Diagnostyka koronawirusa dostępna dla każdego

mat. prasowe

Do zakażeń koronawirusem dochodzi każdego dnia, przez co nie da się powiedzieć, aby wkrótce wszystko miało wrócić do normy. Przed jeszcze większą ilością zakażeń na ten moment uchronić może nas nie tylko zakrywanie ust i nosa, ale przede wszystkim właściwa diagnostyka i kwarantanna.

Coraz mniej obostrzeń, czy nadal się badać?

Wraz z odmrażaniem gospodarki i rozluźnieniem obostrzeń - niestety - nie poszedł spadek zachorowań na koronawirusa. Wiele osób wciąż obawia się zakażenia, szczególnie jeśli dotyczą ich inne choroby przewlekłe, które mogą zwiększyć ryzyko śmierci. Właśnie ze względu na te osoby w przypadku nawet najmniejszego podejrzenia zakażenia powinniśmy zdiagnozować się na COVID-19, aby nie stwarzać dalszego zagrożenia.

Diagnostyka koronawirusa jest powszechna w wielu przedsiębiorstwach. Każdy pracodawca dbający o swój zespół powinien upewnić się, czy wszyscy są zdrowi. Wykrycie zakażeń wśród pracowników pozwala na odpowiednie rozdzielenie pracy i wysłanie chorych na home office. W ten sposób pracodawca zapewnia nie tylko bezpieczeństwo swoim pracownikom, ale i rośnie w ich oczach.

Wciąż przekraczanie granic niektórych krajów wiąże się z obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Oczywiście jest to niezbyt komfortowe w przypadku załatwiania spraw biznesowych bądź planowanego urlopu. Obowiązkowej kwarantanny można jednak uniknąć. Wystarczy przebadać się w swoim kraju i otrzymania zaświadczenia lekarskiego, które zezwala na podróże. Takie badanie jest możliwe dzięki Zdrowegeny.pl - platformie umożliwiającej łatwy dostęp do testów na koronawirusa dla każdego bez konieczności posiadania skierowania.

Jak się zbadać na koronawirusa?

Potwierdzone pod względem jakości testy w kierunku koronawirusa przeprowadzane są wyłącznie przez laboratoria, które posiadają odpowiednie pozwolenie od Głównego Inspektora Sanitarnego. Takie pozwolenie mają właśnie laboratoria grupy DIAGNOSTYKA, w ramach której działa Zdrowegeny.pl. Za ich pośrednictwem można wykonać badanie molekularne, test kasetkowy, serologiczny i test Roche’a.

Podejście do każdego z testów wymaga wcześniejszego zakupienia go przez stronę internetową, aby skrócić czas pobytu w punkcie pobrań do koniecznego minimum. Same pobrania krwi do testów przeciwciał na koronawirusa są wykonywane w kilkuset odpowiednio przystosowanych placówkach w całym kraju, natomiast wymazy do badań RT-PCR pobierane są w specjalnych punktach “Drive&Go-Thru” w większych miastach Polski.

Na czym polega diagnostyka COVID-19?

Testy diagnozujące zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 można podzielić pod względem rodzaju analizy na te, które oznaczają przeciwciała wytworzone przez organizm po kontakcie z wirusem oraz takie, które wskazują na obecność wirusa w organizmie.

Przeciwciała są formą obrony organizmu przed patogenami takimi jak bakterie, pasożyty oraz wirusy. Dlatego w przypadku zakażenia organizmu koronawirusem, we krwi pojawiają się przeciwciała skierowane konkretnie do walki z nim. Część badań opiera się właśnie na wykrywaniu ich obecności we krwi. Należą do nich testy kasetkowe i serologiczne, w tym test Roche’a, który został uznany przez WHO jako test przesiewowy. Na ich podstawie otrzymywana jest informacja, czy organizm był w przeszłości lub aktualnie może być zakażony, jednak nie dają one całkowitej pewności.

Jako wiarygodny test, który potwierdza obecność koronawirusa SARS-CoV-2, WHO podaje badanie molekularne wykonywane metodą Real-time RT-PCR. W ramach tego testu pobierana jest próbka z gardła lub nosogardzieli, w której jest możliwe stwierdzenie materiału genetycznego wirusa.

Data aktualizacji: 08.07.2020,
Opublikowano: 08.07.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Naukowcy odkryli nowe obiekty w naszych organizmach, nie mieliśmy o nich pojęcia 

W ciele każdego z nas żyją bakterie, wirusy, grzyby, które w różnym stopniu wpływają na nasze funkcjonowanie. Najnowsze badania pokazują, że w ciele człowieka znajdują się jeszcze  - nieznane dotąd - organizmy. Czym są obeliski i do czego są nam potrzebne? 

Czytaj więcej
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Jakie badania zrobić po przechorowaniu COVID-19? Ten wirus może mieć długofalowe skutki

COVID-19 to znacznie więcej niż infekcja układu oddechowego. Lekarze mówią o chorobie ogólnoukładowej, która może wywoływać bardzo groźne powikłania. Aby je wykluczyć lub potwierdzić i wdrożyć odpowiednie leczenie trzeba się przebadać. Co powinny sprawdzić osoby, które przechorowały COVID-19?   

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Kawa może ochronić twoją wątrobę. Czy jest zdrowa? 

O tym, że kawa jest zdrowa i ma korzystny wpływ na nasze zdrowie badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy tylko to potwierdzają i dowodzą, że regularne picie kawy może uchronić przed problemami z wątrobą. 

Czytaj więcej
W zimie zwiększa się ryzyko zawału serca. Na co powinniśmy uważać? 

Pora roku ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Zdaniem badaczy zima i niskie temperatury mogą nasilać problemy z układem krążenia. W jaki sposób? Kto powinien szczególnie na siebie uważać? 

Czytaj więcej
Jak nadmierne oglądanie telewizji wpływa na dziecko? Zmienia zachowanie

O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce? 

Czytaj więcej
Odkryto prawdopodobną przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej 

Mimo wielu badań  naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci? 

Czytaj więcej
Mózg kurczy się od palenia papierosów? Najnowsze badania 

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe? 

Czytaj więcej