Jak ćwiczyć ręce w czasie kwarantanny? Ekspert zdradza 5 prostych ćwiczeń
Getty Images
Masz kompleks ramion? Trener personalny - Klaudia Gwóźdź - podpowiada, jak za pomocą 5 prostych ćwiczeń mieć ręce marzeń. Bez siłowni, bez sprzętu, do wykonania w każdym miejscu i czasie. Spróbujesz?
Chcesz nadać kształt swoim ramionom? Koniecznie wypróbuj te ćwiczenia.
Wyciskanie nad głowę to idealne ćwiczenie do kształtowania ramion. Jak je wykonać? Przygotuj dwie mniejsze butelki wody i weź do ręki po jednej. Następnie przejdź do pozycji stojącej, a nogi rozstaw na szerokość barków. Zadbaj o proste plecy i mocno napięty brzuch. Unieś ramiona tak, aby butelki wody znajdowały się na wysokości głowy. Później, prostując ramiona w łokciach unieś obciążenia nad głowę. Wykonaj 4 serie od 12 do 20 powtórzeń, w zależności od wyboru pojemności butelek.
Unoszenie ramion do boku – chwyć w każdą dłoń butelkę wody. Ręce opuść wzdłuż tułowia trzymając wewnętrzną część dłoni do siebie. Stopy rozstaw na szerokość barków. Stań stabilnie i mocno napnij brzuch. Ugnij lekko łokcie i unieś butelki wody bokiem do poziomu barków. Zatrzymaj w napięciu przez ułamek sekundy i powoli opuść ramiona do pozycji wyjściowej. Wykonaj 4 serie po 15-20 powtórzeń -w zależności od wyboru obciążenia.
Plank Climbers – przejdź do pozycji plank (podpór na przedramionach). Pamiętaj, aby całe ciało było w jednej linii. Następnie napnij mocno mięśnie brzucha. Potem, pozostając w pozycji plank wyprostuj jedną, później drugą rękę, przechodząc do podpory przodem na dłoniach. Następnie zegnij kolejno ręce w łokciach, wracając do pozycji wyjściowej. Wykonaj 4 serie po 40-60 sekund.
Twoim problemem są tak zwane "pelikany"? Dzięki tym dwóm ćwiczeniom pozbędziesz się ich raz na zawsze!
Twój triceps wymaga ujędrnienia? Przygotuj stabilny mebel – może być to krzesło, kanapa lub wanna. Stań tyłem i oprzyj się o niego trzymając łokcie blisko ciała. Dłonie skieruj w stronę tułowia. Nogi ugnij w stawie kolanowym maksymalnie do kąta prostego (wersja dla osób początkujących) lub wyprostuj je całkowicie przed siebie (wersja dla osób zaawansowanych). Wykonaj pompkę uginając przedramiona w łokciach, następnie wyprostuj ramiona, wracając tym samym do pozycji wyjściowej. Wykonaj 4 serie od 12 do 15 powtórzeń.
Kolejnym ćwiczeniem na niechciane „pelikany” są pompki! Jak je prawidłowo wykonać? Przyjmij pozycję odpowiednią do wykonania tego ćwiczenia (podpór przodem). Jeśli jesteś osobą początkującą przejdź do pozycji klęku - pamiętając, aby obie stopy były przyklejone do podłoża. Jeśli czujesz się na siłach - przyjmij klasyczny podpór przodem. Dłonie ustaw wąsko przy sobie, w taki sposób, by między nimi powstał trójkąt. Ważne, by ciało było mocno napięte i stanowiło jedną linię. Biorąc głęboki wdech ugnij ramiona, opuszczając klatkę piersiowa w stronę dłoni. Jeśli możesz, zatrzymaj się w napięciu na ułamek sekundy i energicznie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 4 serie po 12-15 powtórzeń.
Zobacz film: Ćwiczenia dla mam zajmujących się w domu dziećmi
Źródło: Dzień Dobry TVN
Autor:
Joanna Andrzejewska
Konsultant merytoryczny:
Klaudia Gwóżdź - trener personalny
Data aktualizacji: 23.04.2020,
Opublikowano: 17.04.2020 r.
Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej.
Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00. Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.
Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?
Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?
Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.
Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.