Braveran – co to za lek? Jak działa i kiedy warto go stosować?

Fot: South_agency / gettyimages.com

Braveran to preparat ziołowy stosowany przede wszystkim przez mężczyzn. Produkt medyczny pomaga panom osiągnąć zadawalającą sprawność seksualną. Jak działa lek? Kiedy warto go stosować i jak robić to bezpiecznie?

Braveran to suplement diety. Jego stosowanie ma poprawić jakość życia seksualnego i pomóc mężczyźnie osiągnąć satysfakcjonującą sprawność seksualną. Braveran to produkt ziołowy. W jego składzie znajdują się naturalne wyciągi roślinne, aminokwas L-argininę oraz witaminę E i mikroelementy. Pojedyncza tabletka preparatu Braveran zawiera 600 mg L-argininy, 41,25 mg wyciągu z korzenia maca, 12,5 mg wyciągu z owoców buzdyganka ziemnego, 17,86 mg wyciągu z korzenia żeń-szenia, 10 mg wyciągu z szafranu, 3,75 mg cynku, 22,5 µg selenu oraz 6 mg witaminy E.

Arginina odpowiada za syntezę tlenku azotu w naczyniach krwionośnych, czynnika powodującego rozszerzenie naczyń. Stosowanie preparatu Braveran ma utrzymać sprawność seksualną i ułatwić wywoływanie erekcji.

Braveran – przeciwwskazania

Mimo że Braveran to suplement diety wydawany bez recepty, to nie każdy może go stosować. Przeciwwskazaniem do podania leku jest uczulenie na którykolwiek składnik leku. Preparat może być niebezpieczny dla osób, które chorują na nadciśnienie tętnicze, są po zawale serca lub przyjmują jakiekolwiek leki.

Przed rozpoczęciem stosowania suplementu diety Braveran należy skonsultować się z lekarzem, poinformować go o przebytych chorobach oraz przyjmowanych lekach (także tych wydawanych bez recepty). Tylko specjalista może ocenić, czy dany lek będzie bezpieczny dla pacjenta.

Braveran – dawkowanie

Suplement diety Braveran przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy chcą podnieść swoje libido i utrzymać wysoką sprawność seksualną. Preparat Braveran ma postać tabletek, które przyjmuje się doustnie. Nie można przekraczać zaleconych dawek. Przyjęcie większej dawki leku nie wzmacnia działania suplementu, ale może być niebezpieczne dla zdrowia. Osoby, które nie wiedzą lub mają wątpliwości, jak stosować preparat powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli lekarz nie zalecił innego schematu stosowania, należy trzymać się zasad zawartych w ulotce. Dorośli mężczyźni powinni przyjmować 4 tabletki jednorazowo, na 60 minut przed stosunkiem. Tabletki zaleca się popić wodą.

Uwaga! Suplement można przyjąć tylko raz na dobę.

Dlaczego mężczyznom "spada" libido? Odpowiedź znajdziecie w filmie:

Zobacz film: Spadek libido. Dlaczego mężczyzna traci ochotę na seks? Źródło: Dzień Dobry TVN

Braveran – interakcje z innymi lekami

Nie ma badań, które potwierdziłyby lub wykluczyły, że preparat Braveran wchodzi w reakcje z innymi lekami. Mimo to przed rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się lekarzem. Przyjmowanie leku na własną rękę bez konsultacji ze specjalistą może przyczynić się do wystąpienia szeregu działań niepożądanych.

Braveran – działania niepożądane

Nie ma danych dotyczących występowania ewentualnych działań niepożądanych u mężczyzn, którzy przyjmowali preparat.

Należy pamiętać, że lek powinien być przechowywany w miejscu zaciemnionym i niedostępnym dla dzieci. Przeterminowany lek trzeba oddać do apteki, która przekaże go do utylizacji. Wyrzucenie preparatu do kosza na śmieci lub kanalizacji może przyczynić się zanieczyszczenia środowiska.

Data aktualizacji: 07.09.2019,
Opublikowano: 06.09.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej