Infuzja tlenowa – nowoczesny zabieg kosmetyczny. Dla kogo jest przeznaczony?

Fot. RobertoDavid / Getty Images

Infuzja tlenowa jest zabiegiem odmładzającym, opartym na technologii hiperbarycznej. Do jego wykonania używa się różnych rodzajów kwasu hialuronowego. Zdecydowaną zaletą zabiegu są jego natychmiastowe efekty, dlatego wciąż zyskuje na popularności. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego wykonania.

Technologia hiperbaryczna jest dobrze znana w medycynie dzięki coraz częściej stosowanym komorom hiperbarycznym. Zabieg w takiej komorze polega na dostarczeniu do organizmu dużych ilości czystego tlenu. Jest to możliwe za pośrednictwem wysokiego ciśnienia – dzięki niemu tlen wnika głęboko do tkanek. Ciśnienie panujące w komorze hiperbarycznej jest 2,5 raza większe niż atmosferyczne.

Infuzja tlenowa – jak wygląda zabieg?

Duże dawki „dodatkowego” tlenu usprawniają odbudowę komórek, gojenie się ran, poprawiają krążenie, zmniejszają obrzęki i działają bakteriobójczo. Jest to więc również dobra terapia dla skóry – dlatego opatentowano zabieg infuzji tlenowej lub pod inną nazwą – bioinfuzji tlenowej, który działa bardzo podobnie to komory hiperbarycznej. Jego działanie skupia się jednak wyłącznie na komórkach skóry twarzy, a nie jak w przypadku komory hiperbarycznej – na całym ciele.Zabieg wykonywany jest u kosmetyczki, w gabinetach odnowy biologicznej i w SPA za pomocą specjalistycznego sprzętu do infuzji tlenowej. Tlen podawany jest do skóry twarzy poprzez specjalny aplikator, który zapewnia czystość i świeżość aplikowanych substancji. Specjalista dobiera do rodzaju cery odpowiednią ampułkę witaminową, zawierającą jednocześnie dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Składniki odżywcze są wtłaczane w skórę za pomocą tlenu pod ciśnieniem – dzięki sile, jaką ono wywiera, odpowiednie substancje trafiają do najgłębszych warstw skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Efekty są widoczne natychmiast – skóra odzyskuje blask, jest ujędrniona, wygląda zdrowo i naturalnie. Zabieg infuzji tlenowej trwa około 1,5 godziny i nie wymaga rekonwalescencji.

Infuzja tlenowa – efekty i wskazania

Bioinfuzja tlenowa jest wskazana dla wszystkich osób, które chcą poprawić ogólną kondycję skóry. Odnotowuje się również jej dobre działanie w niektórych stanach chorobowych cery. Infuzja tlenowa na twarz jest zalecana osobom cierpiącym na trądzik różowaty – wspomaga gojenie zmian i odnowę komórek, zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych. Seria zabiegów reguluje wydzielanie sebum. Poza tym zabieg nadaje się dla osób ze zmęczoną i szarą skórą. Chwalą go sobie panie, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Już po pierwszym zabiegu widoczne jest spłycenie zmarszczek. Ze względu na ujędrniające właściwości infuzja tlenowa jest polecana osobom dojrzałym przy skórze wiotczejącej. Odpowiednia jest również na cerę wrażliwą. Wskazaniem do bioinfuzji tlenowej mogą być plamy pigmentacyjne – po serii zabiegów zauważalne jest rozjaśnienie plamek i przebarwień.

Zobacz film i przekonaj się jak wygląda bezinwazyjny lifting twarzy:

Zobacz film: Jak wygląda bezinwazyjny lifting twarzy? Źródło: Klinika urody.

Do dobroczynnych efektów infuzji tlenowej należą m.in.:

  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry;
  • wygładzenie zmarszczek;
  • rozjaśnienie skóry i wyrównanie jej kolorytu;
  • poprawa metabolizmu komórek;
  • poprawa owalu twarzy;
  • głębokie nawilżenie;
  • widoczne odmłodzenie i rozpromienienie cery;
  • regulacja wydzielania sebum.

Mimo że efekty bioinfuzji tlenowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, poleca się wykonanie całej serii, aby trwale poprawić stan skóry twarzy. Cena jednego zabiegu infuzji tlenowej to około 200 zł.

Infuzja tlenowa – przeciwwskazania

Niestety w niektórych stanach infuzja tlenowa nie jest wskazana. Przed zabiegiem należy poinformować kosmetyczkę o ewentualnych chorobach skórnych. Zabiegu nie wolno wykonać w przypadku alergii na jakikolwiek składnik ampułki witaminowej lub przy nawracającej egzemie i częstych podrażnieniach na kosmetyki. Czasowym przeciwwskazaniem jest opryszczka, ponieważ infuzja może spowodować rozprzestrzenienie się wirusa, a tlen pod ciśnieniem może „wepchnąć” go w głębsze warstwy skóry. Zabieg niewskazany jest również przy stanach zapalnych skóry. Nie mogą poddawać mu się kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Infuzja tlenowa a oxybrazja

Wiele osób uważa, że infuzja tlenowa jest tym samym co oxybrazja. Tymczasem są to dwa różne zabiegi o innych profilach. Również urządzenia do infuzji tlenowej i oxybrazji znacznie się od siebie różnią. Oxybrazja to zabieg oczyszczający, który za pomocą tlenu i wody o dużej prędkości oczyszcza skórę z martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń. Urządzenie do oxybrazji przypomina długopis, z którego końcówki lecą powietrze i woda o prędkości 200 m na 1 s. Kosmetyczka trzyma urządzenie około 1 cm od powierzchni skóry. Wytworzone ciśnienie zmywa ze skóry martwe komórki, usuwa zanieczyszczenia i wszelkie pozostałości kosmetyków. Przy okazji w skórę wtłaczany jest tlen, który przyspiesza metabolizm komórek.

Infuzja tlenowa tym się różni od oxybrazji, że nie oczyszcza skóry, ale ją odżywia poprzez wtłoczenie do jej warstw tlenu, witamin i kwasu hialuronowego. Dobrym pomysłem jest więc, aby przed planowanym zabiegiem infuzji tlenowej wykonać oxybrazję, która przygotuje skórę na porządną dawkę odżywienia.

Data aktualizacji: 10.04.2019,
Opublikowano: 10.04.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej