Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek laureatami nagrody w kategorii Osobowość Rynku Zdrowia

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia

Za nami Gala, podczas której odbyło się wręczenie Portretów Polskiej Medycyny 2018. Są to nagrody przyznawane w pięciu kategoriach za niezwykłe dokonania na rzecz rozwoju medycyny. Z dumą informujemy, że program 36,6 °C znalazł się wśród zwycięzców! 

23 października odbyła się Gala wieńcząca pierwszy dzień XIV Forum Rynku Zdrowia. Podczas wydarzenia poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2018 przyznawanych w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

Portrety zostały wręczone w pięciu kategoriach:

  1. Menedżer Rynku Zdrowia, gdzie zwyciężyła dr Krystyna Piskorz-Ogórek, Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
  2. Wydarzenie Rynku Zdrowia. Wyróżnienie przyznano za niezwykłe dokonanie, jakim było uratowanie życia 20-letniego pacjenta, którego ciało zostało poparzone w 95 proc. Portrety w tej kategorii odebrały: dr hab. n. med. Anna Chrapusta, kierownik Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie i dr hab. Justyna Drukała, Zakład Biologii Komórki, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
  3. Lekarz Rynku Zdrowia - tutaj dwa zespoły uzyskały wyróżnienie: zespół pod kierunkiem prof. Edward Wylęgały, ordynatora Oddziału Klinicznego Okulistyki Wydziału Lekarskiego, Śląski Uniwersytet Medyczny, Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach oraz zespół pod kierunkiem dr hab. n. med. Michała Zembali, kierownika Oddziału Kardiochirurgii i Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
  4. Osobowość Rynku Zdrowia została przyznana jako równorzędne wyróżnienie Andrzejowi Jacynie, prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia, twórcom i prowadzącym Program 36,6 °C w Telewizji TVN Ewie Drzyzdze oraz prof. Krzysztofowi Łabuzkowi z Katedry Farmakologii Kliniki Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
  5. Lider Rynku Zdrowia - tutaj portret otrzymał dr n. ekonom. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, zastępca przewodniczącego Rady NFZ.

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia

Dlaczego właśnie 36,6 °C?

Ewa Drzyzga od kwietnia 2017 roku prowadzi emitowany na antenie TVN i TVN Style, program 36,6 °C. Formuła programu polega na przybliżaniu pacjentom zagadnień z zakresu medycyny w bardzo przystępny sposób. Ewa Drzyzga wraz z prof. Krzysztofem Łabuzkiem opowiadają widzom o chorobach, rozmawiają z ekspertami o możliwościach leczenia rożnych schorzeń, często pokazują rozwój technologii pomocnych pacjentom oraz zachęcają do wczesnej diagnostyki. Tylko dzięki niej można wcześnie zareagować w obliczu poważnego zagrożenia. 

Zobaczcie, co znajdziecie w kolejnym odcinku programu, już w najbliższą sobotę, 27.10.2018 roku:

Zobacz film: Program 36,6 °C, sezon 4, odcinek 8. Źródło: 36,6

Ciężka praca została doceniona przez Magazyn i portal Rynek Zdrowia:

W opinii zespołu dziennikarskiego magazynu i portalu Rynek Zdrowia, a przede wszystkim Telewidzów, program 36,6 °C  jest przykładem świetnej pracy edukacyjnej, między innymi w zakresie profilaktyki i zdrowego trybu życia. Dzięki udziałowi w programie znakomitych specjalistów możemy poznać sprawdzone i skuteczne metody diagnostyczno-terapeutyczne. Co równie istotne - program 36,6°C przyczynia się do rozwiewania niebezpiecznych mitów i stereotypów związanych z leczeniem wielu chorób. Takie uzasadnienie to dla zespołu programu 36,6 °C ogromy zaszczyt. 

Byliśmy kompletnie nieznaną redakcją, a pomysł na program zrodził się w głowie naszego dyrektora programowego Edwarda Miszczaka. Zrobiliśmy go w 14 osób. Dziękujemy wszystkim dyrektorom, którzy wpuszczają nas w podwoje swoich szpitali - strzeżonych pilnie, a jednak otwartych dla mediów. Dziękujemy lekarzom za cierpliwość, bo sami rozumieją metody walki z chorobami, a my się tego wszystkiego dopiero uczymy - po to, żeby pacjentom wytłumaczyć, z czym mają do lekarzy przychodzić i że muszą to robić w porę. Będę bardzo wdzięczna za otwarcie każdych drzwi. My to wykorzystamy, bo telewizja ma do tego potencjał - skomentowała nagrodę Ewa Drzyzga.

To nie pierwsza nagroda, jaką otrzymał program 36,6 °C. W 2017 roku został nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR. Więcej o tym przeczytacie w materiale: Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia


Data aktualizacji: 25.10.2018,
Opublikowano: 25.10.2018 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny, jak może pomóc ginekologia estetyczna? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej. 

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej