Dlaczego warto używać wkładek i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

YakobchukOlena / gettyimages.com

Wkładki higieniczne powinna znać i stosować każda kobieta. Neutralizują nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim sprawiają, że kobieta czuje się czysto i świeżo. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie wszystkie wkładki działają tak samo. Dlaczego warto stosować wkładki higieniczne i jak wybrać najlepszą dla siebie?

Wszystkie wkładki higieniczne są takie same? Otóż nie. Przede wszystkim robione są z różnych materiałów, a to właśnie od tego zależy ich skuteczność i komfort noszenia.

Czy wkładki są bezpieczne?

Wokół wkładek higienicznych krąży bardzo wiele mitów. Mówi się, że ich noszenie nie pozwala skórze oddychać, a to sprzyja namnażaniu się chorobotwórczych bakterii czy grzybów, które mogą doprowadzić do rozwoju infekcji intymnych.

Mówi się, że mogą podrażniać skórę okolic intymnych, a także wywoływać reakcje alergiczne. Czy faktycznie tak jest? Niestety tak. Wkładki higieniczne wykonane z kiepskiej jakości materiałów, do tego sztucznie perfumowane mogą przysporzyć problemów.

Stosowanie wkładek wykonanych z materiału, który nie przepuszcza powietrza to prosta droga do problemów zdrowotnych. Każda kobieta, która choć raz zmagała się z infekcją intymną, wie, jak bardzo potrafią uprzykrzyć życie i jak trudne bywają w leczeniu. Dlatego tak duże znaczenie ma odpowiedni dobór wkładki. 


Po co ci wkładka?

Wkładka higieniczna daje przede wszystkim komfort, uczucie pewności i świeżości. Pozwala dbać o higienę części intymnych, pochłania intymny zapach, a także chroni bieliznę przed zabrudzeniem. Wkładkę można nosić każdego dnia. Doskonale sprawdzi się przed lub po menstruacji oraz w połowie cyklu, kiedy organizm wytwarza więcej wydzieliny.

O stosowaniu wkładek higienicznych powinny pomyśleć także te kobiety, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Takie rozwiązanie będzie odpowiednie jednak tylko dla tych pań, którym "popuszczanie" zdarza się sporadycznie. Jeśli choroba jest zaawansowana zwykła wkładka niewiele pomoże.

Trzeba pamiętać, że jedna wkładka na cały dzień to zdecydowanie za mało. Aby zapewnić sobie komfort i świeżość należy je wymieniać raz na cztery godziny.

Jak wybrać wkładkę idealną?

Na  rynku wybór wkładek higienicznych jest ogromny. Mają różne kształty, po to, aby pasowały do każdego rodzaju bielizny. Niektóre są delikatnie perfumowane, aby jeszcze skuteczniej tłumić nieprzyjemny zapach. Jednak najważniejszym kryterium przy ich wyborze powinien być materiał, z którego zostały wykonane. Naturalne surowce zapewnią nie tylko świeżość, ale przede wszystkim pozwolą skórze oddychać. Zatem, co wybrać? Najlepiej wkładkę Bella Intima, które możesz kupić na BliżejCiebie.pl.

Wkładka higieniczna Bella Intima pokryta jest bawełną organiczną. Surowiec pochodzi z ekologicznych plantacji, gdzie nie stosuje się nawozów sztucznych oraz chemicznych środków ochrony roślin (pestycydów, herbicydów) oraz nasion modyfikowanych genetycznie (GMO). Do uprawy bawełny, która je pokrywa nie wykorzystuje się metali ciężkich. Rozsądnie korzysta się też z zasobów wodnych (zamknięty obieg wody, obowiązkowe oczyszczalnie ścieków).

Zastąpienie chloru cząsteczkowego (stosowanego powszechnie do bielenia celulozy występującej np. we wkładzie chłonnym) bezpiecznymi środkami zapobiega wydzielaniu tzw. dioksyn, substancji, które szkodzą zarówno zdrowiu, jak i środowisku.

To, co jeszcze wyróżnia wkładki Bella Intima to brak naturalnego lateksu, który może wywoływać reakcję alergiczną oraz podrażnienia skóry. 


Data aktualizacji: 28.07.2020,
Opublikowano: 28.07.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej
Brak snu – skutki, przyczyny. Jak sobie radzić z bezsennością?

Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej