Jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi i czy można po nim karmić?

Fot. Kadr z programu 36,6, sezon 4, odcinek 11.

Obfity biust może być sporym problemem dla kobiety. Za duże piersi często są przyczyną kompleksów, a także różnych chorób. Pamiętajmy jednak, że piersi zawsze można zmniejszyć, w dodatku operację refunduje NFZ.

Duże piersi są obciążeniem dla kręgosłupa. Miseczka w rozmiarze 80D przekłada się na wagę - posiadaczki takich piersi dźwigają około 13 kilogramów! Takie obciążenie może powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa. Każdy biust powyżej miseczki DD uznawany jest za duży i może przeszkadzać kobiecie w życiu. W jaki sposób?

Duży biust powoduje inne ułożenie barków i przesunięcie ciężaru ciała do przodu, co z kolei może powodować skrzywienia kręgosłupa. Kobiety o obfitych piersiach powinny wykonywać ćwiczenia wzmacniające kręgosłup oraz pilnować wagi (im większa masa ciała, tym cięższe piersi).

Więcej informacji o dużym biuście i jego negatywnym oddziaływaniu na ciało kobiety znajdziecie na filmie:

Zobacz film: Duży biust - jaki może mieć wpływ na zdrowie kobiety? Źródło: 36,6

Budowa piersi

Pierś zbudowana jest z gruczołów piersiowych, przewodów wyprowadzających do brodawki sutkowej oraz tkanki tłuszczowej. Za duże piersi mogą powodować bóle kręgosłupa, odparzenia (szczególnie w okresie letnim) oraz ogromne kompleksy. Piersi można poddać operacji zmniejszenia, zwiększenia, symetryzacji lub zabiegowi podniesienia. Aby wykonać zabieg należy być w dobrym stanie zdrowia. Przed operacją należy wykonać badania krwi, krzepliwość krwi, badanie USG i ewentualnie mammografię. Dobrze także osiągnąć upragnioną masę ciała, czyli zredukować swoją wagę. 

Polecamy: Czy po powiększeniu biustu można karmić piersią? Powiększanie piersi po ciąży

W okresie rekonwalescencji przez pierwszy miesiąc należy używać specjalnego biustonosza pooperacyjnego także do spania, a przez kolejne dwa miesiące już tylko w ciągu dnia. 

Więcej o piersiach dowiecie się z filmu:

Zobacz film: Jakie problemy mają kobiety z dużym biustem? Źródło: 36,6

Zabieg zmniejszenia piersi

Sam zabieg zmniejszenia piersi można przeprowadzić w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystarczy otrzymać skierowanie do poradni chirurgii plastycznej od lekarza rodzinnego (takie skierowanie może wystawić także psychiatra). W poradni chirurg decyduje o tym, czy operacja będzie refundowana czy nie. Co ciekawe na NFZ można również wykonać symetryzację piersi, ale tutaj proces kwalifikacji jest nieco bardziej skomplikowany. 

Na filmie poniżej zobaczycie, jak wygląda zabieg zmniejszania piersi. Poddała mu się bardzo niezadowolona ze swojego biustu kobieta. Czy efekt ją zadowolił?

Zobacz film: Jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi? Źródło: 36,6

Data aktualizacji: 20.11.2018,
Opublikowano: 20.11.2018 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny, jak może pomóc ginekologia estetyczna? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej. 

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej