oczyszczająca, Sensitive ma bardzo lekką konsystencję, na granicy mleczka i pianki. Do tego przyjemny, ale delikatny różany zapach. Emulsja nie podrażnia skóry, nie wysusza jej i bardzo dobrze oczyszcza. W moim przypadku równie dobrze sprawdziło się serum ujędrniające, Anti-age. Kosmetyk ma lekką żelową konsystencję, delikatnie napina skórę. Jego ogromną zaletą jest wydajność. Wystarczą dwie krople, aby pokryć całą twarz.

Anti-age, ujędrniający krem do twarzy 24 h ma lekką konsystencję, dobrze się rozsmarowuje i szybko wchłania. Mimo to da się odczuć bogaty skład i konsystencje, ponieważ przez cały dzień skóra pokryta jest delikatnym filmem. Przesuszenia znikają właściwie po pierwszym użyciu. Z innymi kremami mam ten problem, że przy mojej bardzo suchej skórze, nie dają zabezpieczenia na cały dzień. Po kilku godzinach skóra na twarzy staje się już sucha. W przypadku tego kremu widać od razu różnicę. Skóra jest nawilżona przez cały dzień, ale nie tłusta, nie świeci się. Równie dobrze sprawdził się ujędrniający krem pod oczy Anti-age. Mimo że krem jest dość gęsty, to dobrze się rozprowadza i wchłania. Nie podrażnia oczu, skóra wokół nich jest wyraźnie lepiej nawilżona i odżywiona. Przez prawie cały dzień na skórze zostaje delikatny ochronny film. Po miesiącu używania zmarszczki pod oczami są mnie widoczne dzięki lepszemu nawilżeniu skóry. Wszystkie kosmetyki, które testowałam, są bardzo dobre, warte polecenia. Po miesiącu stosowania czuję ogromną różnicę.

Jak zbudowana jest skóra? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry Źródło: 36,6

Mimo że każda z nas ma inny rodzaj cery i inne oczekiwania co do kosmetyków, to z całą odpowiedzialnością możemy polecić kosmetyki Atopik każdemu. Wprawdzie ich cena może się wydawać zaporowa, to warto się wykosztować, bo efekty ich stosowania są naprawdę niesamowite!

Pełną gamę produktów firmy Atopik znajdziecie tutaj.

Data aktualizacji: 02.01.2020,
Opublikowano: 18.11.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jakimi ziołami leczyć popularne dolegliwości? Ekspert radzi

Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii. Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości  leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi ze świata roślin. Przed zastosowaniem ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w temacie fitoterapii.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Co jeść, aby podkręcić metabolizm?

Prawidłowe trawienie jest kluczem do zachowania dobrego stanu zdrowia, braku uczucia ciężkości i do utrzymania prawidłowej masy ciała. Są produkty, które wspomagają i napędzają układ trawienny. Warto wiedzieć, jak można wspierać organizm i cieszyć się dobrym samopoczuciem cały czas. 

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
5 sygnałów, że siedzący tryb życia zaczyna ci szkodzić i potrzebujesz więcej ruchu

Ciało człowieka nie jest przystosowane do przebywania w pozycji siedzącej, tymczasem większość z nas spędza tak  8-10 godzin dziennie. To odbija się na naszym zdrowiu bardziej, niż się spodziewamy. Siedzący tryb życia przyczynia się zarówno do groźnych chorób cywilizacyjnych, jak i codziennych dolegliwości, takich jak ból głowy czy zaparcia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie NNW - czy warto?

Odkąd nasz świat się w miarę ucywilizował i zaczęliśmy mieć większy wpływ na nasze życie, ubezpieczenia stały się absolutną podstawą normalnego i bezpiecznego funkcjonowania. Nie wszyscy są do nich, oczywiście, przekonani. Wiele osób zakłada, że jeśli ma się wydarzyć coś złego, to na pewno nie im. Tymczasem nieszczęścia chodzą i to nie tylko parami. Dlatego ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, skrótowo nazywane NNW, powinno być jednym z absolutnie podstawowych priorytetów.

Czytaj więcej
Woda wodzie nierówna – jak wybrać najlepszą dla siebie

Wody mineralne mogą zawierać nawet 70 różnych składników, ale praktyczne znaczenie dla zdrowia ma tylko dziesięć. Sprawdź, jak wybrać wodę, która ugasi nie tylko pragnienie, ale też dostarczy minerałów, które są ważne właśnie dla nas.

Czytaj więcej
Jak bezpiecznie ubrać się w góry?

Wyprawa w góry powinna być dobrze zaplanowana. Poza właściwym prowiantem i wyznaczeniem trasy należy wziąć pod uwagę także uniwersalny ubiór. Najlepszy jest ten na cebulkę, bo pogoda w górach zmienia się dynamicznie. Nie bez znaczenia jest również oddychająca bielizna na zimę, a niezależnie od pory roku – wygodne i wytrzymałe buty trekkingowe lub górskie. O czym musisz wiedzieć, kiedy kompletujesz garderobę w góry?

Czytaj więcej