Chcesz mieć ładną brodę? Wypielęgnuj ją olejkami przeznaczonymi specjalnie dla mężczyzn!

Fot: aleksle / gettyimages.com

Moda na noszenie brody trwa w najlepsze! Jednak o zarost trzeba odpowiednio dbać - tylko wtedy broda dodaje uroku. Wysuszone włosy, często pokręcone i sztywne niczym igły... I jak igły kłujące płeć piękną. Taka broda nie doda nam uroku i nie sprawi, że będziemy wyglądać jak prawdziwy macho. Poza tym, kobiety wolą zadbanych mężczyzn. Chcesz mieć ładną brodę? Wypielęgnuj ją olejkami przeznaczonymi specjalnie dla mężczyzn!

Wahl Beard Oil to olejek przeznaczony specjalnie do pielęgnacji męskiego zarostu. Regularne wcieranie go w owłosioną skórę twarzy sprawi, że zarost będzie miękki, a włosy gładkie. Ogromną zaletą olejków z tej serii jest także ich długo utrzymujący się zapach!

Na pomoc wszystkim panom zapuszczającym brody rusza firma Wahl ze specjalną serią olejków, przeznaczonych tylko do pielęgnacji męskiego zarostu. Firma Wahl znana jest przede wszystkim z bardzo dobrej jakości produktów do strzyżenia włosów i brody. A ktoś, kto od lat zna się na pielęgnacji męskiego zarostu, na pewno będzie wiedział jak to dbanie wspierać - tworząc przeznaczone do tego celu olejki. Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, dlatego też Wahl, wychodząc nam naprzeciw, wypuścił w serii trzy wersje zapachowe:

  • REFRESH BEARD OIL

Olejek o zapachu miętowym, który zmiękcza włosy i pomaga je "ułożyć", wygładzić. Polecany jest do stosowania o poranku.

  • OLEJ RELAX BEARD

Olejek przeznaczony do pielęgnacji brody o każdej porze dnia! Dodatkowo nawilża skórę pod zarostem, a jego zapach nie pozostawia nas obojętnymi! Pomarańcza i imbir idealnie się komponują, a naszą brodę pozostawiają świeżą i pachnącą.

  • REPAIR BEARD OIL

Olejek przeznaczony do stosowania na noc, po myciu. Pielęgnuje naszą brodę podczas snu, dając nam poczucie nawilżenia. 

Dlaczego warto używać kosmetyków do brody?

Na początku zapuszczania zarostu skóra twarzy może swędzieć, dlatego tak ważne jest nawilżanie skóry pod brodą. Wysuszona skóra daje nam uczucie ściągnięcia. Używając olejków, nawilżamy skórę i niwelujemy to nieprzyjemne uczucie.

O brodę należy dbać – używanie mydła do rąk lub szamponu może wysuszać włosy i skórę twarzy. Do mycia i pielęgnacji brody należy używać specjalnych kosmetyków, które zadbają o stan włosa i skóry pod zarostem. 

Warto na początku swojej przygody z brodą "dać jej żyć po swojemu". Trochę ją odhodować, dopiero później nadawać jej kształt.

Krótszą brodę należy przycinać co 2-3 tygodnie, zaś dłuższą raz na 2 miesiące. Pozwoli to pozbyć się rozdwojonych końcówek włosa oraz pojedynczych włosków, które wystają przed szereg. 

Bardzo ważne jest także czesanie brody. Poprawia ono ukrwienie skóry, a dobrze ukrwiona skóra to bujniejsze włosy! Czesanie brody przyspiesza zatem wzrost włosów. Nie mówiąc już o tym, że dzięki czesaniu brody nadajemy jej odpowiedni kształt.

Skoro wiemy już, jak zadbać o brodę, czym ją myć, jak często czesać, to najwyższa pora wspomnieć o stworzonych specjalnie dla brodaczy salonach, gdzie profesjonalista – barber - nada brodzie kształt, przytnie włosy, nałoży na nie specjalne odżywki. Oczywiście brodę można ogolić samemu, używając trymera (przeznaczonego do bardzo krótkich włosów), maszynki do strzyżenia włosów lub nożyczek. Warto jednak, aby pierwsze cięcie i układanie wykonał profesjonalista. To zapewni sukces dalszemu zapuszczaniu i formowaniu zarostu.


Data aktualizacji: 24.04.2018,
Opublikowano: 28.03.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Nowe badania w sprawie leczenia raka prostaty

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Jak wygląda leczenie? Co pacjentom oferuje współczesna medycyna?  

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Brak snu – skutki, przyczyny. Jak sobie radzić z bezsennością?

Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej
Otyłość brzuszna – jaką dietę stosować u kobiet i mężczyzn?

Dieta na otyłość brzuszną powinna być ubogokaloryczna, oparta na podstawowych zasad żywienia, bogata w warzywa, owoce, błonnik pokarmowy. Otyłość brzuszna występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Bezdech senny – przyczyny, objawy, rozpoznanie i sposoby leczenia

Bezdech senny to zaburzenia oddechu w czasie snu. Czynnikiem predysponującym do jego powstania jest otyłość. Około 70% osób z bezdechem sennym ma nadmierną masę ciała. W jego leczeniu stosowane są przede wszystkim specjalne aparaty wspomagające proces oddychania. Sprawdź, jak rozpoznać bezdech senny. 

Czytaj więcej
Leczenie stopy cukrzycowej - jak przebiega? Jakie są metody?

Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne i wymaga zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od skali objawów, a rokowania co do wyleczenia stopy cukrzycowej wzrastają, jeśli interwencja medyczna zostanie wprowadzona na początkowym etapie rozwoju schorzenia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
10 patentów na zdrowe święta

Święta to  okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!

Czytaj więcej