Jak pozbyć się wągrów? Domowe sposoby na zaskórniki

Fot. aabejon / Getty Images

Jeśli masz problem z zaskórnikami, to musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. W przeciwnym razie może okazać się, że rozszerzone przez nie pory skóry nie zasklepią się i będą widoczne. A to może być defektem kosmetycznym.

Rozszerzone pory skóry i zaskórniki są charakterystyczne dla typów cery mieszanej i tłustej. Gruczoły łojowe pracują bardzo intensywnie i skóra taka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Oczywiście najlepiej, żeby naszą skórę obejrzał lekarz dermatolog lub doświadczony kosmetolog. Dzięki temu dobierze od odpowiedni rodzaj pielęgnacji dla naszego typu cery. Takie działanie jest wskazane z tego względu, że unikniemy wielu problemów, które mogłaby nam stworzyć właśnie niewłaściwa pielęgnacja.

Skórę twarzy należy odpowiednio oczyszczać, tonizować oraz nawilżać. Warto także stosować peelingi oraz maski, które pomogą nam uporać się z wieloma problemami, jak np. zaskórniki.

Jest świetna maska domowej produkcji, która usuwa zaskórniki z nosa. Do stworzenia odpowiedniej konsystencji tej maski potrzeba nie tylko składników, ale i dużo cierpliwości - w postaci ciepłej nakłada się ją na skórę tylko tam, gdzie są zaskórniki, gdyż tworzy ona warstwę niczym wosk, więc może także depilować - zachęca do stosowania masek kosmetolog Aneta Suchowierska. 

Przepis na maskę

  • 1 łyżka żelatyny, 
  • 2 łyżki gorącej wody, 
  • pół łyżki węgla aktywnego w proszku (może to być kapsułka rozgnieciona). 

Przygotowanie: wsyp żelatynę do wody, wymieszaj i podgrzewaj w kąpieli wodnej do momentu aż powstanie gęsta masa bez grudek. Dodaj węgiel po czym szybko i energicznie mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Kiedy masa nieco ostygnie nałóż cieniutką warstwę na okolice nosa (pomiń okolice brwi!). Maska nie powinna pękać, tylko ładnie schodzić - trzymaj ją na twarzy od 30 do 40 minut.

Masek, które pomagają pozbyć się wągrów jest kilka. Zobaczcie przepis na inną na filmie:

Zobacz film: Maseczka do twarzy z węglem. Źródło: Klinika urody

Czytaj także: Domowe sposoby na wągry – maseczki, peelingi, plastry i inne metody

Zabiegi kosmetyczne na rozszerzone pory i zaskórniki

Z problemem wągrów i rozszerzonych porów możemy nie poradzić sobie sami. W tej sytuacji powinniśmy wybrać dobry gabinet kosmetyczny, w którym do naszego problemu zostaną dopasowane odpowiednie zabiegi.

Najlepiej zacząć od peelingów kwasowych, jeśli chodzi o zabiegi mocniejsze, to polecam zabieg laserem frakcyjnym, który idealnie wyrównuje strukturę skóry, ale który powinien wykonać lekarz. Jest także zabieg mezoterapii mikroigłowej (który należy powtórzyć od 2-4 razy, w odstępach co miesięcznych). Peelingi kwasowe wykonywane są maksymalnie sześć razy w jednej serii w odstępie 7-14 dni, wszystko zależy od rodzaju kwasu i jego stężenia. Jeśli chodzi o laser frakcyjny to bardzo często różnicę widać już po pierwszym zabiegu. Może być tak, że po pierwszym będzie wystarczająco dobrze, natomiast jeśli zabieg trzeba powtórzyć, to odstęp między jednym zabiegiem a drugim może wynosić nawet rok - jest to zależne od skóry, rodzaju lasera - mówi kosmetolog Aneta Suchowierska.

Polecamy Wam dowiedzieć się więcej o właściwej pielęgnacji skóry z naszego czatu: Zobacz zapis czatu na temat problemów skórnych. Na Wasze pytania odpowiadała kosmetolog Aneta Suchowierska

Data aktualizacji: 10.03.2019,
Opublikowano: 10.03.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej