Zabiegi odchudzające brzuch – ultradźwięki, masaż, mezoterapia

Fot: carol_anne / fotolia.com

Zabiegi odchudzające wykonywane są w klinikach medycyny estetycznej oraz w gabinetach kosmetycznych. Do najpopularniejszych zabiegów tego typu należą: endermologia, mezoterapia igłowa oraz lipoliza ultradźwiękowa.

Brzuch to miejsce, w którym wyjątkowo łatwo gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Jednocześnie jest to obszar, który często pozostaje odporny na działanie diet odchudzających i ćwiczeń fizycznych. Zabiegi odchudzające, oferowane przez kosmetologię i medycynę estetyczną, pozwalają na redukcję tkanki tłuszczowej na tym i innych obszarach ciała. Omawiane zabiegi kierowane są do osób o normalnej masie ciała lub niewielkiej nadwadze (nie większej niż 10 kg powyżej optymalnej masy ciała), które zmagają się z miejscowym nadmiarem tłuszczu.

Skuteczne zabiegi odchudzające – lipoliza ultradźwiękowa (kawitacyjna)

Lipoliza ultradźwiękowa pozwala na nieinwazyjną i bezbolesną redukcję tkanki tłuszczowej zgromadzonej na brzuchu, udach, ramionach czy pośladkach. Zabieg polega na przeprowadzeniu masażu wybranej partii ciała przy użyciu specjalnej głowicy emitującej ultradźwięki. Fale akustyczne o określonej częstotliwości przenikają bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. W wyniku ich działania uszkodzona zostaje błona pokrywająca komórki tłuszczowe. Nagromadzony w komórkach tłuszcz wydostaje się na zewnątrz i przedostaje się do krwiobiegu, a następnie zostaje w naturalny sposób wydalony z organizmu. Co ważne, ultradźwięki nie powodują uszkodzenia nerwów, naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych ani naskórka.

Ostateczne wyniki zabiegu widoczne są po 4-6 tygodniach. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów konieczne może być przeprowadzenie serii 5-10 zabiegów. Cena jednego zabiegu na brzuch to 100-150 złotych.

Zobacz także: Pomarańczowa skórka czyli cellulit. Jak się jej skutecznie pozbyć?

Lipoliza ultradźwiękowa – przeciwwskazania

Zabiegu lipolizy ultradźwiękowej nie wykonuje się w następujących przypadkach:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • rozrusznik serca lub inne metalowe elementy w ciele,
  • epilepsja,
  • niewydolność wątroby,
  • niewydolność nerek,
  • choroby serca,
  • zaburzenia krążenia.

Endermologia – na odchudzanie i cellulit

Endermologia to określenie masażu podciśnieniowego, wykonywanego z bardzo dużą siłą nacisku. Osoba, która poddaje się temu zabiegowi, zostaje ubrana w specjalny, cienki i ściśle przylegający do ciała, kombinezon do endermologii. Następnie do wybranych partii skóry przykładane jest urządzenie do masażu. Składa się ono z głowicy wyposażonej w dwie rolki, pomiędzy które zasysana jest skóra. Duży nacisk i rozciąganie, któremu poddawana jest skóra, zapewniają następujące efekty:

  • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny – ujędrnienie i wygładzenie skóry.
  • Pobudzenie metabolizmu – redukcję cellulitu, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Pobudzenie krążenia – oczyszczenie organizmu z toksyn i nadmiaru płynów, szczególnie ważne w przypadku cellulitu wodnego.

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów konieczne może być wykonanie 10-20 zabiegów endermologii. Cena jednego zabiegu na brzuch to około 70 złotych.

Endermologia – przeciwwskazania

Zabieg endermologii wykluczają:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • bielactwo.

Zobacz także: Zabiegi wyszczuplające – jak wymodelować twarz i ciało. Rodzaje zabiegów

Zabiegi odchudzające – mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry przy pomocy iniekcji. Zastrzyki wykonuje się na głębokość 5-10 mm. Ze względu na to, że zabieg może powodować dyskomfort, najczęściej przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. W zależności od zastosowanego preparatu mezoterapia może dawać różne efekty: odmładzający, nawilżający, witalizujący lub odchudzający. W ostatnim przypadku pod skórę wstrzykuje się zwykle:

  • L-karnitynę przyspieszającą metabolizm komórek tłuszczowych;
  • Fosfatydylocholinę (uwodornioną lecytynę) wspomagającą rozpad komórek tłuszczowych;
  • Krzemionkę organiczną usprawniającą mikrokrążenie i przyspieszającą spalanie tłuszczu;
  • Aminofilinę przyspieszającą metabolizm trójglicerydów w tkance tłuszczowej.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów mezoterapię należy przeprowadzić w serii 4-6 zabiegów. Koszt jednego zabiegu na brzuch to 200-300 złotych.

Zobacz film: Co wiesz o mezoterapii? Źródło: Bez skazy

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Zabiegu nie wykonuje się w następujących przypadkach:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • alergia na preparat wykorzystywany podczas zabiegu,
  • choroba nowotworowa,
  • wirusowa, bakteryjna lub grzybicza infekcja skóry,
  • zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
  • menstruacja,
  • skłonność do powstawania blizn.

Zabiegi odchudzające, które oferuje medycyna estetyczna oraz kosmetologia to bezpieczne i efektywne sposoby na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu. Na ich niekorzyść przemawiają wysokie ceny i konieczność wielokrotnego powtarzania zabiegów. Warto pamiętać, że zabiegi odchudzające nie mogą w pełni zastąpić zdrowej diety oraz aktywności fizycznej. Zaniedbanie tych aspektów może sprawić, że efekty zabiegów będą krótkotrwałe lub niesatysfakcjonujące.

Data aktualizacji: 21.12.2017,
Opublikowano: 21.09.2017 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej