Dlaczego warto mieć materac antyalergiczny? 5 korzyści dla Twojego zdrowia

mat prasowe 

Jeśli cierpisz na alergię, z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby otaczać się przedmiotami, które nie podrażniają Twojej skóry i nie wywołują kichania, kaszlu czy łzawienia oczu. Jednym z takich przedmiotów jest materac antyalergiczny, który zapewnia Ci komfortowy i zdrowy sen. W tym artykule dowiesz się, czym jest materac antyalergiczny, jak go wybrać i jakie ma zalety dla Twojego zdrowia. 

Czym jest materac antyalergiczny?

Materac antyalergiczny jest wykonany z materiałów, które nie sprzyjają rozwojowi roztoczy, kurzu, grzybów i bakterii. Mikroorganizmy są częstymi alergenami wywołującymi nieprzyjemne objawy u osób uczulonych. Materace antyalergiczne są zazwyczaj produkowane z pianki poliuretanowej, pianki lateksowej (lateks to jedno z najbardziej hiperalergicznych tworzyw) lub sprężyn kieszeniowych, które mają zwartą strukturę i dobrze przepuszczają powietrze. Zdejmowane pokrowce, które można prać w wysokiej temperaturze, zapobiegają gromadzeniu się brudu i wilgoci. W materacach antyalergicznych marki Hilding, dostępnych u jej autoryzowanego dystrybutora https://sennamaterace.pl/, pokrowce są szyte z wysokiej jakości materiałów takich jak kaszmir czy wiskoza, które jeszcze lepiej wchłaniają wilgoć z otoczenia i są delikatne dla skóry.

mat. prasowe 

Jak wybrać materac antyalergiczny?

Materace antyalergiczne są zazwyczaj droższe od zwykłych, ale warto w nie zainwestować dla poprawy jakości snu i zdrowia. Wybierając produkt dla siebie, oprócz właściwości hipoalergicznych należy wziąć pod uwagę podobne aspekty, jak przy zakupie standardowych modeli. Przede wszystkim materac antyalergiczny powinien być dopasowany do Twojej sylwetki i zapewniać Ci odpowiednie podparcie kręgosłupa. Zazwyczaj im większa i cięższa jest osoba, tym twardszy powinien być materac. Jego rozmiar musi być oczywiście adekwatny do wymiarów łóżka. Wspomniana już firma Hilding wychodzi tu naprzeciw zróżnicowanym potrzebom, oferując zarówno duże materace: https://sennamaterace.pl/112-materace-180x200, jak i mniejsze jednoosobowe czy dla dzieci.

Przy wyborze istotną kwestią jest również Twój ulubiony sposób spania – dobrze jest dostosować twardość materaca do tego, czy śpisz na plecach, na boku czy na brzuchu. Osobom śpiącym na brzuchu lub na boku z reguły poleca się materace o mniejszym stopniu twardości, aby nie uciskały bioder i ramion czy organów wewnętrznych. Preferowana twardość materaca jest jednak kwestią indywidualną i warto pamiętać, że nie ma pod tym względem złotej reguły – wybierz taki materac, który będzie dla Ciebie po prostu najwygodniejszy. Materac antyalergiczny powinien być odpowiednio wentylowany, aby nie nagrzewał się zbytnio i nie powodował pocenia się, a także zmniejszał potencjał rozwoju takich alergenów jak różne bakterie i grzyby. Niektóre materace antyalergiczne mają specjalne warstwy termoregulacyjne, które zapewniają optymalną temperaturę snu.

5 najważniejszych korzyści z posiadania materaca antyalergicznego

Sen jest jednym z najważniejszych elementów życia codziennego, które pozwalają utrzymać organizm w dobrym stanie, a jego niedobory mogą mieć poważne negatywne skutki zdrowotne. Dlatego spanie na materacu antyalergicznym niesie ze sobą wiele zalet dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Wśród nich wymieńmy 5 najważniejszych:

  • Zmniejszenie objawów alergii – materac antyalergiczny ogranicza ilość alergenów, które mogą podrażniać Twoje drogi oddechowe i skórę. Dzięki temu możesz spać spokojnie, bez kichania, kaszlu, łzawienia oczu czy swędzenia.
  • Poprawa higieny snu – materac antyalergiczny zapobiega namnażaniu się grzybów i bakterii, które mogą powodować infekcje i zapalenia skóry. Twój materac jest czystszy i świeższy, co oczywiście przekłada się na lepsze samopoczucie i nastrój.
  • Lepsza cyrkulacja powietrza – materac antyalergiczny zapewnia odpowiednią wentylację, która odprowadza wilgoć i ciepło z powierzchni materaca. W ten sposób unikasz przegrzania się i pocenia się, co może być niehigieniczne i po prostu nieprzyjemne.
  • Większy komfort snu – dobrej jakości materac antyalergiczny, np. marki Hilding, dostosowuje się do kształtu Twojego ciała i zapewnia Ci odpowiednie podparcie kręgosłupa. Dzięki temu możesz spać w wygodnej pozycji, bez napięcia mięśni i bólu pleców.
  • Lepsza jakość snu – materac antyalergiczny przyczynia się do poprawy jakości snu, ponieważ eliminuje czynniki, które mogą zakłócać Twój spokój i relaks. Dzięki temu budzisz się wypoczęty, zregenerowany i pełen energii, poprawia się Twoja odporność, zdolność koncentracji, a nawet krążenie.

Materac antyalergiczny – dobry wybór dla Twojego zdrowia

Materac antyalergiczny to doskonały wybór dla osób cierpiących na alergię lub po prostu chcących zadbać o swoje zdrowie i higienę snu. Zapewnia Ci komfort, wentylację, czystość i ochronę przed alergenami, które mogą utrudniać zasypianie, a potem niezakłócony sen. Aby wybrać najlepszy materac antyalergiczny dla siebie, weź pod uwagę budżet, ale również rozmiar materaca, swoją wagę, sposób spania i preferencje dotyczące temperatury. Pamiętaj też, że materac antyalergiczny wymaga odpowiedniej pielęgnacji, czyli regularnego odkurzania i odwracania oraz prania pokrowca. Dzięki temu Twój materac posłuży Ci przez długi czas i zapewni Ci zdrowy, spokojny sen.

mat. prasowe 

 

Data aktualizacji: 23.01.2024,
Opublikowano: 23.01.2024 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jesteś w trakcie przygotowania do maratonu? Oto wskazówki, które pomogą w biegu długodystansowym

Przebiegnięcie maratonu to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ty również szykujesz się do pierwszej trasy o długości 42 km 195 m? Sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej przygotować się do drogi i uzyskać oczekiwany czas. 

Czytaj więcej
Deska SUP – Twój plan na tegoroczne wakacje 

Zima to doskonały moment na planowanie letniego urlopu. Zanim najkorzystniejsze oferty noclegów, wczasów i wycieczek zostaną wykupione, warto stworzyć plan wakacyjnego wyjazdu, aby maksymalnie wykorzystać piękną letnią aurę oraz przerwę od pracy i szkoły. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie muszą szukać atrakcji za granicą. W popularnych polskich ośrodkach turystycznych nad morzem, rzekami czy jeziorami możemy aktywnie trenować, poznawać nowe dyscypliny i szkolić się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Od kilku sezonów miłośnicy sportów wodnych szaleją na punkcie stosunkowo nowego akcesorium pozwalającego pływać na otwartym morzu, rzekach i zamkniętych akwenach – deski SUP. Czym jest deska SUP? Jaką wybrać, aby dobrze rozpocząć przygodę z nową, fascynującą dyscypliną? Jakie akcesoria do deski SUP podniosą jej funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania? Sprawdź! 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jakimi ziołami leczyć popularne dolegliwości? Ekspert radzi

Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii. Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości  leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi ze świata roślin. Przed zastosowaniem ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w temacie fitoterapii.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Olej z wiesiołka – właściwości i zastosowanie

Okazuje się, że wszystko, co najlepsze dla naszego organizmu, znajduje się w roślinach. Wśród ogromu gatunków o prozdrowotnych właściwościach znajduje się wiesiołek – rozpowszechniona roślina rosnąca dziko na łąkach, polach i nieużytkach. Olej tłoczony z tej rośliny od wieków wykorzystywany jest w medycynie naturalnej. Jakie właściwości i zastosowanie ma olej z wiesiołka? Dlaczego spośród wielu produktów dostępnych na rynku warto sięgnąć po olej marki Oleofarm? Sprawdź!

Czytaj więcej
Co jeść, aby podkręcić metabolizm?

Prawidłowe trawienie jest kluczem do zachowania dobrego stanu zdrowia, braku uczucia ciężkości i do utrzymania prawidłowej masy ciała. Są produkty, które wspomagają i napędzają układ trawienny. Warto wiedzieć, jak można wspierać organizm i cieszyć się dobrym samopoczuciem cały czas. 

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
5 sygnałów, że siedzący tryb życia zaczyna ci szkodzić i potrzebujesz więcej ruchu

Ciało człowieka nie jest przystosowane do przebywania w pozycji siedzącej, tymczasem większość z nas spędza tak  8-10 godzin dziennie. To odbija się na naszym zdrowiu bardziej, niż się spodziewamy. Siedzący tryb życia przyczynia się zarówno do groźnych chorób cywilizacyjnych, jak i codziennych dolegliwości, takich jak ból głowy czy zaparcia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej