Co zabiera nam najwięcej czasu?

Fot: Srdjanpav / gettyimages.com

Gotowanie, sprzątanie czy robienie zakupów to czynności, które większość z nas robi każdego dnia. Ile zabierają nam czasu? Nad tym już mało kto się zastanawia, a szkoda. Paradoksalnie te prozaiczne czynności pożerają czas, który moglibyśmy poświęcić rodzinie. Jak to zmienić i jak może nam w tym pomóc nowoczesna technologia?

Zmywanie – 60 godzin w ciągu roku

To dużo, dlatego warto pomyśleć o zmywarce. Jej załadowanie zajmuje zazwyczaj ok.5-10 minut. Jaką wybrać? Warto przyjrzeć się zmywarce Sharp QW-GD54R443X-DE. Dlaczego? Urządzenie posiada:

  • system AquaGlide – strumień wody płynie z góry i z dołu, dzięki czemu naczynia są idealnie czyste;
  • filtr antybakteryjny Microban, który usuwa aż 99 proc. bakterii;
  • AutoDoor – automatyczne otwieranie drzwi po skończonej pracy;
  • opcję szybkiego mycia naczyń (50 minut mycia w temperaturze 60 stopni oraz jeden z najkrótszych programów na świecie, który pozwala umyć do 4 zestawów naczyń w ciągu zaledwie 18 minut);
  • funkcję programowania startu zmywarki.

Sprzątanie – 1 rok życia

Co zrobić, aby nie tracić, aż tyle czasu? Przede wszystkim zaopatrzyć się w dobrej jakość sprzęt, zwłaszcza odkurzacz, np. Sharp SA-VS3001RW. Warto go mieć ponieważ:

  • posiada szczotki i końcówki do narożników, a także szczotkę Animal Jet, która pomaga usunąć sierść zwierząt;
  • waży zaledwie 3 kilogramy.

Polecamy: Sprzątanie krok po kroku, czyli od czego zacząć, a na czym skończyć

Gotowanie – 2,5 roku

Skoro zawiera tak wiele czasu to jego przygotowywanie powinno być maksymalnie proste. Aby takie było warto zadbać o odpowiedni piekarnik, np. Sharp AirStream. Urządzenie posiada:

  • pięć półek, na których można jednocześnie przygotowywać różne potrawy bez obawy, że ich smaki i zapachy pomieszają się ze sobą. Jest to możliwe dzięki dwóm wentylatorom, które rozprowadzają ciepło równomiernie na całą powierzchnię półek;
  • kurtynę powietrzną zapobiegającą wydostawaniu się ciepła na zewnątrz, w czasie, gdy jest otwarty.

Polecamy: Gotowanie dla rodziny – jak ugotować dla 15 osób

Jedzenie – 4 lata

Dlatego też powinno być jak najbardziej różnorodne i wartościowe. W przygotowaniu takich posiłków bardzo pomocny będzie m. in. blender stołowy Active Smoothie SA-FP1001BW czy model SA-FP2002l. Dlaczego warto je wybrać? Urządzenia te :

  • mają moc 300W i 28 tys. obrotów na minutę pozwala blendować każdy rodzaj owoców;
  • butelki dołączone do blendera można myć w zmywarce, nie zawierają BPA;
  • ważą 1.15 kg, przez co są lekkie i łatwe w obsłudze;
  • zajmują mało miejsca: wysokość to 39 cm, szerokość 11.5 cm, a głębokość 11.5 cm.

Więcej: Blender kielichowy – jak można go wykorzystać w kuchni?

Robienie zakupów – 8 lat

Czas spędzony na zakupach można znacznie skrócić kupując większą lodówkę. Jaki model wybrać? Dobry rozwiązaniem może być lodówko-zamrażarka VacPac Pro firmy SHARP. Dlaczego? Po pierwsze jest bardzo pojemna.

Po drugie posiada funkcję VacPac Pro, która pozwala pakować próżniowo. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce oraz wydłużyć trwałość jedzenia (mięso czy produkty mleczne można przechowywać nawet ośmiokrotnie dłużej).

Data aktualizacji: 05.06.2019,
Opublikowano: 25.01.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny, jak może pomóc ginekologia estetyczna? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej. 

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej