Domowe sposoby na wygładzenie skóry na łokciach i kolanach
Getty Images
Przesuszona skóra na łokciach i kolanach może spędzać z sen z powiek. W jaki sposób ją nawilżyć i szybko z powrotem doprowadzić do gładkiego stanu? Posłuchaj, co mówi ekspert!
Jaki jest największy błąd, gdy mowa o pielęgnacji skóry na rękach i kolanach? Ekspertka nie ma żadnych wątpliwości – chodzi o to, że zaczynamy o nie dbać dopiero wtedy, gdy są naprawdę suche. Ameryki zatem nie odkryjemy, ale sekret gładkiej skóryw tych „trudnych miejscach” (podlegają naciskom – np. podczas siedzenia, przez co szybciej się przesuszają) leży w regularnym nawilżaniu.
A co w przypadku, gdy dojdzie do silnego wysuszenia? Wówczas najlepiej sięgnąć po gotowy produkt z mocznikiem (20% lub 30%). Dzięki tego typu kosmetykom możesz w szybkim czasie poprawić kondycję skóry. Warto również pamiętać, że wysuszony naskórek potrzebuje peelingu(nie rób go gdy pojawiają się podrażnienia). Nie ma jednak potrzeby kupować gotowego preparatu. Odżywczy peeling możesz bowiem stworzyć samodzielnie w domowym zaciszu.
Wystarczy, że stworzysz mieszankę o konsystencji papki, w skład której wejdzie cukier trzcinowy lub sól morska, odrobina oliwy z oliwek, fusy z kawy i kilka kropel soku z cytryny. Przydatna okaże się też tutaj maseczka. Jak ją zrobić? Rozgnieć jednego banana i dołóż do niego trochę śmietany 18% lub 20%, a także kapsułkę z witaminą A i E. Nie chcesz robić tego typu preparatów? Suche łokcie i kolana nasmaruj oliwą z oliwek lub olejkiem z awokado. Nie zapominaj również, by zadbać o skórę także od środka. Picie dużych ilości wody i jedzenie produktów bogatych w kwasy omega-3 (np. tłuste ryby, orzechy czy siemię lniane) to urodowa podstawa.
Źródło: Dzień Dobry TVN
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 05.03.2020,
Opublikowano: 05.03.2020 r.
Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.
Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.
Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.
Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.
Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.
Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.
Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.
Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.